ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10682015
nr 1068 2015
nygotik, förgylld, 157x65
Kondition: slitage, skador
Utrop:
6.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 14 november 2016
kl 20:23:46
14/11 19:23:56
3.000 kr
14/11 20:18:46
Nygotiken
Vid ca 1820-40-talet. Inspirationen kom från England.