KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Akvatintetsning 15086554
nr 1508 6554
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Akvatintetsning, Sverige. Signerad, daterad 53, komposition. Bildmått: 22x26 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:06:59
500 kr
700 kr
800 kr
1.100 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
Curt Burström
Läs mer om Curt Burström