KONST / Litografier / Färglitografi 10302600
*
nr 1030 2600
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), Mosebacke, 214/360, motivet: 45x55
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 18:55:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 23:06:59
1
800 kr
11/4 10:46:18
2
700 kr
11/4 10:46:18
1
800 kr (Budbetjänt)
11/4 10:48:20
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mosebacke stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svenska konstnärer södermalm
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs om budbetjänten
Läs mer om Elis Ryberg
nr 1030 2600
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), Mosebacke, 214/360, motivet: 45x55
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 23:06:59 | 1 | 800 kr |
11/4 10:46:18 | 2 | 700 kr |
11/4 10:46:18 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
11/4 10:48:20 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk mÃ¥lare och grafikerLäs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mosebacke stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svenska konstnärer södermalm
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09