SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Konfektskål 11787035
nr 1178 7035
Konfektskål
på fot, silver, Stockholm 1850-tal. Diameter: 18 cm, höjd: 18 cm, vikt: 248 g
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 23 april 2018
kl 19:32:43
20/4 18:42:13
1.100 kr
22/4 20:28:24
23 apr
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver