KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13535344
*
nr 1353 5344
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Etsning, Axel Törneman (1880-1925), Madonna. Ej signerad. Ej signerad. Motivet: 32x25 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2020
kl 20:32:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:55:51
1
100 kr
9/10 21:14:08
2
500 kr
10/10 11:53:17
3
400 kr
10/10 11:53:17
2
450 kr (Budbetjänt)
12/10 20:26:37
3
500 kr
12/10 20:26:37
2
500 kr (Budbetjänt)
12/10 20:26:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel törneman ej signerad etsning etsningar grafik madonna
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:08
*
Axel Törneman
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Läs om budbetjänten
nr 1353 5344
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Etsning, Axel Törneman (1880-1925), Madonna. Ej signerad. Ej signerad. Motivet: 32x25 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:55:51 | 1 | 100 kr |
9/10 21:14:08 | 2 | 500 kr |
10/10 11:53:17 | 3 | 400 kr |
10/10 11:53:17 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
12/10 20:26:37 | 3 | 500 kr |
12/10 20:26:37 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/10 20:26:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel törneman ej signerad etsning etsningar grafik madonna
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:08