KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003084
nr 1400 3084
Birger Forsberg
(f. 1922), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv mot Gamla Stan. Signerad, daterad 46. Olja på pannå, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:41:34
300 kr
350 kr
450 kr