KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13856663
nr 1385 6663
Svend Sinding Christensen
(1898-1980), Danmark
Oljemålning, Köpenhamn, monogramsignerad. Olja på duk, 34x26, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:20:09
17/3 20:50:46
Svend Sinding Christensen
Läs mer om Svend Sinding Christensen