SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supkoppar 10324131
nr 1032 4131
Supkoppar
6 st. silver, C G Hallberg, förgylld insida, ca. 140g, monogram
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 april 2016
kl 19:45:30
18/4 08:43:08
18 apr
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver