KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15103155
nr 1510 3155
Hjördis Martinsson
(f. 1944), Sverige
Färgetsning, "LKABs bastu i Dennewitz 1988". Signerad, numrerad 8/80. Bildmått: 50x67 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Hjördis Martinsson, svensk bildkonstnär född 1944.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:21:07
8/12 20:52:59
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Hjördis Martinsson
Läs mer om Hjördis Martinsson