ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 7797204
*
nr 779 7204
Pigtittare
1800-tal, mahogny, höjd: 73
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 19:59:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 13:26:46
1
100 kr
24/9 17:08:57
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Pigtittare
nr 779 7204
Pigtittare
1800-tal, mahogny, höjd: 73
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 13:26:46 | 1 | 100 kr |
24/9 17:08:57 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58