KONST / Litografier / Färglitografi 16045393
*
nr 1604 5393
Jonas Glock
(f. 1947), Sverige
Flicka vid kakelugn. Signerad, numrerad 439/500. Färglitografi, bildmått: 23x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x22 cm
Jonas Glock, svensk målare, grafiker, arkitekt och skulptör född 1947.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 18:28:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 18:12:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jonas Glock
Jonas Glock, svensk målare, grafiker, arkitekt och skulptör född 1947.
Läs mer om Jonas Glock
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka vid kakelugn färglitografi grafik jonas glock litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52
*
Jonas Glock
Jonas Glock, svensk målare, grafiker, arkitekt och skulptör född 1947.
Läs mer om Jonas Glock
nr 1604 5393
Jonas Glock
(f. 1947), Sverige
Flicka vid kakelugn. Signerad, numrerad 439/500. Färglitografi, bildmått: 23x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x22 cm
Jonas Glock, svensk målare, grafiker, arkitekt och skulptör född 1947.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 18:12:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jonas Glock
Jonas Glock, svensk mÃ¥lare, grafiker, arkitekt och skulptör född 1947.Läs mer om Jonas Glock
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka vid kakelugn färglitografi grafik jonas glock litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52