KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13294427
*
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 18:13:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 22:35:48
1
100 kr
25/5 18:07:35
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/5 22:35:48 | 1 | 100 kr |
25/5 18:07:35 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Ã…berg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30