KONST / Ramar / Ram 13407296
*
nr 1340 7296
Ram
innemått: ca 100x60,5 cm
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 19:50:43
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:44
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05
-
9048 Ljusstake
i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49
-
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17
*
Ram
nr 1340 7296
Ram
innemått: ca 100x60,5 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:44 -
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05 -
9048 Ljusstake
i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49 -
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17



