KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13371132

nr 1337 1132

Hilda Heyman

(1872-1955), Sverige

Pastell, Hilda Heyman (1872-1955), Sverige. Solnedgång vid Porto Venere, Italien. Signerad, daterad 1902. Pastell, 39x68 cm

Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 13 juli 2020
kl 20:07:12

9/7 11:12:57 1      Vinnande bud

Hilda Heyman

Läs mer om Hilda Heyman