KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13491182

nr 1349 1182

Curt Clemens

(1911-1947), Sverige

Pastell, Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Signerad, daterad 1941,30x40 cm

Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 28 september 2020
kl 18:15:49

27/9 21:11:44 1      Vinnande bud

Curt Clemens

Läs mer om Curt Clemens