KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431026
nr 1343 1026
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på duk, 47x65 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:53:28
900 kr
1.300 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg