KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431028

nr 1343 1028

Johan Bladh

(1893-1976), Sverige

Oljemålning, Johan Bladh (1893-1976), Sverige. "Mäster Mikaels Gata med Katarina Kyrka", 33x41. Signerad, daterad -62. Olja på duk, 33x41"

Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 18:34:59

23/8 11:21:05 1      Vinnande bud
23/8 15:07:47 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Johan Bladh

Läs mer om Johan Bladh