KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431009
*
nr 1343 1009
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Långholmskanalen, Signerad. Olja på pannå, 41x60 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 18:56:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/8 10:51:33
1
Vinnande bud
- Tema
24 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson långholmskanalen olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
nr 1343 1009
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Långholmskanalen, Signerad. Olja på pannå, 41x60 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/8 10:51:33 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
24 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson långholmskanalen olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



