KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431009

nr 1343 1009

Hans-Erik Eriksson

(1921-1997), Sverige

Oljemålning, Långholmskanalen, Signerad. Olja på pannå, 41x60 cm

Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 18:56:32

20/8 10:51:33 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Hans-Erik Eriksson

Läs mer om Hans-Erik Eriksson