KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13406365

nr 1340 6365

Gunnar Scheutz

(1912-2007), Sverige

Oljemålning, "Antarktis". Signerad, daterad 1991. Olja på duk, 100x70 cm

Gunnar Scheutz, svensk bildkonstnär född 1912 i Kalmar, död 2007 i Falkenberg.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 10 augusti 2020
kl 19:43:27

8/8 22:52:59 1      1.000 kr
10/8 19:30:46 2      Vinnande bud

Gunnar Scheutz

Läs mer om Gunnar Scheutz