KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351007

nr 1335 1007

Anna Küntzel

(1897-1993), Sverige

Oljemålning, Anna Küntzel (1897-1993), Sverige. "Söndagspromenad i snö". Signerad, daterad 1942, Olja på pannå, 46x54 cm

Anna Küntzel, svensk målare, tecknare och konsthantverkare född 1897, död 1993.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 29 juni 2020
kl 18:33:23

29/6 18:22:13 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Anna Küntzel

Läs mer om Anna Küntzel