KONST / Litografier / Färglitografi 12837015

nr 1283 7015

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör med stolar. Signerad, daterad 1972, numrerad 72/99. Motivet: 67x52 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:00:58

17/10 23:19:48 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt