KONST / Litografier / Färglitografi 12837088

nr 1283 7088

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 76/99. Motivet: 74x55 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

6.400 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:59:29

  • Tema
  • 21 okt

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström