KONST / Litografier / Färglitografi 12837169

nr 1283 7169

Axel Olson

(1899-1986), Sverige

Färglitografi, Axel Olson (1899-1986), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 11/260. Motivet: 34x64 cm

Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:48:24

  • Tema
  • 21 okt

Axel Olson

Läs mer om Axel Olson