KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13374259

nr 1337 4259

Stig Borglind

(1892-1965), Sverige

Etsning, Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad, "månuppgång". Motivet: 22x26cm

Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 13 juli 2020
kl 19:14:15

Stig Borglind

Läs mer om Stig Borglind