KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13658030

nr 1365 8030

Gisèle Celan-Lestrange

(1927-1991), Frankrike

Etsning, Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 12/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65,5x50cm

Konditionsrapport: liten vikskada i höger hörn (bladet)

Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 7 december 2020
kl 19:26:29

Gisèle Celan-Lestrange

Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange