bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka med handtag 13337041



*

nr 1333 7041


Bricka med handtag

Nysilver. Längd: 68 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 juni 2020
kl 20:22:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/6 05:25:55 1      100 kr
15/6 16:32:35 2      Vinnande bud
15/6 18:58:58 3      200 kr
15/6 18:58:58 2      250 kr (Budbetjänt)
15/6 18:59:14 3      300 kr
15/6 18:59:14 2      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka med handtag nysilver pläter silver ädelmetall
  • 4666 Armring
    silver (925), Elis Kauppi, Finland. Diameter: 5,5c..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    13 juli kl 19:55
  • 4682 Bägare
    3 st, silver, Löfman & Råström. Vikt: 196g. Höjd: ..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    13 juli kl 20:09
  • 4435 Behållare & bä..
    7 delar, silver. Signerad Jean Räf, 1991. Höjd: 6-..//
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    13 juli kl 19:59
  • 4218 Bestick
    31 delar, silver, 1+ 8+ 6+ 5+ 3+ 3+ 6, bruttovikt:..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    13 juli kl 18:57
  • 4217 Bestick
    34 delar, silver, Rosenholm Jacob Ängman, GAB Guld..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    13 juli kl 19:28
  • 3003 Bestick
    72 delar, silver, Monogram, WA Bolin, 1948. Längd:..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 51 dagar
    31 augusti kl 19:28




Ladda ner broschyr