KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12713024

nr 1271 3024

Dieter Kunz

(f. 1942), Sverige

Blyerts, Dieter Kunz (f. 1942), Sverige. "Fjällgatan 16". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad -74, ca 49x69 cm

Dieter Kunz, svensk konstnär född 1942.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 19:47:39

15/8 19:11:12 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Dieter Kunz

Läs mer om Dieter Kunz