KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13766393

nr 1376 6393

Tage Hedqvist

(1909-1997), Sverige

Akvarell, Tage Hedqvist (1909-1997), Sverige. Monogramsignerad. Motivet: 24x33cm, yttermått inklusive ram: 37x46 cm

Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 februari 2021
kl 20:10:54

31/1 21:44:41 1      Vinnande bud

Tage Hedqvist

Läs mer om Tage Hedqvist