KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13351093

nr 1335 1093

Ellen Palm

(f. 1888), Sverige

Akvarell, Ellen Palm (f. 1888), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1945. Akvarell, 27x27 cm

Ellen Palm, svensk bildkonstnär född 1888, död (-).

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 29 juni 2020
kl 19:42:18

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Ellen Palm

Läs mer om Ellen Palm