29 apr
Klassiska
2024-05-20
Tema Gustavsberg
2024-06-03
Tema Upsala-Ekeby
2024-06-17
Tema Kvinnliga Konstnärer
- Tidigare sålt
Smörtina med lock silver, Ferdinand Sehl D Ä, (verksam 1688-1731). Stämplade Stockholm 1713. Invändigt och delvis utvändigt förgylld. Räfflade tunnband runt livet, lock med hänkel och sprint. Längd: 10 cm. Djup: 8 cm. Höjd: 6,5 cm. Vikt: 254g
Såldes för: 33.000 kr
Vid auktionen 2023-08-28
Se fler tidigare sålda