9156 Akvarell
Såld: 350 kr
Såldes den 17 juni 2019 -
6442 Akvarell
Såld: 250 kr
Såldes den 25 augusti 2014 -
2620 Akvarell
F. Scholander, studie, alvito, Compagnol, 16x10
Såld: 1.400 kr
Såldes den 2 november 2009
7691 Akvarell
signerad, F Scholander 1876, Befäst stad, 27x34
Såld: 2.700 kr
Såldes den 8 december 2008 -
1190 Akvarell
F W Scholander, 1853, "Trumslagarpojke", 17x12
Såld: 700 kr
Såldes den 17 oktober 2005 -
5113 Akvarell
Såld: 2.700 kr
Såldes den 9 maj 2005
1588 Akvarell
Frerik Wilhelm Scholander, 1878 73x93
Såld: 8.000 kr
Såldes den 11 april 2005 -
1550 Konstmappar
W. Bernhard, 25 originalträsnitt + F. W. Scholander
Såld: 250 kr
Såldes den 30 augusti 2004 -
1160 Tusch
F.W.Scholander, 1800-tal, Visdomsord, 22 x 20
Såld: 450 kr
Såldes den 17 november 2003