2655 Akvarell
Dzemma Skulme (f. 1925), signerad, 97x70
Såld: 1.000 kr
Såldes den 18 januari 2016 -
4145 Akvarell
Dzemma Skulme (f. 1925), 75x55
Såld: 2.400 kr
Såldes den 30 maj 2011 -
4143 Blandteknik
Dzemma Skulme (f. 1925), 1966, 47x60
Såld: 2.600 kr
Såldes den 30 maj 2011
4144 Blandteknik
Dzemma Skulme (f. 1925), 48x60
Såld: 2.600 kr
Såldes den 30 maj 2011 -
4138 Oljemålningar
Såld: 2.000 kr
Såldes den 30 maj 2011