KONST

    3033 Gouache

    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. Signerad Vasarely. Motivet: 40,5x34 cm

    Utrop: 40.000 kr
    Pris just nu 29.500 kr

    30 september kl 20:15

  • 3010 Akvarell
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:39
  • 6123 Akvarell
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:00
  • 7297 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 18:12
  • 3031 Akvarell
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:47
  • 7183 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:53
  • 9310 Akvarell
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:44
  • 9393 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:13
  • 9181 Akvarell
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 18:59
  • 9183 Akvarell
    Magnus Berg, "spång", 1987. Signerad, 18x12 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:34
  • 9355 Akvarell
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    23 sept kl 20:52
  • 9599 Akvarell
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 19:09
  • 9111 Akvarell
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:46

    3024 Litografi

    Helene Schjerfbeck (1862-1946), Finland. "Konvalescenten". Signerad, numrerad 52/70. Bladets mått: 47x61 cm

    Utrop: 30.000 kr
    Pris just nu 24.500 kr

    30 september kl 18:02

  • 9259 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad 1947, ca 29x20 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:12
  • 7559 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    23 sept kl 19:10
  • 9126 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Sjöbring, 27x36cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:57
  • 9103 Akvarell
    Utrop: 100 - 400 kr

    23 sept kl 18:23
  • 9346 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:53
  • 9416 Akvarell
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    23 sept kl 19:43
  • 9433 Akvarell
    Sign J Van Couver, bergsfors, 26x17 cm. Signerad
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 19:14
  • 9125 Akvarell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:25
  • 9371 Akvarell
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr

    23 sept kl 20:58
  • 9289 Akvarell
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr

    23 sept kl 18:43
  • 9358 Akvarell
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr

    23 sept kl 19:16
  • 9305 Akvarell
    Utrop: 5.000 - 7.000 kr

    23 sept kl 19:47

    3020 Oljemålning

    1600-1700-tal, Romulus & Remus, efter Peter Paul Rubens, uppfodrad duk, ej signerad. Olja på duk, 91x123 cm

    Utrop: 30.000 kr
    Pris just nu 24.500 kr

    30 september kl 20:20

  • 9321 Akvarell
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    23 sept kl 20:11
  • 9236 Akvarell
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    23 sept kl 20:37
  • 9260 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:19
  • 7052 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    23 sept kl 18:52
  • 9603 Akvareller
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 20:02
  • 1062 Akvareller
    2 st, G D Paul Raj, ca 35x50 cm. Signerad
    Utrop: 100 - 500 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:06
  • 9011 Akvareller
    2 st, Kina, 1900-tal. Ej signerad. Motivet: 26x58 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:08
  • 9220 Akvareller
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 18:05
  • 9319 Akvareller
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:54
  • 9407 Blandteknik
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    23 sept kl 18:22
  • 7434 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:08
  • 9099 Blandteknik
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 19:05

    3002 Oljemålning

    Ellen Favorin (1853-1919), Finland. Vinterkust. Sign EF. Olja på duk, 41x87 cm

    Utrop: 30.000 kr
    Pris just nu 24.500 kr

    30 september kl 20:22

  • 7175 Blandteknik
    Utrop: 300 - 700 kr

    23 sept kl 20:46
  • 9299 Blandteknik
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    23 sept kl 18:43
  • 9184 Blandteknik
    Magnus Berg, "Hjulspår", 1987. Signerad, 15x21 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:30
  • 9182 Blandteknik
    Magnus Berg, "Vinter vid ån" 1989. Signerad, 21x15 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:27
  • 3008 Blandteknik
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:34
  • 3022 Blandteknik
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:47
  • 7325 Blandteknik/co..
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 19:07
  • 9441 Byst
    Parian, Oscar II. Höjd: 43 cm
    Utrop: 2.400 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    23 sept kl 20:44
  • 9326 Etsning
    Utrop: 400 - 800 kr

    23 sept kl 20:02
  • 9434 Etsning
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:32
  • 9142 Etsning
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:17
  • 7574 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:59

    3019 Oljemålning

    1600-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 103x81 cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 15.000 kr

    30 september kl 20:17

  • 9309 Etsning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 20:46
  • 9405 Etsning
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:40
  • 9398 Etsningar
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:14
  • 9143 Färgetsning
    Utrop: 700 - 1.200 kr

    23 sept kl 18:03
  • 9329 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:13
  • 9314 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:42
  • 9141 Färgetsning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:51
  • 9418 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:45
  • 9323 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:41
  • 9419 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:15
  • 9391 Färgetsningar
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 20:49
  • 9397 Färgetsningar
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    23 sept kl 18:17

    3018 Oljemålning

    Elegant dam, 1600-tal, ej signerad. Olja på duk, 73x58 cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    30 september kl 20:15

  • 9595 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    23 sept kl 20:40
  • 9386 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 19:07
  • 9366 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 18:54
  • 9377 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:58
  • 9343 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:42
  • 9189 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 19:40
  • 7365 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:42
  • 9327 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:13
  • 9588 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 19:41
  • 9360 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    23 sept kl 20:06
  • 9339 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:34
  • 9337 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    23 sept kl 20:20

    3021 Skulptur

    Victor Simyan (1826-1886), Frankrike. Etruskisk kvinna med vas. Brons, Längd: 30. Höjd: 32 cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    30 september kl 18:34

  • 9233 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:33
  • 9331 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:56
  • 9153 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    23 sept kl 20:38
  • 9007 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.600 kr

    23 sept kl 20:34
  • 9387 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:59
  • 7080 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    23 sept kl 18:22
  • 9350 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:45
  • 9389 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    23 sept kl 20:50
  • 9373 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:11
  • 9150 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 19:50
  • 7015 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:00
  • 9230 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    23 sept kl 18:02

    3022 Blandteknik

    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Dykaren". Utförd på papper. Signerad. Motivet: 45x53 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    30 september kl 18:47

  • 9537 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:57
  • 9330 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:09
  • 9342 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    23 sept kl 20:14
  • 9455 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 20:26
  • 9341 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:46
  • 9338 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:33
  • 9335 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:12
  • 9384 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    23 sept kl 20:46
  • 9403 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    23 sept kl 18:23
  • 9417 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:12
  • 9351 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:20
  • 9046 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 18:02

    3031 Akvarell

    Hans Dahl, Landskap med skojande figurer, signerad, 25x35 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    30 september kl 20:47

  • 9336 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    23 sept kl 19:36
  • 9589 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:01
  • 9509 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 19:37
  • 7335 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    23 sept kl 19:42
  • 9453 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    23 sept kl 18:16
  • 9127 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:25
  • 9576 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 19x22cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:43
  • 9404 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:25
  • 9400 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 19:03
  • 9359 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 18:07
  • 9367 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 19:57
  • 9147 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 18:05

    3006 Pastell

    Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Utställd Göteborgs konstmuseum 1972. Pastell, ca 46x37 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 7.400 kr

    30 september kl 20:08

  • 9332 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    23 sept kl 20:49
  • 9344 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:58
  • 3027 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:51
  • 9333 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 18:22
  • 9385 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 20:54
  • 9396 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 18:51
  • 9369 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 20:12
  • 9375 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:41
  • 7162 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:59
  • 7164 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:00
  • 7125 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:37
  • 9195 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:25

    3007 Oljemålning

    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, daterad -58, "Nordisk skiss". Olja på pannå, 30x40 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 7.200 kr

    30 september kl 20:35

  • 7328 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:19
  • 9507 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:36
  • 9020 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 20:36
  • 9021 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 18:24
  • 9365 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 19:21
  • 9376 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 18:33
  • 9438 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 20:21
  • 9340 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    23 sept kl 18:38
  • 9552 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:04
  • 9324 Färglitografier
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 19:10
  • 9348 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    23 sept kl 18:22
  • 9550 Färglitografier
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:44

    9358 Akvarell

    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Skärgård. Signerad, daterad -98. Motivet: 21,5x58,5 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    23 september kl 19:16

  • 9439 Färglitografier
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:07
  • 9556 Färglitografier
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:26
  • 9120 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    23 sept kl 20:27
  • 3025 Fotografi
    Utrop: 6.000 - 10.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:39
  • 3026 Fotografi
    Utrop: 7.000 - 12.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:02
  • 3033 Gouache
    Utrop: 30.000 - 40.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:15
  • 9363 Gouacher
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:18
  • 9064 Grafiska blad
    2 st, Broar, England. Motivet: 10,5x15 cm
    Utrop: 100 - 300 kr

    23 sept kl 20:08
  • 3023 Grafiskt blad
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:26
  • 7410 Gravyr
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    23 sept kl 20:39
  • 9174 Gravyr, buckliga
    Butlers tray. Längd: 108 cm. Djup: 76 cm. Höjd: 50 cm
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 18:05
  • 9212 Ikon
    27x22 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:01

    3008 Blandteknik

    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Riddare". Signerad. Mixed media, färgetsning/collage. Motivet: 49x64 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    30 september kl 18:34

  • 3024 Litografi
    Utrop: 25.000 - 30.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:02
  • 9130 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:55
  • 9191 Litografier
    3 st, Herrgårdar, 20x30 cm. Ej signerad
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:54
  • 3017 Oljemålning
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:48
  • 3020 Oljemålning
    Utrop: 25.000 - 30.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:20
  • 3019 Oljemålning
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 15.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:17
  • 7299 Oljemålning
    1700-tal, Landskap med ruin. Olja på duk, 39x31 cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 18:15
  • 9031 Oljemålning
    Utrop: 300 - 500 kr

    23 sept kl 20:28
  • 9029 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:03
  • 7455 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    23 sept kl 18:42
  • 3029 Oljemålning
    Utrop: 3.600 - 4.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:02
  • 7143 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:31

    3026 Fotografi

    Sofia Änghede (f. 1972), Sverige. "#29", C-print, silikonmonterad på glas. Signerad a tergo, No 1/5, daterad 2010. Motivet: 90x120 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    30 september kl 19:02

  • 9502 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:25
  • 9156 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 19:30
  • 9264 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    23 sept kl 19:01
  • 7296 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 18:05
  • 9328 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    23 sept kl 18:54
  • 9563 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 20:35
  • 9084 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:44
  • 7329 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    23 sept kl 19:20
  • 9508 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    23 sept kl 18:55
  • 9597 Oljemålning
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 20:09
  • 7295 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 18:02
  • 9098 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    23 sept kl 20:50

    3023 Grafiskt blad

    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Signerad, numrerad 60/75. Motivet: 43x62 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    30 september kl 19:26

  • 7591 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:54
  • 7235 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:52
  • 9105 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 19:13
  • 9480 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    23 sept kl 19:03
  • 9058 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    23 sept kl 20:20
  • 9345 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 19:12
  • 9590 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:08
  • 9054 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    23 sept kl 18:53
  • 3035 Oljemålning
    Utrop: 2.600 - 4.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:24
  • 9349 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    23 sept kl 18:47
  • 3018 Oljemålning
    Utrop: 12.000 - 15.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:15
  • 3002 Oljemålning
    Utrop: 25.000 - 30.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:22

    7273 Oljemålning

    Nils Nixon (1912-1998), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 116x89 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    23 september kl 20:30

  • 9009 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 18:16
  • 9008 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 18:37
  • 9010 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:06
  • 3005 Oljemålning
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:57
  • 7150 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:48
  • 9429 Oljemålning
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 20:38
  • 9101 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    23 sept kl 18:40
  • 9026 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 18:29
  • 9055 Oljemålning
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    23 sept kl 20:26
  • 9334 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:49
  • 9320 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    23 sept kl 18:50
  • 9325 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    23 sept kl 18:34

    3025 Fotografi

    Sofia Änghede (f. 1972), Sverige. "#13" C-print, silikonmonterad på glas. Signerad a tergo. Numrerad 1/4, daterad 2007, ca 90x90 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    30 september kl 18:39

  • 3012 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:54
  • 9364 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:51
  • 9428 Oljemålning
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:50
  • 9030 Oljemålning
    Utrop: 300 - 500 kr

    23 sept kl 19:59
  • 1040 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:11
  • 9273 Oljemålning
    H A Holmberg. Signerad. Olja på pannå, 38x30 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:34
  • 9192 Oljemålning
    H Münch, Landskap, signerad. Olja på duk, 60x80 cm
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 20:05
  • 7066 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:09
  • 6093 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    23 sept kl 20:34
  • 9394 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:56
  • 9592 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 19:26
  • 9432 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:09

    3034 Oljemålning

    Karin Frostenson (f. 1946), Sverige. Komposition. Signerad. KF -83. Olja på duk, 140x110, Oramad

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    30 september kl 19:04

  • 9498 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:41
  • 9361 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    23 sept kl 18:20
  • 9357 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:39
  • 9381 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    23 sept kl 20:42
  • 9378 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    23 sept kl 19:47
  • 9383 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    23 sept kl 19:18
  • 9380 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    23 sept kl 19:34
  • 9382 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    23 sept kl 20:27
  • 9379 Oljemålning
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:26
  • 9374 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    23 sept kl 19:53
  • 7532 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    23 sept kl 20:04
  • 3034 Oljemålning
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:04

    9289 Akvarell

    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Skärgård. Signerad, daterad -97. Motivet: 20,5x27 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    23 september kl 18:43

  • 9402 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:19
  • 9308 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 18:57
  • 9399 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:50
  • 6237 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:42
  • 9401 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 20:50
  • 6398 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:51
  • 9431 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:49
  • 7273 Oljemålning
    Utrop: 6.500 kr
    Aktuellt bud: 5.800 kr

    23 sept kl 20:30
  • 9116 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    23 sept kl 19:40
  • 7076 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    23 sept kl 18:18
  • 9193 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:55
  • 7558 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:09

    9305 Akvarell

    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Sten på klippa. Signerad, daterad -99. Motivet: 33,5x47,5 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    23 september kl 19:47

  • 9316 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    23 sept kl 19:34
  • 9106 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    23 sept kl 20:50
  • 7061 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:01
  • 9056 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:38
  • 7005 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    23 sept kl 18:46
  • 9102 Oljemålning
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    23 sept kl 18:41
  • 9511 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:49
  • 7417 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:44
  • 9194 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 18:16
  • 9186 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:47
  • 7490 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:03
  • 3007 Oljemålning
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:35

    9371 Akvarell

    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. "Arholma". Signerad, daterad -97, ca 32x41 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    23 september kl 20:58

  • 7330 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    23 sept kl 19:24
  • 9237 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 18:16
  • 3014 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:59
  • 9159 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 18:20
  • 3028 Oljemålning
    Utrop: 3.600 - 4.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:39
  • 9083 Oljemålning
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:35
  • 9086 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    23 sept kl 20:52
  • 9216 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 20:47
  • 7073 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    23 sept kl 18:15
  • 9362 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:25
  • 7145 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:36
  • 9352 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:12

    6123 Akvarell

    Eduardo Navone (1844-1912), Italien. Musicerande sällskap. Signerad, Motivet: 70x43 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    30 september kl 19:00

  • 9353 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 20:35
  • 9354 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    23 sept kl 18:08
  • 3036 Oljemålning
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:48
  • 9088 Oljemålning
    Signerad Maruin. Olja på duk, 110x110 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    23 sept kl 20:39
  • 7147 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:40
  • 9591 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:57
  • 9128 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:34
  • 9318 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 19:27
  • 9602 Oljemålning
    Utrop: 100 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:48
  • 9601 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:20
  • 7492 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:05
  • 9087 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:52

    3017 Oljemålning

    1600-/1700-tal, Holland, Herreman med hund, ej signerad. Olja på duk, 40x32 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    30 september kl 20:48

  • 9057 Oljemålning
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:04
  • 7531 Oljemålning
    Utrop: 300 - 700 kr

    23 sept kl 20:00
  • 9426 Oljemålningar
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:47
  • 9117 Oljemålningar
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    23 sept kl 20:57
  • 9461 Oljemålningar
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:42
  • 9082 Pastell
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    23 sept kl 19:01
  • 3006 Pastell
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 7.400 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:08
  • 9217 Pastell
    Margitay, Modell. Signerad. 27x20 cm
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 18:18
  • 9100 Pastell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 18:04
  • 9499 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 62x98 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:22
  • 9575 Ram
    35x23cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 19:45
  • 9614 Serigrafier
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    23 sept kl 20:34

    2054 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 1964. Gustavsbergs Studio. Höjd: 19 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    30 september kl 20:27

  • 9615 Serigrafier
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    23 sept kl 20:57
  • 9085 Skolplanscher
    5 st, bladets mått: 78x56 & 64x86 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:46
  • 9406 Skulptur
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:57
  • 9129 Skulptur
    Afrika, Kota Gabon. Höjd: 55cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:20
  • 2019 Skulptur
    Alvar Saari, Bagge. Längd: 17 cm, höjd: 15 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:47
  • 9408 Skulptur
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:10
  • 2010 Skulptur
    Utrop: 500 - 700 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:31
  • 2007 Skulptur
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:26
  • 2005 Skulptur
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:18
  • 2006 Skulptur
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:19
  • 2036 Skulptur
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:08
  • 2053 Skulptur
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:24

    9321 Akvarell

    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Upplagd eka, Signerad. Signerad, daterad -97. Motivet: 22,5x37 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    23 september kl 20:11

  • 2054 Skulptur
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:27
  • 2058 Skulptur
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:41
  • 2057 Skulptur
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:39
  • 2030 Skulptur
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:40
  • 2064 Skulptur
    Utrop: 500 - 800 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:56
  • 2065 Skulptur
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:59
  • 2060 Skulptur
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:43
  • 2004 Skulptur
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:29
  • 2059 Skulptur
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:41
  • 2063 Skulptur
    Utrop: 500 - 800 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:53
  • 2016 Skulptur
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:43
  • 9063 Skulptur
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    23 sept kl 19:08

    3005 Oljemålning

    Eric Detthow (1888-1952), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 62x44 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    30 september kl 18:57

  • 9245 Skulptur
    Metall. Höjd: 18 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:13
  • 9613 Skulptur
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 20:01
  • 2014 Skulptur
    Utrop: 300 - 700 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:25
  • 7301 Skulptur
    Royal Dux, Tucan. Höjd: 32 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    23 sept kl 18:20
  • 9586 Skulptur
    Stengods, Uggla. Höjd: 17 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:58
  • 9555 Skulptur
    Tempel, Kina. Höjd: 33 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:24
  • 2033 Skulptur
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:01
  • 7515 Skulptur
    Utrop: 500 - 800 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:53
  • 2088 Skulptur
    Utrop: 300 - 600 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:46
  • 3021 Skulptur
    Utrop: 10.000 - 15.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:34
  • 3001 Skulpturer
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:13
  • 2029 Skulpturer
    Utrop: 500 - 800 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:35

    Adelsmän på gård. Signerad G Wright 1878. Olja på pannå, 30x35 cm, ej ram

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    30 september kl 19:02

  • 2008 Skulpturer
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:28
  • 2001 Skulpturer
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:41
  • 9454 Tavla
    Tryck, "Svenska flottan 1903". Motivet: 30x38 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:26
  • 9460 Tavla
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 20:45
  • 6498 Teckning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    23 sept kl 20:01
  • 9500 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 50x45 ca
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:52
  • 7413 Träsnitt
    5 st, Japan. Motivet: 37x25 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    23 sept kl 20:41
  • 9372 Träsnitt
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:38
  • 3030 Träsnitt
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 19:36
  • 1108 Tryck
    efter Deborah Azzopardi, "Sssshhhh", 50x70 cm
    Utrop: 100 - 400 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 18:59
  • 9510 Tryck
    fotopapper, Efter Carl Larsson, 65x98 cm
    Utrop: 100 - 1.000 kr

    23 sept kl 19:15
  • 9104 Tuschlavering
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    23 sept kl 19:55

    3028 Oljemålning

    Philippe de Rougemont (1891-1965), Frankrike. Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 60x50 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    30 september kl 19:39

  • 9302 Väggrelief
    silver, 14x10 cm, Vikt: ca 730 g
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 20:21
  • 7572 Väggrelief
    Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Sten, 21,5x16cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:52
  • Metropol Tipsar
  • 9332 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    23 sept kl 20:49
  • 7012 Färgetsning
    Utrop: 1.200 - 2.000 kr

    om en månad
    21 oktober kl 19:09
  • 2008 Skulpturer
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    om 9 dagar
    30 sept kl 20:28
  • 9318 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 19:27
  • 7325 Blandteknik/co..
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 19:07
  • 7295 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 18:02
  • 7296 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 18:05
  • 7299 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 18:15
  • 9026 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    23 sept kl 18:29