bakg

KONST


    8024 Oljemålning

    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition, signerad. Olja på duk, 72x175 cm

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:09


  • 4415 Akvarell
    Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Signera..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:00
  • 2033 Akvarell
    Arthur Bassett Waller (1882-1975), signerad, "Rock..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:45
  • 4110 Akvarell
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Fönster, sig..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:15
  • 4356 Akvarell
    Christina Levinsson, "Vallmo", signerad, 17x14 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:08
  • 4352 Akvarell
    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:02
  • 4353 Akvarell
    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:05
  • 4115 Akvarell
    Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Timmer, signe..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:22
  • 4441 Akvarell
    Karl Hjalmar Bergqvist, Chioggia/fiskehamnen, 34x4..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:43
  • 4442 Akvarell
    Karl Hjalmar Bergqvist, Riccione. Signerad, datera..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:45
  • 4004 Akvarell
    Kina, kustklippor, 38x59 cm. Signerad
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:11
  • 4495 Akvarell
    Kina, ur Samling av Nils Palmgren, 15x20 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:23
  • 4087 Akvarell
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinnor, signer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:37

    8026 Oljemålning

    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27

    Utrop: 18.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:23


  • 2215 Akvarell
    Monogramsignerad, E. F. 09,32x24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:21
  • 2280 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ryssland, Vinter, 39x50 cm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:05
  • 1314 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1947,20x30
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:36
  • 4008 Akvarell
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Perspectiv..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:46
  • 4108 Akvareller
    2 st, Kj Dahlén-Lundgren, signerad. Kust, 42x55 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:11
  • 4494 Bildrullar
    2 st, Kina, 148x55,164x72 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:21
  • 4489 Blandteknik
    2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. 24x30 ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:13
  • 4148 Blandteknik
    5 st, Robyn Levy, Kanada
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:56
  • 4213 Blandteknik
    Axel Fredrik Lilienstolpe, Stockholm, signerad. 27..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:03
  • 4130 Blandteknik
    Elin Höglund (1914-2010), Sverige. Kvinna, 58x38 c..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:56
  • 4430 Blandteknik
    Kerstin Thorwall, Självporträtt, Signerad KT -90,5..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:24
  • 4393 Blandteknik
    Kina. Motivet: 48x50 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:52

    8003 Oljemålning

    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 21x15 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:22


  • 4122 Blandteknik
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Templet, 14x17 c..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:31
  • 4209 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna. Motivet:..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:00
  • 4355 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris. Motivet: ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:07
  • 4023 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Par vid sjö, 45x..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:21
  • 4091 Blandteknik
    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. Modell. Sign..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:06
  • 4203 Blandteknik
    Signerad, "Sista April", oramad, bm65x50 cm
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:47
  • 4204 Blandteknik
    Signerad, Familj, bladets mått: 37x43 cm
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:50
  • 4206 Blandteknik
    Signerqad Lindquist, Dans, -44,31x51 cm
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:52
  • 4208 Blyerts
    Gustaf Jansson, Modell, omkring 1900,57x24 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:58
  • 4385 Collage/blandt..
    Carmen Paas (f. 1966), Sverige. "Dance improvisati..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:38
  • 2161 Dalahästar
    8 st. Höjd: 7-18 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:31
  • 4212 Etsning
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Landskap..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:02

    8030 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. Olja på duk, 102x153 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:26


  • 4097 Etsning
    Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. Sign i plåt..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:24
  • 4426 Etsning
    Maud Comstedt. Signerad, numrerad 47/60, träd. Mot..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:16
  • 4467 Etsning
    Ragnhild Nordensten (1888-1951), Sverige. 1937, Ko..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:45
  • 4215 Etsning
    Signerad, 1990. Motivet: 53x53 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:05
  • 2181 Etsning
    signerad. Kvinna och man. Motivet: 8x12 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:38
  • 4093 Etsning
    Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. Fågel. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:08
  • 4179 Etsningar
    Ett par, efter Boucher, kvinnor. Motivet: 21x25 ca
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:48
  • 4018 Färgetsning
    Alvar Sunol (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:56
  • 4434 Färgetsning
    Margareta Lundblom, Skogsstigen, 37/40. Motivet: 3..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:25
  • 4433 Färgetsning
    Peter Wever. Signerad, numrerad 74/150. Motivet: 3..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:23
  • 4237 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:45
  • 2142 Färglitografi
    Antoni Clavé (1913-2005), EA-upplaga, signerad. Mo..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:02

    8018 Skulpturer

    3 st. Kay Bojesen, Sjöpapegojor, formgivna 1954, trä, Höjd: 17

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:02


  • 4021 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:59
  • 4020 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:59
  • 4357 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:09
  • 4019 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:58
  • 4143 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. 215/260, figu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:00
  • 4013 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:51
  • 4449 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. 179/360, si..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:23
  • 4452 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, 3..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:25
  • 4451 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:25
  • 4431 Färglitografi
    Bolin, 45/100, signerad. Motivet: 55x58 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:25
  • 4009 Färglitografi
    Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:47
  • 2231 Färglitografi
    Cecilia Sikström (f. 1962), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:58

    8017 Skulptur

    Kay Bojesen, Sjöpapegoja, formgiven 1954. Trä, Höjd: 30

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:52


  • 2306 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. HC-upplaga. Sign..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:34
  • 4361 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Stockholmsmotiv...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:13
  • 4427 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:21
  • 4230 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), Italien. "Never more Holoc..//
    Utrop: 600 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:17
  • 2286 Färglitografi
    Gieron, PT, - 77, Teatralisk scen. Signerad. Motiv..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:11
  • 4113 Färglitografi
    Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Lada. Signera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:19
  • 4014 Färglitografi
    Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Stockholm. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:52
  • 4414 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:57
  • 4363 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. EA-upplaga, ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:15
  • 4120 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:29
  • 4007 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerad, numrer..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:44
  • 4016 Färglitografi
    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:53

    8027 Oljemålning

    Gunnar Torhamn (1894-1965), Skördearbete, signerad. Olja på pannå, 58x72 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:21


  • 4012 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:49
  • 4114 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:20
  • 2305 Färglitografi
    Per Andersson. Signerad, numrerad 29/350. Motivet:..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:33
  • 4362 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Sign ej numrerad...//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:14
  • 4107 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Krusbär. ..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:10
  • 4011 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:49
  • 4112 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Sommarnatt p..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:18
  • 4358 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgå..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:10
  • 4322 Färglitografi
    signerad, numrerad 32/180, "Sommarkvällar på Öster..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:30
  • 4428 Färglitografi
    signerad. 81/150. Motivet: 77x109 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:22
  • 2235 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:36
  • 4058 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:16

    8023 Oljemålning

    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "September Hund" signerad. Olja på duk, 46x35 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:59


  • 4180 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:49
  • 4015 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:53
  • 4360 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signer..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:12
  • 4387 Grafiska blad
    2 st, 1800-tal. Motivet: 63x46 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:42
  • 2361 Grafiska blad
    6 st, bland annat Stig Åsberg. Signerad. Motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:58
  • 4132 Grafiskt blad
    Bilder från Sveriges hufvudstad och folk, ramens i..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:59
  • 4131 Grafiskt blad
    Bombardement de Paris. Motivet: 48x62 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:57
  • 4424 Grafiskt blad
    Sculps. Motivet: 26x17 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:14
  • 2251 Gravyr
    Stockholm, 21x31 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:25
  • 4429 Gravyrer
    2 st. Motivet: 31x25 cm ca
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:24
  • 4248 Kolteckning
    + färgkrita, + litografi, 3 st. Motivet: 25x41 - 3..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:44
  • 4119 Krista
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Gubbe, signerad..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:28

    8031 Oljemålning

    Ida Gisiko-Spärck. Signerad, daterad 95, kvinna vid båt. Olja på duk, 32x53 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:02


  • 4252 Litografi
    efter Zorn, Signerad i tryckplåt. Motivet: 25x18 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:51
  • 2147 Litografi
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Isaac Grünewal..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:09
  • 4236 Litografier
    Diptyk, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:39
  • 2423 Mapp
    Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. 6+ 1 st, grafi..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:11
  • 2425 Mapp
    grafiska blad, Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige...//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:12
  • 4088 Mapp
    med teckningar, Gösta Törnqvist, diverse
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:49
  • 4205 Oljemålning
    1800-tal, signerad, 1888. Olja på duk, ammning, 57..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:51
  • 4435 Oljemålning
    Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Vekerum. Olja på..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:27
  • 8004 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Mood indigo, 1986..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 19:57
  • 2138 Oljemålning
    Arthur Wesley Cottrell, 1800-tal, landskap med kor..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:54
  • 2252 Oljemålning
    August Hammarström, Motiv från Nacka. Signerad. Ol..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:41
  • 2427 Oljemålning
    Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. "When", signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:13

    8004 Oljemålning

    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Mood indigo, 1986. Signerad. Olja på duk, 50x65

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:57


  • 8026 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndru..//
    Utrop: 15.000 - 18.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:23
  • 4006 Oljemålning
    Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Skärgård. Signe..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:43
  • 4031 Oljemålning
    Bente Bjerregaard, Stilleben, monogramsignerad. Ol..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:59
  • 4359 Oljemålning
    Birgitta Bergengren, signerad. Olja på duk, 45x65 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:11
  • 4092 Oljemålning
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Fruktstilleb..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:07
  • 4109 Oljemålning
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Hus, Åland, ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:13
  • 1068 Oljemålning
    Carl Ludvig Messman, Högklint Gotland. Signerad. O..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:52
  • 4186 Oljemålning
    Carl Luthander (1879-1967), Sverige. "Torsbyfjärd"..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:57
  • 4416 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x7..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:04
  • 8030 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:26
  • 4060 Oljemålning
    Charles Roka (1912-1999), Ungern. Kvinna, signerad..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:27
  • 2141 Oljemålning
    David Parsén (1896-1977), Sverige. Vinterlandskap...//
    Utrop: 500 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:01

    4095 Oljemålning

    Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Man med cykel, signerad. Olja på duk, 50x64 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 19:20


  • 4354 Oljemålning
    E Bager. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 38x4..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:06
  • 4040 Oljemålning
    Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Stockholm, signe..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:57
  • 4045 Oljemålning
    Elis Barkstedt (1888-1960), Sverige. Fåglar, signe..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:06
  • 2154 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), Sverige. "Interiör fr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:23
  • 4028 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholm, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:56
  • 4027 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholm, sign..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:55
  • 4420 Oljemålning
    Emma Ekwall (1838-1925), Sverige. Porträtt, signer..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:09
  • 4214 Oljemålning
    Eric Hallström (1893-1946), Sverige. Signerad, Hus..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:03
  • 8024 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 15.000 - 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 19:09
  • 4482 Oljemålning
    Fanny Klingbom. Signerad, daterad 1915, Danviken. ..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:06
  • 4487 Oljemålning
    Fanny Klingbom. Signerad, daterad 1917, stilleben...//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:12
  • 2523 Oljemålning
    G Ingemar Erixon, "Västerhav vid Lysekil", signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:05

    4258 Oljemålning

    Ludvig Richarde (1862-1929), marin. Signerad, daterad 1903. Olja på duk, 66x115

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 20:59


  • 4111 Oljemålning
    Gerhard Wieselgren. Träd, signerad. Olja på duk, 6..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:17
  • 4319 Oljemålning
    Gösta Liljedahl (1908-1993), Sverige. Signerad, kv..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:29
  • 4096 Oljemålning
    Göte Halvarsson (f. 1927), Sverige. Älg, signerad...//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:23
  • 4273 Oljemålning
    Guennadi Kalinitchenko, "Moses crossing the Red se..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:36
  • 4456 Oljemålning
    Gunnar Johnsson, figurkomposition. Olja på duk, 11..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:30
  • 8027 Oljemålning
    Gunnar Torhamn (1894-1965), Skördearbete, signerad..//
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 19:21
  • 4466 Oljemålning
    H Harris, Fisande man. Olja på duk, 19x15 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:43
  • 4392 Oljemålning
    Hermann Sichter. Signerad, daterad 63. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:50
  • 8031 Oljemålning
    Ida Gisiko-Spärck. Signerad, daterad 95, kvinna vi..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 18:02
  • 8003 Oljemålning
    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signer..//
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 18:22
  • 4095 Oljemålning
    Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Man med cykel..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:20
  • 4481 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Älg. Signerad, d..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:07

    4416 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x73, signerad. Olja på duk

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 18:04


  • 2139 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Fasaner, Signera..//
    Utrop: 500 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:57
  • 4185 Oljemålning
    John Carlsson (1896-1979), Sverige. Stadsmotiv med..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:56
  • 2020 Oljemålning
    Joko Mullono (f. 1956), Indonesien. Kvinna. Ubud B..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:19
  • 1222 Oljemålning
    Jose Di Castro. Signerad, daterad Manilla 60. Olja..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:11
  • 4228 Oljemålning
    Knut Nilsson, Havsmotiv. Olja på duk, signerad. 80..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:18
  • 4106 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Rådjur, si..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:07
  • 4258 Oljemålning
    Ludvig Richarde (1862-1929), marin. Signerad, date..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:59
  • 8023 Oljemålning
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "September Hund"..//
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 19:59
  • 4448 Oljemålning
    Manne Hallengren (1875-1951), Sverige. Landskap me..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:22
  • 2294 Oljemålning
    mansporträtt. Olja på pannå, 29x23 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:25
  • 4025 Oljemålning
    monogramsignerad E. T, 1866, Porträtt. Olja på duk..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:40
  • 4386 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, bro. Olja på pan..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:37

    4109 Oljemålning

    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Hus, Åland, signerad. -79. Olja på duk, 91x130 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 20:13


  • 4478 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hus..//
    Utrop: 1.200 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:04
  • 4257 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, mansstudie. Olja..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:51
  • 2225 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Holländskt landskap. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:36
  • 4389 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Komposition med figurer. O..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:47
  • 4394 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Komposition. Olja på pannå..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:55
  • 4391 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kvinnostudie. Olja på duk,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:48
  • 4139 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Marknad, Paris. Olja på pa..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:34
  • 4318 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Med dedikation, Björkar. O..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:29
  • 4395 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Olja på ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:57
  • 4446 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, blomsterstil..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:10
  • 4029 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Rökande man. Olja på duk, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:57
  • 4379 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1918. Ol..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:11

    4115 Akvarell

    Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Timmer, signerad. 54x73 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 20:22


  • 4485 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna i stall. ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:08
  • 4229 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna vid spege..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:53
  • 1017 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap med kor..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:49
  • 4039 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. 1943, Stockholm...//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:56
  • 4468 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Hamn. Olja på pa..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:46
  • 4447 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Rådjur. Olja på ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:20
  • 4041 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Sydländskt motiv. Olja på ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:58
  • 4005 Oljemålning
    Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Landska. Signe..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:42
  • 2144 Oljemålning
    Olof Arén (1918-2003), Sverige. "Liljekonvaljsbuke..//
    Utrop: 500 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:05
  • 4038 Oljemålning
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Landskap med b..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:55
  • 1067 Oljemålning
    Otto Hamel (1866-1950), Tyskland. Stadsmotiv. Olja..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:50
  • 4422 Oljemålning
    Owe Gustafson (f. 1940), Sverige. Komposition, mon..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:10

    4124 Skulptur

    Allan Runefelt (1922-2005), Sverige. Signerad, numrerad 2/6. Brons. Höjd: 34 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 18:34


  • 4476 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:01
  • 2516 Oljemålning
    Rune Person, Stilleben, Signerad. Olja på pannå, 1..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:59
  • 4465 Oljemålning
    Rune Persson, Stadsmotiv. Olja på pannå, signerad...//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:42
  • 4184 Oljemålning
    Signerad Eero Kempp, -71. Olja på duk, 50x72 cm
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:53
  • 2156 Oljemålning
    Signerad Krawe, Utsikt från Söder mot långholmsvar..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:25
  • 4207 Oljemålning
    Signerad Leif, 2007, hus, bladets mått: 16x14 cm
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:53
  • 8025 Oljemålning
    Stephen Robert Koekkoek (1887-1934), Storbritannie..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 19:35
  • 4471 Oljemålning
    Sven Ingamrsson, Landskap, signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:49
  • 4472 Oljemålning
    Theodor Hines, Landskap, 1800-tal. Olja på duk, si..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:52
  • 4181 Oljemålning
    van Arkel, Teneriffa, signerad, 37x44 cm
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:50
  • 4464 Oljemålning
    W Towne, Hund med grävling, 1800-tal. Signerad. Ol..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:40
  • 2111 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Venedi..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:26

    4092 Oljemålning

    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Fruktstilleben, signerad. -79. Olja på duk, 27x35 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 19:07


  • 4017 Oljemålning
    William Fleetwood (1915-1993), Sverige. Blomsterst..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:54
  • 4244 Oljemålning
    Woldemar Toppelius (1858-1933), Finland. Landskap ..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:38
  • 4469 Oljemålning
    Yard Lewis, Marin, 1800-tal. Olja på duk, signerad..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:47
  • 4270 Oljemålningar
    + bok, 3 + 1 delar, Anna Kalinitchenko Jalpachik (..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:34
  • 4182 Oljemålningar
    4 st, Gino Tassinari (1920-2001), Italien. Landska..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:52
  • 4470 Pastell
    Gösta Bjelkebo (1904-1974), Sverige. Kvinna, signe..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:48
  • 4030 Pastell
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Södra Riddarh..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:57
  • 2309 Pastell
    Harry Booström (1917-1996), Sverige. Signerad, Lan..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:37
  • 4432 Ram
    modell äldre, ramens innermått: 35x43 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:30
  • 4090 Ram
    ramens innermått: 41x35 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:52
  • 2301 Serigrafi
    David Bracken. Signerad, Stockholm, Motivet: 32x95 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:31
  • 4124 Skulptur
    Allan Runefelt (1922-2005), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:34

    4106 Oljemålning

    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Rådjur, signerad. - 69. Olja på pannå, 42x55 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 20:07


  • 4291 Skulptur
    Brons Ganesha, i glaskupa. Höjd: 10-20 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:08
  • 4296 Skulptur
    brons, Häst, Kina. Längd: 19, höjd: 14 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:14
  • 4123 Skulptur
    Gunnel Frieberg (1919-2010), Sverige. Lejonunge, s..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:32
  • 4344 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Kalle..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:54
  • 8017 Skulptur
    Kay Bojesen, Sjöpapegoja, formgiven 1954. Trä, Höj..//
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:52
  • 4323 Skulptur
    Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. På ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:36
  • 4425 Skulptur
    Kvinna, papper. Höjd: 40 cm ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:15
  • 2164 Skulptur
    Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Terrakotta. S..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:48
  • 4437 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC..//
    Utrop: 100 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:38
  • 4164 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Kalle ur Larsons u..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:17
  • 4378 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Menageri, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:09
  • 4161 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gus..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:14

    4107 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Krusbär. Signerad, numrerad 112/150, -81. Motivet: 29x36 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 20:10


  • 4380 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Liten katt, Gustav..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:11
  • 4162 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lotta ur Larsons U..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:16
  • 4345 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons U..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:55
  • 2201 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Moses, Keramikstud..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:10
  • 4163 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pelle ur Larsons u..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:17
  • 4405 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pingviner ur Noas ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:22
  • 4197 Skulptur
    Sten, Kina, på träsockel. Höjd: 14-20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:18
  • 4125 Skulptur
    Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Kvinna, signera..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:36
  • 4417 Skulpturer
    2 st, Boris Stojkov, Gustavsberg. Längd: 11 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:05
  • 4477 Skulpturer
    2 st, gips. Höjd: 19 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:04
  • 4240 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katter, Gust..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:27
  • 8018 Skulpturer
    3 st. Kay Bojesen, Sjöpapegojor, formgivna 1954, t..//
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:02

    4110 Akvarell

    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Fönster, signerad. 52x70 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 20:15


  • 4239 Skulpturer
    4 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:25
  • 4160 Skulpturer
    5 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lilla Zoo, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:11
  • 4241 Skulpturer
    6 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lillskansen,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:29
  • 4375 Skulpturer
    7 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Kera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:04
  • 4377 Skulpturer
    8 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Kennel, Gust..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:07
  • 4098 Tavlor
    3 st, Insekter, frukt, svamp. Motivet: 23x15,23x29 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:26
  • 4488 Tavlor
    4 st, porträtt, metall, 16x11 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:12
  • 4144 Teckningar
    och grafik. Parti. Oramade. Motivet: ca 16x22 cm -..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:01
  • 2167 Trärelief
    Asien, Buddha. Motivet: 19x70 cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:14
  • 4116 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:24
  • 4117 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:26
  • 4118 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:27

    4060 Oljemålning

    Charles Roka (1912-1999), Ungern. Kvinna, signerad. Olja på duk, 82x64 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    1 juli kl 18:27


  • 4210 Träsnitt
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Får, 109/542, S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:01
  • 4010 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:48
  • 2153 Tusch
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Illustra..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:22
  • 4121 Tusch
    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. "Via Acaire"..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:31
  • 4211 Tuschteckning
    Fritz von Dardel (1817-1901), Sverige. "Drottning ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:02
  • 4251 Väggplatta
    bemålad gips. Carl Michael Bellman. Diameter: 28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:50
  • 1330 Väggrelief
    Anita Wangel (1929-2013), Sverige. Komposition med..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:52
  • 2096 Väggskulptur
    Japan, 94x56
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:34
  • Metropol Tipsar
  • 4478 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hus..//
    Utrop: 1.200 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:04
  • 8025 Oljemålning
    Stephen Robert Koekkoek (1887-1934), Storbritannie..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 19:35
  • 4121 Tusch
    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. "Via Acaire"..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:31
  • 4122 Blandteknik
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Templet, 14x17 c..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:31
  • 4091 Blandteknik
    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. Modell. Sign..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:06
  • 4472 Oljemålning
    Theodor Hines, Landskap, 1800-tal. Olja på duk, si..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:52
  • 1330 Väggrelief
    Anita Wangel (1929-2013), Sverige. Komposition med..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:52
  • 2111 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Venedi..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:26
  • 2164 Skulptur
    Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Terrakotta. S..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:48




Ladda ner broschyr