bakg

KONST


    4017 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stina med katt, ej signerad förlaga i chamottelera, Gustavsberg 1950-tal. Delvis målad och glaserad chamottelera. Höjd: 24 cm

    Utrop: 30.000 kr
    Pris just nu 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:39


  • 8076 Akvarell
    A Hökenberg, Qvastmakerbacken, Stockholm, signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:35
  • 3513 Akvarell
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. "Väntan", signer..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:53
  • 1011 Akvarell
    Franco Leidi (f. 1933), ansikte. Signerad, daterad..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:10
  • 1012 Akvarell
    Franco Leidi (f. 1933), komposition. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:12
  • 3149 Akvarell
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Tozour". S..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:51
  • 3301 Akvarell
    Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Sommar, signe..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:01
  • 1137 Akvarell
    J Johansson, Vinterlandskap, signerad. 25x45
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:06
  • 3146 Akvarell
    John Wierth (1920-2003), Sverige. Träd, Signerad. ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:46
  • 3005 Akvarell
    Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Fönster, signera..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:22
  • 1003 Akvarell
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:29
  • 1058 Akvarell
    Michael Shevarjov (f. 1958), Ryssland. Gatubild, 6..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:35
  • 1321 Akvarell
    Nils Tirén (1885-1935), Sverige. Ren, signerad. 24x35
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:54

    4006 Oljemålning

    Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. Oväder, signerad. Olja på pannå, 34x40

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 18:31


  • 3215 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Landskap, 23x37
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:22
  • 3479 Akvarell
    Persien Boksida. Motivet: 24,5x15
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:24
  • 3102 Akvarell
    Thelma Aulio Paananen (f. 1931), Finland. I Skogen..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:31
  • 1142 Akvareller
    2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad. Italien, 2..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:13
  • 2034 Akvatintetsning
    Arvid Luik, "Höstsvampar". Signerad, numrerad 16/5..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:30
  • 3544 Bildrullar
    2 st, Kina. Längd: 125-153 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:55
  • 3155 Blandteknik
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Han med hästar. ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:00
  • 3299 Blandteknik
    Japan, 32x22
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:59
  • 3687 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. A Wallin, "Blue dot", sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:35
  • 3103 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Arrendegården Dufnäs, 1907..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:33
  • 3006 Blandteknik
    på Canvas, Anders Albinson, New York, signerad, 20..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:32
  • 3477 Blandteknik / ..
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, GA, komp..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:21

    4001 Oljemålning

    Carl Johansson. Signerad, daterad -08, Vinterlandskap, älvmotiv. Olja på duk, 35x48

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:03


  • 3686 Collage
    Oidentifierad konstnär. Komposition. Motivet: 20x29
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:33
  • 3654 Etsning
    Åke Pettersson (NÅW) (f. 1925), Sverige. 94/350, K..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:14
  • 3363 Etsning
    Bruno Ekström (1941-1990), Sverige. "Piano", 26/50..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:43
  • 3232 Etsning
    Erik Olsson Sanda (1919-2006), Båtar. Signerad, da..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:40
  • 3459 Etsning
    Karta, Gallia vulgo la France. Motivet: 47x58
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:42
  • 3460 Etsning
    Karta, Indonesien, 1700-tal. Motivet: 54x62
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:44
  • 3689 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, "Ur olik..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:37
  • 2148 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Fisk. Sig..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:12
  • 3366 Etsning
    Per Svensson, 3/30. Signerad, daterad 2004. Motive..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:47
  • 3362 Etsning
    Pia Schutzmann (f. 1940), Italien. Blomkruka. Sign..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:41
  • 3364 Etsning
    Richard Årlin (f. 1945), Sverige. "Arkiv", Signera..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:45
  • 2141 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Heidelberg, si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:57

    4002 Oljemålning

    Greta P-son Digman (1906-1988), Sverige. "Jakobs dröm", signerad. Olja på duk, 32x26

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:11


  • 3104 Etsningar
    2 st, Ernst Küsel (1873-1942), Sverige. Getter & s..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:35
  • 3367 Etsningar
    2 st, Reinhold von Rosen (1894-1961), Sverige. Ven..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:48
  • 2150 Färgetsning
    Franco Leidi (f. 1933), "Daphne". Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:18
  • 2145 Färgetsning
    Ursula Schütz (f. 1935), Sverige. Raukar, signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:05
  • 3225 Färglitografi
    2 st, Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Sjö/lan..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:35
  • 2090 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:22
  • 2107 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:01
  • 3490 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Norrskär"...//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:20
  • 8394 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Gröna Lund...//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:16
  • 2039 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Gröna Lund...//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:18
  • 2041 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Skärgård, H..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:21
  • 3621 Färglitografi
    Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Skärgård, 52/..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:49

    4007 Oljemålning

    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Majstång. Signerad, daterad 1973-1974. Olja på pannå, ca 65x50 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:38


  • 2179 Färglitografi
    Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. HC-upplaga, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:37
  • 2180 Färglitografi
    Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. HC-upplaga, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:38
  • 3578 Färglitografi
    Carin Adler (f. 1929), Sverige. Kvällsljus. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:37
  • 2115 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. "Ta..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:48
  • 2112 Färglitografi
    Egill Jacobsen (1910-1998), Danmark. Komposition. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:08
  • 2001 Färglitografi
    Erik Olson (1901-1986), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:39
  • 3538 Färglitografi
    Erkers Marie Persson (f. 1954), Sverige. Dalarna. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:46
  • 3211 Färglitografi
    Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:15
  • 3210 Färglitografi
    Gerda Åkesson (1909-1992), Sverige. Ballerina. Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:14
  • 3304 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Tantolunden...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:04
  • 3536 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:44
  • 3077 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Storlom. Si..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:16

    4023 Oljemålning

    Tomas Konok, "Espacement", signerad a tergo, 27,5x19,5

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:38


  • 3180 Färglitografi
    Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:05
  • 2028 Färglitografi
    Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Fågelen. Signer..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:47
  • 3163 Färglitografi
    Herman Pfeiffer (1874-1960), USA. "Glassbox". Sign..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:14
  • 3004 Färglitografi
    Jan Andersson, EA-upplaga, 8 /15, signerad, bladet..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:18
  • 3535 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm. Signe..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:42
  • 3258 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), Sverige. Signerad. P..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:17
  • 3209 Färglitografi
    Karl Momen (f. 1935), Signerad, numrerad 116/150, ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:13
  • 2094 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, ej nu..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:46
  • 3683 Färglitografi
    Lars Melander (f. 1939), Sverige. "Vinter", 6/150...//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:30
  • 3465 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:35
  • 3531 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:36
  • 2059 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Fontaine Blea..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:26

    4015 Oljemålning

    Justus Lundegård (1860-1924), Sverige. "Sulitjelma 1899, Signerad. Olja på duk, 68x99

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:46


  • 3688 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), Sverige. HC-upplaga, 4/3..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:36
  • 3357 Färglitografi
    Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Ur XX siecle...//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:15
  • 2194 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Motivet:..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:31
  • 2083 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:33
  • 3528 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Motivet: 100x75
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:32
  • 3682 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, "Taco-Bar", 25/1..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:29
  • 2023 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad EA-upp..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:09
  • 3224 Färglitografi
    Olle Hagedahl, Butik, 56-upplaga, signerad. Motive..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:33
  • 3157 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Modell. Signerad, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:02
  • 2137 Färglitografi
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:48
  • 2078 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. "Farmors hus". Sign..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:29
  • 2077 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 1..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:27

    2123 Konstmapp

    "IX77", Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Litografier, 9 st lösa blad. Signerad, numrerad HC XIII/XV, bladets mått: 63x51 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:09


  • 1452 Färglitografi
    Petter Thoen (f. 1943), Signerad, numrerad 215/350..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:03
  • 2146 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:07
  • 4032 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Vita vinb..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:39
  • 4022 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:58
  • 3227 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Fyr. Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:37
  • 2055 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Båthus. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:47
  • 2065 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Fiskeläge. S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:31
  • 2158 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:50
  • 3223 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Si..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:32
  • 2066 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vintermotiv...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:32
  • 3078 Färglitografi
    Stephen Clark (f. 1953), Sverige. Gråtrutar. Signe..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:19
  • 2064 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:16

    4029 Ikon

    Ryssland, 1845, rizza i silver, delvis förgylld, 37x29

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:44


  • 2081 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:32
  • 2080 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:31
  • 3653 Färglitografi
    Sven Erixson, 250/250, Signerad, Spanien. Motivet:..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:11
  • 3152 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. "Zum Franziskan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:55
  • 3457 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:38
  • 3353 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:57
  • 2013 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:19
  • 3035 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Träd. Signerad, d..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:12
  • 2201 Färglitografi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. EA-upplaga, 2..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:28
  • 2200 Färglitografi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. EA-upplaga, 2..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:23
  • 2104 Färglitografi
    Vytautas Kasiulis (1918-1995), hus. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:04
  • 3540 Färglitografi
    Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:50

    4010 Oljemålning

    C A Fahlcrantz, Vattenkvarn. Signerad, daterad 1877. Olja på duk, 54x70

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:54


  • 2056 Färglitografier
    2 st. Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Hos tandlä..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:43
  • 3492 Färglitografier
    3 st, Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Stockholms..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:21
  • 3183 Färglitografier
    4 st, signerad. Hockeyspelare, 360-upplaga. Motive..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:18
  • 3257 Fotoramar
    4 st. Höjd: 8-20
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:14
  • 3339 Fotoramar
    4 st. Metall. Höjd: 16 längd: 10 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:29
  • 1062 Gouache
    C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:19
  • 3126 Gouache
    Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. "torne..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:03
  • 3376 Grafiska blad
    2 st, Fåglar, efter von Wright, 34x27
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:23
  • 3141 Grafiska blad
    2 st, Frankrike. Motivet: 35x25
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:11
  • 3365 Grafiskt blad
    Sofia Linde (f. 1980), Sverige. 7/50, bladets mått..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:47
  • 1144 Grafiskt blad
    Soldater vid mur. Motivet: 43x55
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:19
  • 2032 Gravyrer
    2 st, efter Martinet, kolorerade, 1800-tal, ca 23x..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:01

    3598 Oljemålning

    Anton Genberg (1862-1939), Sverige. Sommarlandskap med kor vid insjö, signerad. Olja på duk, 52x76 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:45


  • 4029 Ikon
    Ryssland, 1845, rizza i silver, delvis förgylld, 3..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:44
  • 3242 Klockställ
    Baccarat, Frankrike. Höjd: 27
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:50
  • 2122 Konstmapp
    "Grafikgruppen 10 år", bland annat: Nils G Stenqvi..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:58
  • 2123 Konstmapp
    "IX77", Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. N..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:09
  • 2132 Konstmapp
    Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. "Röde Orm", av Fran..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:27
  • 2130 Konstmapp
    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Litografier + bo..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:18
  • 2127 Konstmapp
    Ursula Schütz (f. 1935), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:13
  • 3268 Kopparstick
    3 st, ca 32x46
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:30
  • 3462 Lacktavla
    Kina, 25x89
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:46
  • 1380 Litografi
    efter Pablo Picasso. Motivet: 33x44
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:54
  • 3681 Litografi
    Kurt Jungstedt (1894-1963), Sverige. 77/260, signe..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:28
  • 3483 Litografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:38

    4011 Oljemålningar

    2 st, Agnes Börjesson (1829-1900), Sverige. Tillskrivna, intyg a tergo Gustaf Jaensson, en monogramsignerad, Motiv från Venedig. Olja på pannå, 22x13 ca

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:52


  • 3101 Litografi
    Lotte Söderström, Gustaf V, Signerad, 55x42
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:30
  • 3463 Litografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50, c..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:47
  • 1383 Litografi
    Pablo Picasso (efter). Signerad i tryck, numrerad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:56
  • 3461 Litografi
    Picasso, ej signerad, bladets mått: 32x23
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:45
  • 3458 Litografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Birger Jar..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:41
  • 3159 Litografiska a..
    2 st, Joan Miró (1893-1983), Spanien. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:06
  • 2116 Mapp
    Gösta Gierow (f. 1931), Sverige, Staffan Persson. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:45
  • 3476 Mezzotinter
    2 st, Porträtt, I Smith, bladets mått: 35x25 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:20
  • 3520 Oljemålning
    1800-tal, herde med getter. Olja på duk, 38x46 cm
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:41
  • 3214 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Stockholm. ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:21
  • 3311 Oljemålning
    Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Signera..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:33
  • 3600 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:11

    4009 Oljemålning

    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Kub. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 32x32 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:08


  • 3613 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:30
  • 3598 Oljemålning
    Anton Genberg (1862-1939), Sverige. Sommarlandskap..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:45
  • 4013 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Dreambird", sign..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:34
  • 3290 Oljemålning
    Arvid Bergren, Sod 1944. Olja på pannå, 45x37
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:56
  • 3162 Oljemålning
    Arvid Nilsson, Fruktstilleben, signerad. Olja på p..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:12
  • 3154 Oljemålning
    Astrid Widenberg-Liljefors (f. 1943), Sverige. Lan..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:58
  • 3067 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Barn, Signerad..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:33
  • 3083 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande änd..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:34
  • 3014 Oljemålning
    Brita Naess (1901-1965), Sverige. Fransk lantgård...//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:19
  • 4010 Oljemålning
    C A Fahlcrantz, Vattenkvarn. Signerad, daterad 187..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:54
  • 3151 Oljemålning
    Calle Nyland (f. 1907), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:54
  • 3156 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Venedig, signerad..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:01

    7005 Oljemålning

    Gertrude Leese (1870-1963), Arbetshästar, signerad. Olja på duk, 83x67

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 18:09


  • 4001 Oljemålning
    Carl Johansson. Signerad, daterad -08, Vinterlands..//
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:03
  • 3140 Oljemålning
    Einar Palme (1901-1993), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:09
  • 3234 Oljemålning
    Einar Palme (1901-1993), Sverige. Stockholm. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:42
  • 3150 Oljemålning
    Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. "Marsvinter, Be..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:53
  • 1103 Oljemålning
    Elsie Stenström (1919-2003), Sverige. Blommor. Sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:51
  • 3065 Oljemålning
    Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Motiv från sö..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:31
  • 3289 Oljemålning
    G Lilliedahl, par på bänk, signerad, 70. Olja på d..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:51
  • 7005 Oljemålning
    Gertrude Leese (1870-1963), Arbetshästar, signerad..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:09
  • 4002 Oljemålning
    Greta P-son Digman (1906-1988), Sverige. "Jakobs d..//
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:11
  • 3532 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Möja. Olj..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:37
  • 3226 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:36
  • 1197 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Kust. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:10

    3662 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Bibliskt motiv. Olja på duk, 1700-tal, 60x72

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 18:37


  • 4006 Oljemålning
    Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. Oväder, signe..//
    Utrop: 13.000 - 15.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:31
  • 3666 Oljemålning
    Isidor Woxberg (1887-1953), Sverige. Dresden. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:20
  • 3147 Oljemålning
    Jan Sigfrid Alfons Carlsson (1900-1985), Sverige. ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:47
  • 3656 Oljemålning
    Johan Heijer (1876-1961), Sverige. Blomsterstilleb..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:22
  • 3082 Oljemålning
    John Haavs Johnson (1915-1968), Sverige. Stilleben..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:25
  • 1404 Oljemålning
    José Estoardo Barrios Carillo (född 1955), "Utan t..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:28
  • 4015 Oljemålning
    Justus Lundegård (1860-1924), Sverige. "Sulitjelma..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:46
  • 4009 Oljemålning
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Kub. Sig..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:08
  • 4007 Oljemålning
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Majstång..//
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:38
  • 3064 Oljemålning
    Karl Vilhelm Anstensen (1913-2001), Norge. Blåsipp..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:30
  • 3105 Oljemålning
    Kia Wetterström, Pojkar med fiskespö, Signerad, 16x11
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:36
  • 1013 Oljemålning
    Kjell Strandqvist (f. 1944), Sverige. Komposition...//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:14

    4018 Skulptur

    Riddaren & Jungfrun, Holger Christensen (1890-1966), Royal Copenhagen. Höjd: 49

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:02


  • 3684 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Amaxonas", sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:31
  • 3650 Oljemålning
    Lennart Börje Vestberg (f. 1934), Sverige. Stockho..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:07
  • 3165 Oljemålning
    Martin Säflund (1894-1976), Sverige. Landskap med ..//
    Utrop: 400 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:18
  • 3153 Oljemålning
    Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Bro, signerad. Olj..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:57
  • 3657 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Figurer, Sign..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:23
  • 1332 Oljemålning
    Nathan Gutman (1914-1990), orkester, signerad. Olj..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:32
  • 1544 Oljemålning
    Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Kust. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:23
  • 3066 Oljemålning
    Oddmar Björklund (1907-1997), Sverige. Damm, Signe..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:32
  • 1412 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Fartygsporträtt, signerad...//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:36
  • 3047 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, hundporträtt, pa..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:31
  • 1402 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Signerad Noterma..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:16
  • 3235 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Stadsvy med kana..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:44

    4004 Skulptur

    Lars Drougge (f. 1930), Sverige. Signerad, daterad -68. Trä, bemålad. Höjd: 39 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:11


  • 3662 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Bibliskt motiv. Olja på du..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:37
  • 1282 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Franskt landskap Kartong, ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:54
  • 3124 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Komposition, Duk på pannå,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:47
  • 3200 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap, ej signerad. Olj..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:31
  • 3312 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad S G-et, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:34
  • 9247 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Sign M Jonson, Fiskare i e..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:43
  • 3069 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Feuchet, Kust med..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:53
  • 3478 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Paris -68,41x60, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:23
  • 3660 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Landskap med fig..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:33
  • 1283 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben, signerad. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:55
  • 4021 Oljemålning
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:06
  • 3003 Oljemålning
    Olof Krumlinde (1856-1945), Sverige. Skogsbacke. S..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:45

    4008 Oljemålning

    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad -88. Olja på duk, oramad, 73x60 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:57


  • 1041 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Äls..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:34
  • 1037 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ber..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:25
  • 1027 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blå..//
    Utrop: 1.600 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:04
  • 1056 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blå..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:06
  • 1039 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blo..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:29
  • 1054 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Cit..//
    Utrop: 1.100 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:02
  • 1066 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:30
  • 1067 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Eft..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:32
  • 1068 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "En ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:34
  • 1003 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ens..//
    Utrop: 1.100 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:14
  • 1047 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fik..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:47
  • 1055 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Flö..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:04

    4032 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Vita vinbär. Signerad, numrerad 142/170. Motivet: 35x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:39


  • 1064 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "För..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:26
  • 1080 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "For..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 21:00
  • 1024 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "För..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:57
  • 1077 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fri..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:54
  • 1061 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fru..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:19
  • 1015 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Git..//
    Utrop: 1.700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:38
  • 1011 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Grö..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:29
  • 1075 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Häl..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:49
  • 1005 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hår..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:18
  • 1043 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hem..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:38
  • 1014 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hor..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:35
  • 1017 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hös..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:42

    3520 Oljemålning

    1800-tal, herde med getter. Olja på duk, 38x46 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:41


  • 1059 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I M..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:13
  • 1022 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I R..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:53
  • 1010 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Inb..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:29
  • 1007 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ko ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:22
  • 1026 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kon..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:01
  • 1038 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kys..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:27
  • 1031 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "La ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:12
  • 1070 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Län..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:39
  • 1020 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lil..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:48
  • 1069 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lil..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:36
  • 1036 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Liv..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:23
  • 1028 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Liv..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:06

    3003 Oljemålning

    Olof Krumlinde (1856-1945), Sverige. Skogsbacke. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 50x71

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:45


  • 1078 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lju..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:56
  • 1079 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Loc..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:58
  • 1053 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lug..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:00
  • 1034 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mån..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:19
  • 1060 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mor..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:15
  • 1023 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mor..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:55
  • 1025 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mor..//
    Utrop: 1.600 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:59
  • 1074 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Möt..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:47
  • 1062 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "När..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:21
  • 1019 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Nat..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:46
  • 1076 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Oli..//
    Utrop: 1.100 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:52
  • 1013 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Por..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:33

    3208 Skulptur

    hand. Patinerad metall. Höjd: 37 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 18:34


  • 1050 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ras..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:53
  • 1008 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Rid..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:25
  • 1035 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Rin..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:21
  • 1072 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Röd..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:43
  • 1071 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Röt..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:41
  • 1046 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sal..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:45
  • 1042 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sig..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:36
  • 1018 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sko..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:44
  • 1065 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sku..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:28
  • 1009 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Slö..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:27
  • 1063 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sol..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:23
  • 1073 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Spä..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:45

    1062 Gouache

    C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 85, Komposition, 29x38

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:19


  • 1004 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Spr..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:16
  • 1033 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sto..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:16
  • 1029 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sto..//
    Utrop: 1.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:08
  • 1048 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sva..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:49
  • 1051 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sva..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:55
  • 1052 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ta ..//
    Utrop: 900 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:58
  • 1045 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tal..//
    Utrop: 1.100 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:42
  • 1012 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tal..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:31
  • 1058 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Til..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:10
  • 1044 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ton..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:40
  • 1016 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Trä..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:40
  • 1002 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tro..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:12

    4021 Oljemålning

    Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Signerad, daterad -58, Sydländsk stad. Olja på pannå, 45x37

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 20:06


  • 1006 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Två..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:20
  • 1021 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Upp..//
    Utrop: 1.300 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:51
  • 1057 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vän..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 20:08
  • 1001 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Väs..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 18:10
  • 1032 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vid..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:14
  • 1030 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vil..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:10
  • 1049 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vin..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:51
  • 1040 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vin..//
    Utrop: 1.100 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:32
  • 3148 Oljemålning
    Patrick Chuks Ajanaku. Signerad, daterad -89, oram..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:48
  • 1138 Oljemålning
    Per Gummesson. Signerad, daterad -04, Landskap med..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:08
  • 3073 Oljemålning
    R Rosini, blomsterstilleben, signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:09
  • 3164 Oljemålning
    Robert Jäckel (1872-1952), Sverige. Midsommar Båve..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:15

    3660 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Signerad. Landskap med figurer. Olja på duk, 43x70

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 18:33


  • 3002 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:43
  • 4016 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:50
  • 3076 Oljemålning
    Rose-Marie Dreierström, Äppelblom, Signerad. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:14
  • 3125 Oljemålning
    Signerad HALL, "Lövholmen". Olja på duk, 66x58
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:48
  • 3537 Oljemålning
    signerad. Cederholm, Fåglar. Olja på duk, 67x59
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:45
  • 1149 Oljemålning
    Sigvard Simonsson, Vinterlandskap med skidåkare. S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:33
  • 3060 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956). Solrosor. Signerad, d..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:12
  • 3036 Oljemålning
    Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Kust, 58x95, S..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:14
  • 3575 Oljemålning
    Stig Winnerskog (f. 1930), Sverige. Vintermotiv, s..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:33
  • 3123 Oljemålning
    Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:45
  • 3525 Oljemålning
    Sven Ivarsson, Kust, signerad. Olja på duk, 100x81
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:28
  • 3530 Oljemålning
    Sven Ivarsson, Kust, signerad. Olja på duk, 37x45
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:35

    4013 Oljemålning

    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Dreambird", signerad, -77. Olja på duk, 19x24

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 18:34


  • 3533 Oljemålning
    Sven Ivarsson, Kust, signerad. Olja på duk, 54x74
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:39
  • 3534 Oljemålning
    Sven Ivarsson, Skärgård, signerad. Olja på duk, 66x53
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:40
  • 3081 Oljemålning
    Tage Hedqvist (1909-1997), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:24
  • 4023 Oljemålning
    Tomas Konok, "Espacement", signerad a tergo, 27,5x..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:38
  • 4008 Oljemålning
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:57
  • 3487 Oljemålning
    Väinö Oskari Juntura, fåglar. Monogramsignerad, Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:14
  • 3607 Oljemålning
    Valerij Chirkov (f. 1943). "Sunshine I can fly". S..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:03
  • 1147 Oljemålningar
    2 st, + bok, Anna Kalinitchenko Jalpachik (1954-20..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:29
  • 4011 Oljemålningar
    2 st, Agnes Börjesson (1829-1900), Sverige. Tillsk..//
    Utrop: 3.600 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:52
  • 3075 Oljemålningar
    2 st, Gustav Adon Johansson (1922-1998), Sverige. ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:11
  • 1371 Oljemålningar
    2 st, Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. 197. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:40
  • 3655 Oljemålningar
    2 st, Johan Heijer (1876-1961), Sverige. Mansportr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:19

    4022 Färglitografi

    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 256/260. Motivet: 43x33 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 18:58


  • 3182 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Signerad. O P, Porträtt, 6..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:06
  • 3181 Ram
    Sekleskiftet, oljetryck med änglar, ramens innermå..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:05
  • 2074 Serigrafi
    Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Signatur i try..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:38
  • 2138 Serigrafi
    Sune Fogde. Signerad, daterad 1973, numrerad 25/75..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:50
  • 3316 Servetter
    ca. 40 st, linnedamast, 45x50 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:41
  • 3170 Sidenmålning
    Kina, 17x19
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:43
  • 3068 Skiss
    Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Skissboksblad, ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:49
  • 1054 Skulptur
    Alabaster, Hund. Längd: 28
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:20
  • 3284 Skulptur
    brons, barn med boll. Höjd: 13
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:49
  • 3325 Skulptur
    Efter Antiken, Kallbrons. Höjd: 42
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:01
  • 3564 Skulptur
    Fågel, glas, Italien. Höjd: 50
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:18
  • 3239 Skulptur
    Glas, Murano. Höjd: 28
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:49

    2200 Färglitografi

    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. EA-upplaga, 24/30, signerad. Motivet: 65x64

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:23


  • 3208 Skulptur
    hand. Patinerad metall. Höjd: 37 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:34
  • 3550 Skulptur
    Häst, trä, omkring 1900. Höjd: 35 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:59
  • 3337 Skulptur
    keramik, Söholm, Danmark, fågel. Längd: 14, höjd: ..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:28
  • 4004 Skulptur
    Lars Drougge (f. 1930), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:11
  • 4017 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stina med katt, ej..//
    Utrop: 25.000 - 30.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:39
  • 1341 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), UE Upsala-Ekeby. Höjd: 23
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:57
  • 3279 Skulptur
    Marmor. Höjd: 20
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:42
  • 3222 Skulptur
    Mask, Gips. Höjd: 24
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:30
  • 3253 Skulptur
    Orientalisk, lergods. Höjd: 11
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:07
  • 4018 Skulptur
    Riddaren & Jungfrun, Holger Christensen (1890-1966..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:02
  • 3549 Skulptur
    terrakotta, Militär, Italien. Höjd: 94
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:58
  • 1395 Skulptur
    Trä, Bemålad, Kina. Höjd: 35
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:37

    2201 Färglitografi

    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. EA-upplaga, 24/30, signerad, 65x61, skadat glas

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 19:28


  • 9382 Skulptur
    Willi Fischer (1925-2019), Sverige. Fisk. Märkt EG..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:19
  • 3529 Skulpturer
    2 st, barn, Parian, Gustavsberg. Höjd: 22 cm ca
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:34
  • 3329 Skulpturer
    2 st, Dagny Zachrisson. Höjd: 9-19
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:16
  • 3589 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:02
  • 3265 Skulpturer
    2 st, Metall. Höjd: 8-12
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:23
  • 3236 Skulpturer
    2 st. Höjd: 12-14
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:41
  • 3388 Skulpturer
    2 st. Sten, flodhästar. Längd: 20
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:21
  • 3418 Skulpturer
    3 st, Royal Copenhagen, H C Andersen. Höjd: 9-19
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:01
  • 3313 Skulpturer
    4 delar, malakit. Längd: 4 - 10
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:31
  • 3122 Skulpturtavla
    Axel Wallenberg (1898-1996), Sverige. Gips, signer..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:44
  • 3106 Tavla
    Reliefmotiv, S: t Erik. Motivet: 22x13
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:37
  • 1001 Teckning
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Hus. Signerad. ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:27
  • 2154 Torrnål
    Franco Leidi (f. 1933), "Social omfamning". Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:06
  • 3327 Torrnål
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Slussen med gam..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:13
  • 3158 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockho..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:04
  • 8229 Träsnitt
    3 st, Kina, 1900 tal. Mått: 40x58cm.
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:02
  • 3120 Träsnitt
    kunisada (1786-1865), Kvinna. Motivet: 71x24
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:06
  • 3498 Träsnitt
    Stig Sellén (f. 1924), Sverige. Havskosmos l, 12/1..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:34
  • 3228 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Blomstånd, 10..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:38
  • 2129 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Hästar och ry..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:15
  • 2170 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:14
  • 2174 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:29
  • 2206 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slottet. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:07
  • 3314 Tusch
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Sagomoti..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:37
  • 3100 Tuschteckninar
    6 st, Hilding Nyman (1870-1937), Sverige. Inramade..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:29
  • 1015 Tuschteckning
    Franco Leidi (f. 1933), Signerad, daterad -72. Mot..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:18
  • 3048 Väggskulptur
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad OB -91,24x18
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:32
  • 3551 Vettar
    2 st, Frankrike. Längd: 26-34 cm ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:00
  • Metropol Tipsar
  • 1030 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vil..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    1 april kl 19:10
  • 3513 Akvarell
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. "Väntan", signer..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:53
  • 3613 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:30
  • 1332 Oljemålning
    Nathan Gutman (1914-1990), orkester, signerad. Olj..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:32
  • 3060 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956). Solrosor. Signerad, d..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:12
  • 2056 Färglitografier
    2 st. Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Hos tandlä..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:43
  • 3600 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:11
  • 1402 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Signerad Noterma..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:16
  • 2122 Konstmapp
    "Grafikgruppen 10 år", bland annat: Nils G Stenqvi..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:58




Ladda ner broschyr