Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

KONST



  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:32
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20
  • 6313 EmaljmÃ¥lningar
    2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:39
  • 8049 Färglitografi
    + häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:44
  • 8043 Färglitografi
    Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:51
  • 6348 Färglitografi
    Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:43
  • 7081 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12
  • 7082 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 7063 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:38
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8105 OljemÃ¥lning
    Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:55
  • 8059 OljemÃ¥lning
    J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:18
  • 8047 OljemÃ¥lning
    Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:45
  • 8075 OljemÃ¥lning
    Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8004 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Caféinteriör. Ol..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:44
  • 8003 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Italienskt kustm..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8002 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:45
  • 7151 OljemÃ¥lning
    Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:06
  • 7149 OljemÃ¥lning
    Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:05
  • 8031 OljemÃ¥lningar
    2 st, Anna Hertzman-Ericson (1964). Signerad, date..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:49
  • 8100 OljemÃ¥lningar
    2 st, Inger Tollman. Signerad, daterad a tergo 202..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8104 OljemÃ¥lningar
    2 st, Ingrid Tollman. Signerad, daterad 2025, duk,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:32
  • 8102 OljemÃ¥lningar
    2 st, Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 20..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:34
  • 6343 OljemÃ¥lningar
    2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:52
  • 8053 OljemÃ¥lningar
    triptyk, Agneta Livijn (1955), ej signerade, duk, ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:48
  • 8017 Skulptur
    Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:19
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 7053 Skulptur
    patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:10
  • 7215 Skulptur
    Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:47
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:56
  • 7055 Skulpturer
    2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:13
  • 7213 Skulpturer
    2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 8087 Skulpturer
    2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:46
  • 7052 Skulpturer
    3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:09
  • 8086 Väggrelief
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:56




Ladda ner broschyr