Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

KONST


    1006 Oljemålning

    Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, daterad 1773, Pietà. Proveniens Hovpredikant Carl Bergö, Kristinebergs Slott, Olja på pannå, 48x36 cm, yttermått inklusive ram: 72x60 cm

    Utrop: 8.500 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 18:59


  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:32
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:12
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22
  • 6313 Emaljmålningar
    2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:39
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:16

    7118 Skulptur

    Yayoi Kusama (f. 1929), Japan. "Red Pumpkin, Naoshima". Objekt i gjuten resin. Form av en pumpa i rött och svart. Multipel. Längd: 14 cm. Djup: 14 cm. Höjd: 9. 5 cm. Utgiven av Benesse Holding Inc, Naoshima, Japan. Originaletui medföljer (lådan mäter 17x17x10. 5 cm)

    Utrop: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 20:09


  • 7146 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:20
  • 7139 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:18
  • 6223 Färglitografi
    Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:54
  • 6348 Färglitografi
    Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:43
  • 7085 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:31
  • 7148 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:29
  • 7081 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 7082 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:12
  • 7083 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:50
  • 6721 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:39
  • 7063 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:56
  • 7067 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:58
  • 7121 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.800 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:23
  • 6039 Färglitografier
    2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:16
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 5282 Fotokonst
    Ulf Rollof. Signerad, numrerad 1/9, Äpple. Bildmåt..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:00
  • 7204 Glasmålning
    Kina, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:50
  • 6552 Litografi
    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:42
  • 7153 Litografi
    Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:44
  • 7183 Litografier
    2 st, kolorerade, efter William Henry Margetson, y..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:17
  • 7025 Litografier
    32 st, Ur Svenska fåglar, bladets mått: 39x30, ora..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:17

    6017 Fotografisk bild

    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fällender Fotografiska 5 years C-print. Special Edition". Bildmått: 31x40, bladets storlek 40x60, oramad, originalmapp medföljer

    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 18:09


  • 6364 Oljemålning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 Oljemålning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 Oljemålning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6732 Oljemålning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 Oljemålning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10
  • 7147 Oljemålning
    Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:14
  • 7099 Oljemålning
    Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:49
  • 7116 Oljemålning
    Bo Örn (f. 1949), Sverige. "verkligheten". Signera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:08
  • 6745 Oljemålning
    Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:32
  • 1023 Oljemålning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:06
  • 6312 Oljemålning
    Ethel Person, blomsterstilleben. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:18
  • 1013 Oljemålning
    Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:58
  • 7144 Oljemålning
    Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:04
  • 7026 Oljemålning
    Jan Solovjev. Signerad, daterad 1955. Olja på pann..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:26
  • 1006 Oljemålning
    Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, dater..//
    Utrop: 8.500 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:59
  • 6426 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, skogsl..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:56
  • 6035 Oljemålning
    Kai Nielsen "Hus (Fantasi)". Signerad. Olja på pan..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:01
  • 6720 Oljemålning
    Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Skogsparti med..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:35
  • 7152 Oljemålning
    Kristian Krokfors (f. 1952), Finland, Signerad. Ol..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7190 Oljemålning
    MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:20
  • 6383 Oljemålning
    Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:29

    6445 Träsnitt

    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, daterad -66, Katarinahissen. Bildmått: 85x69 cm, yttermått inklusive ram: 87x72 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 20:06


  • 7079 Oljemålning
    Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Signerad, Kustlan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:52
  • 6722 Oljemålning
    oidentifierad konstnär, Sydländskt gatumotiv. Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:45
  • 7205 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. A. Gd. Rai, Signerad, Ubud..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:46
  • 6576 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alplandskap, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:19
  • 7195 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1980. Ol..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:04
  • 7150 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad a tergo inkl. Fin..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:41
  • 7193 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Jarlbert, Kustmot..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:29
  • 6390 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Katrin, daterad -..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:51
  • 7196 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1989. Ol..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:03
  • 7002 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:46
  • 6640 Oljemålning
    Ragnar Falk (1903-1977). Signerad, hamnmotiv. Olja..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:15
  • 7071 Oljemålning
    Romain Looymans. Barques sur Chantier. Signerad. O..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 6712 Oljemålning
    Rudolf Kronbergs (1911-1977), Sverige. Signerad, f..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:12
  • 7084 Oljemålning
    Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Signerad, vin..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:13
  • 6719 Oljemålning
    Staffan Liljefors (1900-1982), Sverige. Jägare i v..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 7151 Oljemålning
    Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:34
  • 7149 Oljemålning
    Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:07
  • 6343 Oljemålningar
    2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:52
  • 7194 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7166 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:58
  • 6485 Pasteller
    2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:24

    7054 Skulpturer

    2 st, brons, Carl Einar Borgström/Axel Gute. Höjd: 14,5-18 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 18:46


  • 6342 Porslinstavla
    Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:51
  • 7019 Siluettavlor
    2 st, förgylld ram, yttermått inklusive ram: 22,5x..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:32
  • 7206 Skulptur
    Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:30
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:55
  • 7077 Skulptur
    I form av ödla, mässing, Längd: 17 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:49
  • 6457 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. "Johanna" ur Lar..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:21
  • 6455 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. "Pelle" ur Larso..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:14
  • 7053 Skulptur
    patinerad metall, Signerad, höjd, 14 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:13
  • 7076 Skulptur
    Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg, "Skäggd..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:24
  • 7215 Skulptur
    Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:52
  • 7118 Skulptur
    Yayoi Kusama (f. 1929), Japan. "Red Pumpkin, Naosh..//
    Utrop: 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:09
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:31
  • 7028 Skulpturer
    10 st, Glas, Hadeland, Norge. Höjd: 5-16 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:05
  • 7055 Skulpturer
    2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:10
  • 7054 Skulpturer
    2 st, brons, Carl Einar Borgström/Axel Gute. Höjd:..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:46
  • 7213 Skulpturer
    2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 6509 Skulpturer
    2 st, Hummel. Höjd: 13-34 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:36
  • 7052 Skulpturer
    3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:58
  • 7065 Skulpturer
    3 st, Tilgman keramik. Höjd: 20-25 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:10
  • 6063 Skulpturer
    5 st, glaserad keramik. Fåglar & hund, Höjd: 12-28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:49
  • 6445 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:06
  • 7154 Tusch
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 7168 Tusch
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:13
  • 6653 Väggrelief
    Kina, 55x30 cm, oramad
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:47
  • 6065 Vas
    Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:55
  • Metropol Tipsar
  • 7121 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.800 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:23
  • 7118 Skulptur
    Yayoi Kusama (f. 1929), Japan. "Red Pumpkin, Naosh..//
    Utrop: 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:09
  • 5282 Fotokonst
    Ulf Rollof. Signerad, numrerad 1/9, Äpple. Bildmåt..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:00
  • 6445 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:06
  • 1006 Oljemålning
    Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, dater..//
    Utrop: 8.500 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:59
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:30
  • 1013 Oljemålning
    Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:58




Ladda ner broschyr