Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

KONST


    8153 Oljemålning

    Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 87x70 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:43


  • 9363 Akvarell
    Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:16
  • 9064 Akvarell
    Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:39
  • 9386 Akvarell
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:24
  • 9185 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:17
  • 9325 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:06
  • 9315 Akvarell
    Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:45
  • 9066 Akvarell
    Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:12
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:42
  • 9362 Blandteknik
    Bo Yson Sjöberg (1915-1994), Sverige. Landskap. Si..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:03
  • 9022 Blandteknik
    Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:27
  • 9023 Blandteknik
    Julius Baltazar (1949). Frankrike. Signerad, bland..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:10
  • 1005 Blandteknik
    Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:33

    8139 Oljemålning

    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad 2002. Olja på duk, 100x100 cm, yttermått inklusive ram: 105x105 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:13


  • 9080 Blandteknik
    Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:22
  • 9179 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, figur. Blandtekn..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:13
  • 9173 Blyerts
    Lars Holm (f. 1956), Sverige. Sjöfåglar. Signerad...//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:24
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:07
  • 9327 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:22
  • 9124 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:18
  • 9020 Färgetsning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:14
  • 8061 Färglitografi
    2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:59
  • 9025 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:36
  • 9233 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:08
  • 9030 Färglitografi
    Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:13

    1010 Konstverk

    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulptur. Signerad, numrerad 131/200, daterad 1968, bladets mått: 38x28. Höjd: 25 cm

    Utrop: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 19:08


  • 9091 Färglitografi
    Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:19
  • 9354 Färglitografi
    Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:56
  • 9033 Färglitografi
    Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:49
  • 9314 Färglitografi
    Hans Viksten (1926-1987), Sverige. ”Fågeln”. Signe..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:42
  • 9316 Färglitografi
    Henri Laurens, ej signerad, Dialogues. . Färglitog..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:12
  • 8362 Färglitografi
    Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:19
  • 9332 Färglitografi
    Ingrid Rosell. Signerad, numrerad 8/100, daterad 1..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:59
  • 9344 Färglitografi
    Johan Pettersson. Signerad, numrerad 4/295, datera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:09
  • 9177 Färglitografi
    Josip Lizatovic. Signerad, numrerad 15/180, kompos..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:37
  • 9092 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:09
  • 9360 Färglitografi
    Leif Liljeblad (f. 1950), Sverige. Fågel. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:25
  • 8183 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:30

    9137 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med boskap och folkliv, 1700-tal. Olja på duk, 78x99 cm, yttermått inklusive ram: 95x116

    Utrop: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:45


  • 9361 Färglitografi
    Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:34
  • 9431 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:08
  • 9065 Färglitografi
    Peter Häger. Signerad, numrerad 21/100. Färglitogr..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:32
  • 9032 Färglitografi
    Roy Lindqvist (1930-1987), Sverige. EA-upplaga, "F..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:47
  • 9060 Färglitografi
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:59
  • 9078 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:41
  • 9343 Färglitografi
    Waldemar Lorentzon son Hc. Färglitografi, bildmått..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:53
  • 9021 Färglitografi
    Wong Kaoo Chen. Signerad, numrerad EA. Färglitogra..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:28
  • 9131 Färglitografier
    12 st, Billmark, Gripsholms Slott, mapp medföljer ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:17

    9046 Skulptur

    brons. Höjd: 59cm

    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 18:41


  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:24
  • 8050 Fotografi
    Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:44
  • 8084 Gouache
    Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:33
  • 9404 Granolitografi
    Andy Warhol (1928-1987), USA. "Clockwork Panda Dru..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:46
  • 9403 Granolitografi
    Andy Warhol (1928-1987), USA. Mercedes Benz W 125,..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:29
  • 9144 Gravyrer
    4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:15
  • 9242 Ikon
    olja på trä, 31x21 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:14
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:08
  • 9029 Kopparstick
    2 st, Frankrike. Bildmått: 33x23cm, yttermått inkl..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:15
  • 9329 Kopparstick
    5 st, yttermått inklusive ram: 66x49 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:12
  • 9308 Litografi
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:08
  • 9055 Miniatyrer
    3 st. Höjd: 7-13cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:20

    9293 Oljemålning

    Karl August Schlegel. Signerad, daterad 1921, Fruktförsäljerska. Olja på duk, 91x120 cm, yttermått inklusive ram: 104x133 cm

    Utrop: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:57


  • 9193 Miniatyrmålnin..
    2 st, Rokoko-damer. Signerade H Denis, 13,5x9,5 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:12
  • 9411 Offsetlitografi
    Andy Warhol (1928-1987), USA. Ingrid Bergman, uppl..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:14
  • 9412 Offsetlitografi
    Andy Warhol (1928-1987), USA. Ingrid Bergman, uppl..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:18
  • 9410 Offsetlitografi
    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. Hopeless, 1963,..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:59
  • 8153 Oljemålning
    Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:43
  • 9062 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:11
  • 9053 Oljemålning
    Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:08
  • 8077 Oljemålning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:54
  • 8076 Oljemålning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:53
  • 9335 Oljemålning
    Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:48
  • 8083 Oljemålning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:31
  • 9142 Oljemålning
    Charlotte Masreliez. Signerad, daterad monogramsig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:28

    9045 Skulptur

    Gino Colognesi, Mercurius, brons. Signerad. Höjd: 53 (saknar gjutarstämplar)

    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:22


  • 9067 Oljemålning
    Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:36
  • 9068 Oljemålning
    Gumme Åkermark (1847-1927), Sverige. Signerad, "Sa..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:15
  • 9400 Oljemålning
    Hans Munch-Nisted (1897-1975), Sverige. Stilleben...//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:58
  • 9336 Oljemålning
    Helmer Holmlund. Signerad, skogsbäck. Olja på pann..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:33
  • 8030 Oljemålning
    Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:50
  • 8139 Oljemålning
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:13
  • 9293 Oljemålning
    Karl August Schlegel. Signerad, daterad 1921, Fruk..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:57
  • 9171 Oljemålning
    Krishna Shankar, komposition. Signerad. Olja på du..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:09
  • 9141 Oljemålning
    Kurt Ljungberg. Signerad, daterad 1946, gående man..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:27
  • 8379 Oljemålning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, apels..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:48
  • 8383 Oljemålning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:56
  • 8377 Oljemålning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:46

    1005 Blandteknik

    Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -54. "Rö No1" Blandteknik, bildmått: 68x102 cm, yttermått inklusive ram: 87x120 cm

    Utrop: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 20:33


  • 8381 Oljemålning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:51
  • 8387 Oljemålning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:02
  • 8380 Oljemålning
    Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:50
  • 9174 Oljemålning
    Lennart Örnebäck, Hamnmotiv. Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:46
  • 8047 Oljemålning
    Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:29
  • 9399 Oljemålning
    Martin Norén, ”Den glada staden”. Signerad, datera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:27
  • 9398 Oljemålning
    Martin Norén, Adam & Eva. Signerad. Olja på duk, 9..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:43
  • 9290 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, ej signerad, omkring 1900,..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:10
  • 9291 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, "vår på Billinge..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:55
  • 8364 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, präst, oramad. E..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:34
  • 9137 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:45
  • 9186 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, daterad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:34

    9386 Akvarell

    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven), ej signerad, akvarell, Kvinnor, 51x62 cm, yttermått inklusive ram: 54x66

    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    2 febuari kl 18:24


  • 9181 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, kuststad. Si..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:51
  • 9172 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad GL, fält, oramad...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:31
  • 9087 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Parismotiv. Olja ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:25
  • 9175 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna i slöja, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:10
  • 8317 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stadsmotiv. Olja..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:01
  • 9226 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben med äp..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:32
  • 9288 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:21
  • 9182 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, vindpinade träd...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:01
  • 9088 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 34x..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:02
  • 9061 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 39x..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:14
  • 9052 Oljemålning
    Signerad, "Kyrkkaffe". Olja på duk, 37x45cm, ytter..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:47
  • 9292 Oljemålning
    Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:49
  • 9180 Oljemålning
    Stig Hernborg, "En liten fågel sjöng". Signerad. O..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:29
  • 9294 Oljemålning
    Thea von Schlanbush. Signerad, vattendrag. Olja på..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:18
  • 9209 Oljemålning
    Therese Dragshöj. Signerad, figuriner. Olja på duk..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:59
  • 9326 Oljemålning
    Yngve Ahlenius (1915-1995), Sverige. Signerad, Nor..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:17
  • 8031 Oljemålningar
    2 st, Anna Hertzman-Ericson (1964). Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:55
  • 9425 Pastell
    Gustaf Höglund (1910-1994), Sverige. Monogramsigne..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:50
  • 9341 Pastell
    Kurt Carendi (1905-1971), Sverige, Signerad, 49x30..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:36
  • 9073 Skulptur
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:43
  • 9320 Skulptur
    Blixt, Höganäs, keramik. Längd: 13 cm, höjd: 10 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:45
  • 9046 Skulptur
    brons. Höjd: 59cm
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:41
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:21
  • 9045 Skulptur
    Gino Colognesi, Mercurius, brons. Signerad. Höjd: ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:22
  • 8266 Skulptur
    gips, bemålad, kvinna. Höjd: 59 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:45
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:36
  • 9054 Skulptur
    höjd: 18cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:20
  • 9031 Skulptur
    Hund. Höjd: 46cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:20
  • 9090 Skulptur
    Jakks, Yoda, Star Wars. Höjd: 46 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:44
  • 9188 Skulptur
    Katt, Metall, patinerad. Höjd: 26 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:37
  • 9395 Skulptur
    Keramik, Björn Nyberg (1943-2005), Sverige. Man. H..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:02
  • 9047 Skulptur
    Parian, Gustavsberg, "kan du inte tala". Längd: 17..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:17
  • 9236 Skulptur
    Trä/Papier maché, Gumma, 1800-tal. Höjd: 16 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:13
  • 8347 Skulptur
    Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:00
  • 9035 Skulptur i glas
    Kosta Boda. Signerad. Höjd: 26cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:47
  • 8318 Skulpturer
    2 st, Byster, bemålad gips. Höjd: 24-32
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:02
  • 8087 Skulpturer
    2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:07
  • 9005 Skulpturer
    2 st, Napoleon, Porslin/metall. Höjd: 12,5-20,5
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:39
  • 9028 Skulpturer
    2 st. Höjd: 7-9cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:39
  • 9006 Skulpturer
    3 st, sten, Inuitkonst. Höjd: 9-17 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:04
  • 9426 Teckning
    Tusch, Ture Lidström (1917-1995), Sverige. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:26
  • 9427 Teckningar
    2 st, Tusch, Ture Lidström (1917-1995), Sverige. S..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:56
  • 9331 Tryck
    efter Hundertwasser, yttermått inklusive ram: 54x54
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:03
  • Metropol Tipsar
  • 9131 Färglitografier
    12 st, Billmark, Gripsholms Slott, mapp medföljer ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:17
  • 9386 Akvarell
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:24
  • 9046 Skulptur
    brons. Höjd: 59cm
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:41
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:08
  • 9226 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben med äp..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:32
  • 8139 Oljemålning
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:13
  • 9045 Skulptur
    Gino Colognesi, Mercurius, brons. Signerad. Höjd: ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:22
  • 1005 Blandteknik
    Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:33
  • 8153 Oljemålning
    Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:43




Ladda ner broschyr