KONST

    6053 Fotografi

    Leif-Erik Nygårds (f. 1939), Sverige. Signerat offsettryck med text i tusch skriven av fotografen "Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962". Signerad, även copyrightstämplad a tergo. Offset print, bildyta 50x69,5 cm, oramat löst blad. Inköpt direkt av fotografen

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    2 mars kl 20:57

  • 2034 Affisch
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:40
  • 7058 Akvarell
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    2 mars kl 19:03
  • 7132 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:13
  • 7101 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 20:28
  • 7297 Akvarell
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 20:24
  • 7269 Akvareller
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 20:25
  • 7319 Akvareller
    Utrop: 800 - 1.800 kr

    2 mars kl 20:17
  • 7385 Blandteknik
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 mars kl 18:40
  • 6016 Blandteknik
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    2 mars kl 19:47
  • 7001 Blandteknik
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 20:19
  • 5289 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:06
  • 5269 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 18:36

    4010 Oljemålning

    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. Blomsterstilleben, Signerad. Olja på pannå, 80x50 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    30 mars kl 20:13

  • 5109 Blandteknik
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 mars kl 18:17
  • 7324 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:45
  • 7211 Blandteknik
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    2 mars kl 18:36
  • 7291 Blyerts
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 mars kl 19:06
  • 7296 Blyerts
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    2 mars kl 19:35
  • 2036 Etsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:26
  • 2038 Etsning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:18
  • 2039 Etsning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:58
  • 2017 Etsning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:59
  • 2016 Etsning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:23
  • 7005 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 20:05
  • 7174 Etsningar
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    2 mars kl 18:45

    6016 Blandteknik

    Gustav Feith (1875-1951), Österrike. Blomsterstilleben, ängsblommor i vas. Signerad, daterad 1940, ca 40x28 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    2 mars kl 19:47

  • 2002 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:17
  • 2028 Färgetsning
    Utrop: 800 - 1.200 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:48
  • 5085 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 mars kl 19:29
  • 5084 Färgetsning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 19:25
  • 2037 Färgetsning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:34
  • 2027 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:02
  • 2026 Färgetsning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:14
  • 2031 Färgetsning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:26
  • 2032 Färgetsning
    Utrop: 100 - 300 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:33
  • 2030 Färgetsning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:01
  • 2029 Färgetsningar ..
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:25
  • 7097 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 19:14

    2051 Färglitografier

    5 st, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Pop-gala". Signerad, numrerad 64/100, bladets mått: 30x21 cm, ett blad är oramat

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    23 mars kl 18:11

  • 7109 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    2 mars kl 18:48
  • 2001 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:09
  • 2010 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:31
  • 2047 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:59
  • 7117 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 mars kl 18:30
  • 7118 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 mars kl 19:51
  • 7073 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 20:01
  • 2007 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:16
  • 7009 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:32
  • 7287 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 19:48
  • 2012 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:42
  • 2011 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:57

    2020 Konstmapp

    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. 10 st Färglitografier. Signerade, 2 st stämpelsignerade, 36/360. Bladets mått: 75x53

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.400 kr

    23 mars kl 20:43

  • 2006 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:57
  • 2033 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:18
  • 1263 Färglitografi
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:32
  • 1266 Färglitografi
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:35
  • 1267 Färglitografi
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:14
  • 7105 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:19
  • 7077 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 20:52
  • 7226 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:58
  • 7440 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 mars kl 20:05
  • 7207 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    2 mars kl 20:43
  • 2014 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:43
  • 7386 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:34

    6042 Oljemålning

    Konstanty Gorbatowski (1914-1984), Polen. Komposition med figurer. Signerad, daterad 1974. Olja på duk, 80x100 cm. Signerad

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    2 mars kl 19:22

  • 2057 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:31
  • 7010 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    2 mars kl 19:56
  • 5108 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 mars kl 18:16
  • 2060 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:05
  • 2041 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:18
  • 2151 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:36
  • 2061 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:26
  • 5719 Färglitografi
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:40
  • 7072 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    2 mars kl 18:16
  • 7108 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:20
  • 2008 Färglitografi
    Utrop: 1.200 - 1.800 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:43
  • 7106 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    2 mars kl 18:51

    5176 Oljemålning

    Ludvig Richarde (1862-1929), Sverige. Fransk fartyg i sjönöd. Signerad. Olja på duk, 84x126 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    2 mars kl 20:37

  • 2005 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:24
  • 2015 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:07
  • 7096 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 18:02
  • 2040 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:54
  • 5138 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 20:40
  • 2048 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:55
  • 7209 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    2 mars kl 20:46
  • 2045 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:21
  • 2044 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.900 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:32
  • 3267 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:24
  • 3270 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:39
  • 2050 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:06

    5719 Färglitografi

    Maya Eizin Öijer (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 33/80, ca 101x70cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    23 mars kl 18:40

  • 2049 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:46
  • 2042 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:17
  • 2043 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:21
  • 7222 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:47
  • 7286 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 18:02
  • 2003 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:50
  • 2052 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:34
  • 8308 Färglitografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 mars kl 20:26
  • 5502 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 18:06
  • 7040 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 20:42
  • 2051 Färglitografier
    Utrop: 5.000 - 7.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:11
  • 8309 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 20:29

    4004 Väggskulptur

    Timo Solin (f. 1947), Sverige. Bemålad plåt. Signerad, daterad 1994,90x50 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    30 mars kl 19:16

  • 5403 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    2 mars kl 20:18
  • 5401 Färglitografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 mars kl 20:16
  • 6053 Fotografi
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr

    2 mars kl 20:57
  • 7149 Grafiska blad
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 mars kl 19:15
  • 7006 Ikon
    21x21cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 19:12
  • 2020 Konstmapp
    Utrop: 4.600 - 5.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:43
  • 7004 Kopparstick
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:36
  • 2053 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:19
  • 2055 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:50
  • 2054 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:53
  • 7289 Litografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 18:57
  • 2056 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:55

    2151 Färglitografi

    Marie-Louise Ekman (f. 1944), Sverige. Signerad och numrerad 47/245. Signerad Marie Louise De Geer Bergenstråhle 1976. Motivet: 58x84cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    23 mars kl 18:36

  • 2004 Litografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:32
  • 3262 Litografi
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:19
  • 2058 Litografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:29
  • 7451 Litografier
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 mars kl 20:09
  • 2024 Litografis aff..
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:40
  • 2025 Litografisk af..
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:10
  • 2019 Litografisk af..
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:25
  • 2021 Litografisk af..
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:31
  • 2022 Litografisk af..
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:53
  • 2023 Litografisk af..
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:51
  • 2018 Litografisk af..
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:52
  • 2013 Mapp
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:53

    2013 Mapp

    Picasso, "25 Anniversaire du mouvement de la paix", 7 blad, 44x1000, bladets mått: 28x38 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    23 mars kl 20:53

  • 7092 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:33
  • 7032 Oljemålning
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    2 mars kl 20:50
  • 7360 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    2 mars kl 20:39
  • 7361 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    2 mars kl 20:07
  • 7284 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 20:06
  • 4006 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 5.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 19:45
  • 7028 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    2 mars kl 19:14
  • 5337 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 20:19
  • 7068 Oljemålning
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    2 mars kl 19:32
  • 7130 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 20:42
  • 4005 Oljemålning
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 18:36
  • 6045 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 mars kl 18:16

    4005 Oljemålning

    Bodil Hedlund (f. 1946), Sverige. Signerad. Olja på duk, 76x99 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    30 mars kl 18:36

  • 7110 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:52
  • 7218 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 mars kl 20:01
  • 5362 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 18:41
  • 7075 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 mars kl 20:26
  • 7288 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    2 mars kl 18:25
  • 7282 Oljemålning
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 18:43
  • 7145 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 mars kl 19:23
  • 7128 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:16
  • 7323 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:28
  • 5220 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    2 mars kl 18:31
  • 7100 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 19:26
  • 5690 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    2 mars kl 18:26

    4006 Oljemålning

    Anton Genberg (1862-1939), Sverige. "Borgholm". Signerad, 1922. Olja på duk, 61x78cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    30 mars kl 19:45

  • 5691 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 18:27
  • 7011 Oljemålning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 mars kl 19:17
  • 7067 Oljemålning
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    2 mars kl 19:47
  • 1568 Oljemålning
    Utrop: 300 - 500 kr

    2 mars kl 20:58
  • 6042 Oljemålning
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr

    2 mars kl 19:22
  • 7074 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 20:11
  • 7033 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 mars kl 19:29
  • 5176 Oljemålning
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr

    2 mars kl 20:37
  • 3505 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    2 mars kl 20:11
  • 5622 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    2 mars kl 18:52
  • 7008 Oljemålning
    Utrop: 100 - 300 kr

    2 mars kl 20:19
  • 7298 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 mars kl 18:39

    2045 Färglitografi

    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Sandhamn". Signerad, numrerad 80/360. Motivet: 45x32cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    23 mars kl 18:21

  • 5081 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 19:12
  • 7035 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:27
  • 7031 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 20:31
  • 7037 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 20:53
  • 7321 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    2 mars kl 20:27
  • 7015 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    2 mars kl 18:01
  • 7066 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    2 mars kl 20:27
  • 7104 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:29
  • 7099 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    2 mars kl 18:50
  • 7283 Oljemålning
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    2 mars kl 18:34
  • 7267 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 20:55
  • 7038 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    2 mars kl 18:06

    7141 Träsnitt

    Kaigetsudo Doshin, Standing Kurtisane. Motivet: 56,5x27,5

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    2 mars kl 19:01

  • 7317 Oljemålning
    Utrop: 1.200 - 2.000 kr

    2 mars kl 18:04
  • 1526 Oljemålning
    Utrop: 300 - 500 kr

    2 mars kl 19:29
  • 5394 Oljemålning
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 20:06
  • 7217 Oljemålning
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 mars kl 19:56
  • 7144 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 mars kl 20:52
  • 7127 Oljemålning
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 mars kl 20:35
  • 7285 Oljemålning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    2 mars kl 20:07
  • 7313 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 mars kl 19:11
  • 7315 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 mars kl 18:46
  • 7316 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 mars kl 18:25
  • 7088 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 19:30
  • 7036 Oljemålning
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 mars kl 18:22

    1263 Färglitografi

    Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännen äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 89/475. Motivet: 50x70cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    23 mars kl 18:32

  • 4010 Oljemålning
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 20:13
  • 7138 Oljemålningar
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 mars kl 19:07
  • 7438 Pastell
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:28
  • 4009 Pastell
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 18:39
  • 5635 Rullmålning
    Kina, 1900-tal. Längd: 161 cm, bredd: 65 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 19:05
  • 7173 Serigrafier
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 mars kl 18:42
  • 5621 Skulptur
    Afrikansk. Höjd: 45cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 18:48
  • 7325 Skulptur
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 20:50
  • 7326 Skulptur
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 18:40
  • 5546 Skulptur
    Henry Gustafsson, Lyftet, 1992. Höjd: 28 cm ca
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    2 mars kl 18:22
  • 7441 Skulptur
    Kina, metall. Höjd: 24,5, skadad
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 mars kl 18:47
  • 5623 Skulptur
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 18:54

    1266 Färglitografi

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    23 mars kl 18:35

  • 7423 Skulptur
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 19:54
  • 7424 Skulptur
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 20:09
  • 7124 Skulptur
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    2 mars kl 19:01
  • 7426 Skulptur
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    2 mars kl 20:16
  • 7115 Skulptur
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 18:01
  • 7427 Skulptur
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    2 mars kl 18:16
  • 5317 Skulptur
    metall, Lenin, -76. Höjd: 31 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    2 mars kl 20:05
  • 5631 Skulptur
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 19:02
  • 7382 Skulpturer
    2 st, Fiskar, Höjd: 8 cm, patinerad metall
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:23
  • 7378 Skulpturer
    2 st, Franz Iffland. Signerade, brons. Höjd: 16 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    2 mars kl 18:18
  • 7018 Skulpturer
    3 st, Ryssland, Kattdjur. Höjd: 10-13, längd: 9-14 cm
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 18:19
  • 7229 Skulpturer
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    2 mars kl 19:52

    1267 Färglitografi

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    23 mars kl 19:14

  • 7397 Skulpturer
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 mars kl 20:37
  • 5627 Skulpturgrupp
    järn, Hästar, 1800-talets slut. Längd: 14. Höjd: 9 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    2 mars kl 18:59
  • 7428 Träskulptur
    Siwer Nilsson. Höjd: 29cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 mars kl 18:59
  • 7013 Träsnitt
    Utrop: 100 - 800 kr

    2 mars kl 18:24
  • 7362 Träsnitt
    4 st, Japan, 30x20,34x24 cm
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    2 mars kl 19:05
  • 7060 Träsnitt
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:34
  • 7141 Träsnitt
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    2 mars kl 19:01
  • 7449 Tusch
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:43
  • 2035 Utställningsaf..
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:21
  • 5521 Väggreliefer
    Kurt Lindblom, 8st, Tenn. Signerad Lindblom, 29x43cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:59
  • 4004 Väggskulptur
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 19:16
  • 4003 Väggskulptur
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 19:58

    2026 Färgetsning

    Sten Eklund (1942-2009), Sverige. "Fräkenväxter". Signerad, daterad -80. Handkolorerad etsning, Motivet: ca 18x11 cm, oramat löst blad

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    23 mars kl 19:14

  • Metropol Tipsar
  • 6053 Fotografi
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr

    2 mars kl 20:57
  • 6045 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 mars kl 18:16
  • 7288 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    2 mars kl 18:25
  • 7316 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 mars kl 18:25
  • 7378 Skulpturer
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    2 mars kl 18:18
  • 7059 Oljemålning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om 122 dagar
    29 juni kl 20:47
  • 7078 Oljemålning
    Utrop: 1.500 - 3.000 kr

    om 122 dagar
    29 juni kl 20:33
  • 5719 Färglitografi
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:40
  • 2042 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:17