bakg

KONST


    1004 Oljemålning

    Luigi Crosio (1835-1915). Romantisk scen. Signerad. Olja på duk, 76x52 cm

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 16.500 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 20:04


  • 5299 Akvarell
    Oscar Martinez. Signerad, "Escondidilla". Motivet:..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:01
  • 1006 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Is och snö". ..//
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:47
  • 1008 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Landskap. Sign..//
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:16
  • 1001 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, Björ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:40
  • 1002 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:34
  • 3322 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:10
  • 3323 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 10.000 - 15.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:15
  • 1016 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Tallar. Signer..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:45
  • 1018 Akvarell
    Yervand Nahapetian (1916-2006), Armenien. Signerad..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:22
  • 1017 Blandteknik
    Aly Ben Salem (1910-2001), Sverige. Kvinnor. Signe..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:17
  • 1026 Blandteknik
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Militär i ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:32
  • 1007 Blandteknik
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:57

    3322 Akvarell

    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1929, backe med blåsippor och vitsippor. Motivet: 33x48cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 20:10


  • 1003 Blandteknik
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. "Uv i vinterl..//
    Utrop: 1.500 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:25
  • 5223 Blandteknik
    Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. Färglitografi..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:24
  • 5026 Färglitografi
    Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Hinken". Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:49
  • 1012 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Skärfläckor, son1..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:13
  • 2030 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Polen. "Söder i blom". ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:01
  • 5027 Färglitografi
    Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. Kvinnor v..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:49
  • 5029 Gicléetryck
    Catrin Johansson, "Ser inte, hör inte". Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:49
  • 5023 Gicléetryck
    Tony Warren (f. 1961), Sverige/USA. Eldstad, som 4..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:49
  • 1011 Ikon
    Ryssland, 1800-tal, 29x22 cm
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:14
  • 5219 Litografi
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Eine Sitz..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:06
  • 5274 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:49
  • 2036 Oljemålning
    Gotthard Lundquist (1908-1988), Sverige. Utsikt mo..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:13

    3323 Akvarell

    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1939, ekdunge med vitsippor, Motivet: 39x33,5cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 19:15


  • 2007 Oljemålning
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Stockholmsvy...//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:50
  • 2020 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Utsikt fr..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:25
  • 5218 Oljemålning
    Helene Gylling, Flicka med blomsterkorg. Signerad,..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:54
  • 5224 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Bachantin..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:52
  • 1035 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Hofgastei..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:15
  • 1019 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Porträt m..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:05
  • 1023 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Porträt m..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:29
  • 1020 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Blomsterst..//
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:17
  • 1024 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. D Bergmann..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:53
  • 1028 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:22
  • 1021 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:29
  • 1029 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:08

    1006 Akvarell

    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Is och snö". Signerad, daterad 1943. Motivet: 35,5x50 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 20:47


  • 1022 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signera..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:28
  • 1032 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Hus i vint..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:14
  • 1033 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Kanalmotiv..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:54
  • 1034 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Landskap, ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:55
  • 1027 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Män. Signe..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:13
  • 1030 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Mansporträ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:03
  • 1025 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Självportr..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:40
  • 1031 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Väg vid å,..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:49
  • 5178 Oljemålning
    Leif Liljeblad (f. 1950), Sverige. Sträckande svan..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:01
  • 1004 Oljemålning
    Luigi Crosio (1835-1915). Romantisk scen. Signerad..//
    Utrop: 17.000 - 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:04
  • 5260 Oljemålning
    Oliver Stockman. Signerad. Olja på duk, 45x29cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:57
  • 2047 Oljemålning
    Signerad, Molin, Riksdagshuset. Signerad. Olja på ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:50

    2001 Skulptur

    Ulla & Gustav Kraitz, Häst, glaserad stengodslera. Längd: 55, höjd: 44 ink stensockel

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 febuari kl 19:37


  • 5038 Oljemålningar
    3 st, Héctor Raul Ulloa Burgos. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:31
  • 1014 Pastell
    Kopia efter Jean-Marc Nattier (1685-1766), Hertigi..//
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 18:27
  • 4165 Skulptur
    Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad. Höjd: 2..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:01
  • 1038 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Flicka med Duva" ..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    15 feb kl 18:04
  • 1005 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta ur serie..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:28
  • 1036 Skulptur
    Ulla & Gustav Kraitz, Äpple, glaserad stengodslera..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:58
  • 2001 Skulptur
    Ulla & Gustav Kraitz, Häst, glaserad stengodslera...//
    Utrop: 10.000 - 15.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    15 feb kl 19:37
  • 1037 Skulptur
    Ulla Kraitz (f. 1936), Sverige. Skalbagge, glasera..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 19:03
  • Metropol Tipsar
  • 2001 Skulptur
    Ulla & Gustav Kraitz, Häst, glaserad stengodslera...//
    Utrop: 10.000 - 15.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    15 feb kl 19:37
  • 1038 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Flicka med Duva" ..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    15 feb kl 18:04
  • 1006 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Is och snö". ..//
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:47
  • 1016 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Tallar. Signer..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:45
  • 1025 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Självportr..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:40
  • 1001 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, Björ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:40
  • 1002 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:34
  • 1005 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta ur serie..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:28
  • 1003 Blandteknik
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. "Uv i vinterl..//
    Utrop: 1.500 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 jan kl 20:25




Ladda ner broschyr