bakg

KONST


  • 7211 Affischer
    4 st, Rederimotiv, ca 40x30
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:22
  • 7130 Akryler
    2 st, Arne/Kurt Björkegren, 45x21 respektive 63x25
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:29
  • 6007 Akvarell
    Anna Romdahl, monogramsignatur, daterad -98, Stran..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:53
  • 7018 Akvarell
    Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 1997, "Brax",..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:35
  • 8039 Akvarell
    Dick Beer (1893-1938), Brevik Lidingö, 1934
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:39
  • 6165 Akvarell
    E Winberg, porträtt, signerad, 1843,22x18
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:32
  • 1019 Akvarell
    Gottfried Salzmann (f. 1943), Signerad Salzmann, B..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 20:37
  • 7171 Akvarell
    Heinrich Peter Norberg, trädgårdsmästare, gråtande..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:17
  • 7212 Akvarell
    Hiroko Kimura (f. 1930), Sverige. 1997. Motivet: 2..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:23
  • 8023 Akvarell
    John Hedaeus (1872-1967), Sverige. 1944, Långholms..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:21
  • 6006 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Medelhavsmotiv, monogramsi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:51
  • 8048 Akvarell
    signerad E Bodman, Stockholmsmotiv, Vy mot Söderma..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:53
  • 1029 Akvarell
    Tomas Bush Hardy (1842-1897). Kustscen med borg oc..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:15
  • 7025 Akvarell
    Tor Handell. Signerad, daterad 1927, fågeljakt, 40..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:51
  • 8083 Akvareller
    17 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Ca 15x23
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:35
  • 7151 Akvareller
    2 st, Landskap, 22x30
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:22
  • 6231 Akvareller
    5 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:27
  • 8072 Akvareller
    5 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:21
  • 8060 Akvareller
    5 st. Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:03
  • 8079 Akvareller
    6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:30
  • 8080 Akvareller
    6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:31
  • 8082 Akvareller
    6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:34
  • 8081 Akvareller
    6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:33
  • 7237 Blandteknik
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. 23x17
    Utrop: 1.000 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:25
  • 8032 Blandteknik
    Carl Schubert, Rådhuset, Stockholm, 1934,44x32
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:34
  • 8029 Blandteknik
    Fritz Ahlgrensson, "Roslagstorg 26/7 1901". Motive..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:17
  • 8066 Blandteknik
    Hans Malmstedt (1893-1941), Sverige. 1925, Katarin..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:04
  • 7049 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1957, kompositio..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:18
  • 6005 Blandteknik
    Ragnar Levi, "Mama Mystére". Signerad, daterad LEV..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:50
  • 6043 Blandteknik
    Sten Birger Rudnäs; trädgård, på pannå, 68x48 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:29
  • 7067 Blandteknik
    Torger Saether (1902-1964). Signerad, daterad 1922..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:22
  • 7316 Blandteknik
    Vadim Markin (f. 1960), "5 föremål", 31,5x61
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:35
  • 7315 Blandteknik
    Vadim Markin (f. 1960), Stockholmsmotiv, 60x81
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:33
  • 7304 Buddha
    Kina, sten. Längd: 21, höjd: 11 på ställ
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:36
  • 1042 Ceremoniåror
    ett par, Africana. Proveniens Harry Schein, inköpt..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:40
  • 7155 Darttavla
    med tillbehör, i skåp, Kings Head. Pub & Lodging. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:32
  • 7197 Etsning
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Motivet:..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:38
  • 7083 Etsning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Par. Motivet..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:29
  • 5367 Etsning
    Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Fruktstilleb..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:18
  • 7198 Etsning
    Hans Hamngren (f. 1934), Sverige. 1981,132/250. Mo..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:39
  • 8071 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. 1945, vinter på ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:19
  • 8033 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. "Scharenberg..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:39
  • 8091 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Utsikt mot R..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:48
  • 7127 Etsning
    Lundholm, 1936, "Wasatidens Stockholm". Motivet: 3..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:21
  • 8053 Etsning
    Prins Eugen, stämplad "Godkänd reproduktion Nation..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:21
  • 7199 Etsning
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Till Uno fr..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:40
  • 7213 Etsning
    Signerad, 3/25, Holländsk Trädgård, 1920. Motivet:..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:20
  • 8047 Etsning
    Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Stockholmsmotiv,..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:41
  • 8087 Etsningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Hamnmotiv, Monograms..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:59
  • 8078 Etsningar
    3 st, Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:03
  • 7023 Färglitografi
    2 st, bland annat Ernst Billgren, bladets mått: ca..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:47
  • 8015 Färglitografi
    2 st, Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. 230 upplag..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:36
  • 7275 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:53
  • 7241 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), HC 19/40,40x50 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:31
  • 8014 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Panorama, Stockho..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:35
  • 7238 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. 72x53
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:27
  • 8092 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Djurgår..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:21
  • 8040 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Vårholma H..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:12
  • 8057 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmsh..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:48
  • 8073 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Stockholmsm..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:51
  • 7164 Färglitografi
    Björn Nyman, fasantupp, PT, signerad. Motivet: 57x81
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:04
  • 8025 Färglitografi
    Bo Larsson (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:40
  • 8074 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv...//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:36
  • 7118 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. EA-upplaga, 11/..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:53
  • 8086 Färglitografi
    Folke Persson. Signerad, daterad -52, Fiskeläge. N..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:58
  • 8069 Färglitografi
    Georg Galmin (1915-1970), Sverige. St Göran och dr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:07
  • 8067 Färglitografi
    Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Waxholm, "Somm..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:05
  • 8024 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "Vinterdag i..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:26
  • 8052 Färglitografi
    Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Stockholmsmotiv, ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:04
  • 8031 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Stockholmsmot..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:23
  • 8012 Färglitografi
    Jan Grantorp (f. 1952), Sverige. Utsikt mot Söderm..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:31
  • 3197 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm. Signe..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:14
  • 8009 Färglitografi
    Johan Runar. Stockholms ström. Signerad, daterad 2..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:28
  • 7006 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:57
  • 7005 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:02
  • 6002 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:56
  • 5370 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), Sverige. 42x29 cm, osignera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:24
  • 8049 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Söder Mälarstr..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:58
  • 8010 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Södermalm. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:50
  • 7176 Färglitografi
    Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets måt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:18
  • 4203 Färglitografi
    Per Andersson, Monogramsignerad PA, Stockholm, num..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:27
  • 8041 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Blidösund..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:29
  • 7210 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Trettondags..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:18
  • 7209 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT, 1979. Mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:16
  • 7239 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:29
  • 8004 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Stockholms y..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:46
  • 6052 Färglitografi
    Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Segelskuta, EA-u..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:15
  • 8045 Färglitografi
    Stockholm på Wasatiden, 66x99 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:52
  • 6068 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Reklamfly..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:51
  • 6065 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Starke Vi..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:43
  • 7240 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Motivet: 2..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:30
  • 6278 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:25
  • 7274 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:51
  • 7004 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:00
  • 8026 Färglitografi
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmot..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:52
  • 7022 Färglitografi
    Ulf Nilsson, "Slussens invigning 1935". Signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:45
  • 8088 Färglitografier
    2 st, Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv. Mot..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:00
  • 6003 Färglitografier
    2 st, Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Lösa blad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:58
  • 6202 Färglitografier
    2 st. Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:12
  • 7076 Fartygsventil
    med olja av Anders Andrén. Diameter: 19 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:27
  • 8013 Gouache
    Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. 1937, Restauran..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:32
  • 8061 Grafiskt blad
    Stockholmsmotiv. Motivet: 41x22
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:27
  • 1043 Hjälm
    med nässkydd och nackbrynja, Persien. Proveniens H..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:44
  • 7019 Kolteckning
    Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. 1989, "Rabbi Le..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:36
  • 8037 Konturetsning
    Utsikt mot Stockholm från Långholmslandet, efter M..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:15
  • 8063 Litografi
    Lennart Roupe (f. 1918), Sverige. Söder Mälarstran..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:27
  • 8065 Litografi
    Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Utsikt mot Skepp..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:48
  • 1021 Oljemålning
    1800-tal, signerad LM Roth, Interiör med piprökand..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 20:53
  • 6137 Oljemålning
    Alfred Wetterström (1863-1934), motiv från Kungsho..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:58
  • 8021 Oljemålning
    Alice Ljungquist, Kapellgränd. Olja på duk, 23x33 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:54
  • 5112 Oljemålning
    Anders Gustafsson (f. 1948), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:15
  • 8059 Oljemålning
    Arne Lindblom, Järntorget, Stockholm, signerad. Ol..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:00
  • 8028 Oljemålning
    Arne Lindblom, Stora Hoparegränd, Stockholm, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:00
  • 5129 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Kustmotiv, signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:29
  • 8054 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. "På väg ut", St..//
    Utrop: 1.500 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:26
  • 8055 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 1.500 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:27
  • 6048 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Orrar, signera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:52
  • 8035 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. "Storkyrkobrink..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:32
  • 8034 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholm från ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:30
  • 7021 Oljemålning
    E Schaumann, Ljunghed. Olja på duk, 70x100
    Utrop: 1.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:40
  • 1003 Oljemålning
    efter Murillo, St Fransisco de Assis. Olja på duk,..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:14
  • 7126 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Sträckande än..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:43
  • 8068 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholms Stad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:06
  • 7267 Oljemålning
    Eric Lundgren (f. 1907), Sverige. Motiv vid kaj, s..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:40
  • 8036 Oljemålning
    Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Riddarholmsfj..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:49
  • 7028 Oljemålning
    G Bergqvist, Stockholm med Nordiska Museet. Olja p..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:29
  • 1002 Oljemålning
    Georg Arsenius (1855-1908), Sverige. (tillskriven)..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:00
  • 8018 Oljemålning
    Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Stockholm. Si..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:40
  • 8016 Oljemålning
    Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Stockholmsmot..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:31
  • 7070 Oljemålning
    Gunnar Greiber (f. 1919), Sverige. Marknad. Olja p..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:29
  • 8089 Oljemålning
    Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Stockholm, v..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:43
  • 6142 Oljemålning
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Stockholm, Ku..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:13
  • 8017 Oljemålning
    Gustaf Svensson, Stockholmsmotiv. Signerad, datera..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:34
  • 6140 Oljemålning
    Hans Eriksson, Stockholmsmotiv, signerad. Olja på ..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:10
  • 6138 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Utsikt fr..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:09
  • 8058 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Vintervy ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:07
  • 6212 Oljemålning
    Helmut Mantel, Don Quijote. Olja på duk, 140x100
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:18
  • 6211 Oljemålning
    Helmut Mantel, komposition med flicka. Olja på duk..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:16
  • 6210 Oljemålning
    Helmut Mantel, Segelbåtar. Olja på duk, 98x127 cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:14
  • 5114 Oljemålning
    Ingvar Andersson, Vitsippor vid sjö. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:47
  • 8095 Oljemålning
    Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Sydländskt landsk..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:54
  • 7068 Oljemålning
    J Heijer, flickporträtt. Olja på duk, 22x16
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:24
  • 1037 Oljemålning
    Johan Laurentz Jensen (1800-1856), Danmark. Stille..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 5.200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 20:33
  • 8030 Oljemålning
    John Carlsson (1896-1979), Sverige. Gyldene Freden..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:08
  • 5305 Oljemålning
    Johnny Millar (1855-1939), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:53
  • 7059 Oljemålning
    Johnny Oppenheimer (1923-2005), Sverige. Stilleben..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:55
  • 7050 Oljemålning
    Karl-Ragnar Johannesson, 1948, Landskap med kyrka...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:20
  • 1011 Oljemålning
    Kent Iwemyr (f. 1944), Sverige. "Grabben hela dan"..//
    Utrop: 8.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:40
  • 1015 Oljemålning
    Kent Iwemyr (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:20
  • 7319 Oljemålning
    Kopia efter Guido Reni, "Unge Bacchus". Olja på du..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:03
  • 1016 Oljemålning
    Kristina Assarsson (f. 1957), Sverige. "Klängrosen..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:35
  • 7048 Oljemålning
    Kustklippor, 30x74
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:17
  • 7047 Oljemålning
    Lars Andrén, 1998, Fartygsporträtt, "Lilian". Olja..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:15
  • 1035 Oljemålning
    Lasse Johnson (1899-1992), Sverige. "Festkväll Col..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:12
  • 8027 Oljemålning
    Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Färjeläget vid ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:56
  • 8042 Oljemålning
    Max Marcus (1879-1955), Sverige. Utsikt från Söder..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:31
  • 8043 Oljemålning
    Max Marcus (1879-1955), Sverige. Utsikt mot Skepps..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:32
  • 6106 Oljemålning
    Michael Griffin, "Her Rowboat". Olja på duk, 90x90 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:59
  • 8044 Oljemålning
    Motiv från Djurgården. Signerad, daterad Kjellin -..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:34
  • 6004 Oljemålning
    Nils Fredricsson (1903-1987), Sverige. Tall vid ku..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:47
  • 7017 Oljemålning
    Norrström, Motiv från Småland. Olja på duk, 45x65 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:21
  • 7165 Oljemålning
    O Nilsson landskap med hus. Signerad, daterad -35...//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:07
  • 7218 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Fiskeläge. Olja ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:39
  • 7051 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Finland. Signerad, daterad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:21
  • 7294 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kust, signerad, Olja på du..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:05
  • 7219 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kustklippor. Olja på pannå..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:05
  • 8001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Motiv över Slussen. Signer..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:14
  • 7270 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Olja på duk, 70x89 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:42
  • 7107 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Osignerad, Harlequin. Olja..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:13
  • 7071 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Osignerad. Olja på duk, 34x48
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:30
  • 1038 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Påskrift a tergo "A K Brow..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:23
  • 8008 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad ISE. Sista Styver..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:11
  • 7020 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Fiskeläge. Olja ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:39
  • 7069 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, jaktmotiv. Olja ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:26
  • 4132 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stockholmsmotiv...//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:38
  • 7153 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Sommarblomster. Olja på pa..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:24
  • 7214 Oljemålning
    otydligt signerad, 1860-tal, Landskap med figurer...//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:36
  • 7220 Oljemålning
    otydligt signerad, Kvinna på väg. Olja på duk, 30x41
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:06
  • 1001 Oljemålning
    Paul Graf (1866-1903), Sverige. Samtal på bryggan...//
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:47
  • 1004 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Clown. Olja på p..//
    Utrop: 12.000 - 15.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:02
  • 8090 Oljemålning
    Per Collijn (1878-1961), Sverige. Stockholm by nig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:46
  • 1032 Oljemålning
    Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Kust. Signerad,..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:56
  • 1033 Oljemålning
    Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Skärgårdsmotiv,..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:43
  • 8002 Oljemålning
    S Oxenstierna, "Höstmorgon vid Djurgårdsbron". Sig..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:56
  • 6086 Oljemålning
    signerad Börtner, landskapsmotiv. Olja på duk, 65x81
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:59
  • 8077 Oljemålning
    signerad Lindberg, Stockholms Stadshus. Olja på du..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:49
  • 7243 Oljemålning
    Sören Brynielsson (f. 1946), Sverige. Olja på duk,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:42
  • 8019 Oljemålning
    Sven Söderberg, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 25x4..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:33
  • 7317 Oljemålning
    Tadeusz Szymonski, surrealistiskt hundporträtt, si..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:38
  • 6091 Oljemålning
    Thorvald Rygaard (1872-1939), Signerad, daterad 19..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:40
  • 8005 Oljemålning
    Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. Mäster Mikaels ga..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:04
  • 8006 Oljemålning
    Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. Mäster Mikaels ga..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:07
  • 8020 Oljemålning
    Ulf G Hallgren, "Ångbåtens dag". Signerad, daterad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:48
  • 7065 Oljemålningar
    2 st, A Wallin, Äggskal. Olja på duk, 20x20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:08
  • 7186 Oljemålningar
    Erik Norselius (1874-1956), Sverige. Franska lands..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:51
  • 6089 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:34
  • 8022 Pastell
    Tore Kumlien (1904-1976), Sverige. Skärgårdsbrygga..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:19
  • 7302 Sidenmålning
    + Gouache, Kina, 82x42 resp. 38x57
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:31
  • 8094 Silkscreen
    Vadim Markin (f. 1960), Stockholmsmotiv, 65x92
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:30
  • 7261 Skulptur
    brons, Fisk. Längd: 43
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:33
  • 7258 Skulptur
    brons, på granitsockel. Höjd: 28 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:30
  • 7260 Skulptur
    brons. Höjd: 17
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:31
  • 7257 Skulptur
    brons. Höjd: 22
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:29
  • 7175 Skulptur
    Buddha, Trä, höjd: 72 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:11
  • 8093 Skulptur
    Buddha/Guanyin, antik, förgylld brons, Kina. Höjd:..//
    Utrop: 45.000 - 50.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:26
  • 7313 Skulptur
    efter antiken. Höjd: 47
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:08
  • 5044 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dam m..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:17
  • 7234 Skulptur
    Keramik, Hund. Längd: ca 40
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:22
  • 5265 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Kalle ur Larsons ungar, Gus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:58
  • 5017 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Isbjörn, Gustavsbe..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:10
  • 5016 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Japanska
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:08
  • 5035 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Lilla Zoo,..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:35
  • 5036 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gus..//
    Utrop: 1.000 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 19:54
  • 5032 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lotta ur Larsons U..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 19:14
  • 5170 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lotta, Gustavsberg..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:51
  • 5031 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons U..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 19:10
  • 5001 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pelle ur Larsons u..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:52
  • 5010 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pelle, Gustavsberg..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:49
  • 5027 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Unik, sittande kvi..//
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 8.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:43
  • 5007 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Mor med barn,..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:50
  • 5020 Skulptur
    Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Grävling, Gustavsber..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:16
  • 5019 Skulptur
    Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsbergs Studio...//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:14
  • 5021 Skulptur
    Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Uggleungar, Gustavsb..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:19
  • 5023 Skulpturer
    2 st, bland annat: Sven Wejsfelt (1930-2009), Sver..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:24
  • 7256 Skulpturer
    2 st, brons. Höjd: 13-22
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:26
  • 5053 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Älgar. Höjd:..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:56
  • 5018 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Barn, Gustav..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:12
  • 7248 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 7-11
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:14
  • 7201 Skulpturer
    3 delar, africana. Höjd: 16-24 cm
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:59
  • 5011 Skulpturer
    3 st. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:55
  • 5013 Skulpturer
    4 st. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Djur, Gustav..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:00
  • 5022 Skulpturer
    4 st. Ugglor, Sven Wejsfelt (1930-2009) + EL, Gust..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 18:21
  • 5012 Skulpturer
    5 st. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Adventsbarn,..//
    Utrop: 1.800 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:57
  • 8062 Tavlor
    4 st. Tryck, efter Elias Martin, Stockholmsmotiv, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:35
  • 8003 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:20
  • 8084 Träsnitt
    4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 9/25, b..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:25
  • 8011 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. -90, Utsikt f..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:03
  • 8064 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1980,85/360, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:00
  • 8085 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 2 st, 9/25, b..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:29
  • 8046 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:47
  • 8007 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Skanstullsbro..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:08
  • 8051 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussenmotiv...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:26
  • 8056 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stadsgårdskaj..//
    Utrop: 500 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:33
  • 8050 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmot..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:25
  • 7200 Utställningsaf..
    Matisse, 140x94
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:42
  • Metropol Tipsar
  • 1001 Oljemålning
    Paul Graf (1866-1903), Sverige. Samtal på bryggan...//
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:47
  • 7209 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT, 1979. Mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:16
  • 7214 Oljemålning
    otydligt signerad, 1860-tal, Landskap med figurer...//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:36
  • 8093 Skulptur
    Buddha/Guanyin, antik, förgylld brons, Kina. Höjd:..//
    Utrop: 45.000 - 50.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 18:26
  • 1011 Oljemålning
    Kent Iwemyr (f. 1944), Sverige. "Grabben hela dan"..//
    Utrop: 8.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:40
  • 1016 Oljemålning
    Kristina Assarsson (f. 1957), Sverige. "Klängrosen..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:35
  • 1019 Akvarell
    Gottfried Salzmann (f. 1943), Signerad Salzmann, B..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 20:37
  • 1021 Oljemålning
    1800-tal, signerad LM Roth, Interiör med piprökand..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 20:53
  • 5012 Skulpturer
    5 st. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Adventsbarn,..//
    Utrop: 1.800 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 sept kl 20:57




Ladda ner broschyr