KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16218073
*
nr 1621 8073
Malle Leis
(1940-2017), Estland
Blomma. Signerad, daterad -61. Akvarell, 37x30cm, yttermått inklusive ram: 40x33cm
Malle Leis, konstnär född 1940, död 2017.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:45:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 21:50:51
1
1.100 kr
16/5 20:56:55
2
600 kr
16/5 20:56:55
1
700 kr (Budbetjänt)
16/5 20:57:21
2
800 kr
16/5 20:57:21
1
900 kr (Budbetjänt)
20/5 00:01:23
3
1.000 kr
20/5 00:01:23
1
1.100 kr (Budbetjänt)
20/5 00:01:40
3
1.200 kr
20/5 00:33:35
4
1.300 kr
20/5 17:20:48
3
2.000 kr
20/5 19:05:29
4
1.500 kr
20/5 19:05:29
3
1.600 kr (Budbetjänt)
20/5 19:06:51
4
1.700 kr
20/5 19:06:51
3
1.800 kr (Budbetjänt)
20/5 19:07:50
4
2.000 kr
20/5 19:07:50
3
2.000 kr (Budbetjänt)
20/5 19:08:53
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller baltikum baltisk blomma estland estnisk malle leis vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
*
Malle Leis
Malle Leis, konstnär född 1940, död 2017.
Läs om budbetjänten
nr 1621 8073
Malle Leis
(1940-2017), Estland
Blomma. Signerad, daterad -61. Akvarell, 37x30cm, yttermått inklusive ram: 40x33cm
Malle Leis, konstnär född 1940, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 21:50:51 | 1 | 1.100 kr |
16/5 20:56:55 | 2 | 600 kr |
16/5 20:56:55 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
16/5 20:57:21 | 2 | 800 kr |
16/5 20:57:21 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/5 00:01:23 | 3 | 1.000 kr |
20/5 00:01:23 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
20/5 00:01:40 | 3 | 1.200 kr |
20/5 00:33:35 | 4 | 1.300 kr |
20/5 17:20:48 | 3 | 2.000 kr |
20/5 19:05:29 | 4 | 1.500 kr |
20/5 19:05:29 | 3 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:06:51 | 4 | 1.700 kr |
20/5 19:06:51 | 3 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:07:50 | 4 | 2.000 kr |
20/5 19:07:50 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:08:53 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller baltikum baltisk blomma estland estnisk malle leis vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14