KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16108025
nr 1610 8025
Akke Jonsson
(1930-2005), Sverige
"Vägen genom Storsjö". Signerad. Akvarell, bildmått: 20x30 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
Akke Jonsson, svensk bildkonstnär född i Östersund 1930, död 2005.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 april 2024
kl 20:55:04
300 kr
350 kr
Akke Jonsson
Läs mer om Akke Jonsson