Konstnärer & Designers
Birgit Skiöld
1923-1982Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Läs om andra konstnärer och designers på Metropol
Sålda föremål av Birgit Skiöld
Hitta fler föremål av Birgit Skiöld i www.auktionsprisbanken.se
8122 Färglitografi
Såld: 500 kr
Såldes den 17 augusti 2020 -
7359 Färglitografi
Såld: 350 kr
Såldes den 18 oktober 2021 -
6424 Färglitografi
Såld: 300 kr
Såldes den 11 oktober 2021
4201 Färgetsningar
Såld: 100 kr
Såldes den 14 augusti 2023