bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Lennart Aschenbrenner  Annie Bergman  Desiree Bergström  Åsa Burman  Lena Cronqvist  Svenolov Ehrén  Maja Fjaestad  Ruth Goldmann-Grosin  Jorgo Krallis  Kristina Munklinde  Suzanne Nessim  Thelma Aulio Paananen  Helen Rex  Staffan Snidare  Eva Stockhaus  Pär Gunnar Thelander  Gérard Titus-Carmel
  • 8140 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Flip-Flap". Signerad, nu..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:04
  • 8139 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Froggie". Signerad, numr..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 20:57
  • 8128 Färgetsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 19/30, ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:23
  • 8084 Färgetsning
    Stockholm, eftertryck. Ej signerad. Motivet: 37x60..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:59
  • 8087 Färgetsningar
    2 st, Kartor, eftertyck. Ej signerad. Motivet: 41x..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:21
  • 8097 Gravyr
    "La belle villageoise". Motivet: 42x33, yttermått ..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:26
  • 7460 Gravyr
    Akvatint, Handkolorerad, 1800-tal, Quebec & pont l..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:57
  • 8092 Gravyr
    L enlevement Nocturne. Motivet: 44x31, yttermått i..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:24
  • 8129 Trägravyr
    Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:56
  • 8104 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Rejmersholme...//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 20:34




Ladda ner broschyr