bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Edouard Adam  Folmer Bonnén  Olle Carlström  Harry Harryan  Alfred Hedlund  Filiph Jakobsson  Slava Kliuchnikov  Georg Lindström  Fabian Lundqvist  Hjalmar Lundström  Reinhold Norstedt  Anshelm Schultzberg  Nadezda Streltsova  Sven Åke Svenson  Erik Tryggelin  Wilhelm von Gegerfelt  Bertil Weström  Bertil Widbrant  Tore Wideryd  Gunnar Zetterström
  • 5007 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Colour tiles..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:51
  • 5006 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Mold". Signe..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:51
  • 5005 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Period". Sig..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:51

    3044 Oljemålning

    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad, skogsstig. Olja på duk, 37x51cm, yttermått inklusive ram: 46x61cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:08


  • 6256 Oljemålning
    Alain Lopez. Signerad, daterad 1969, Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:41
  • 6047 Oljemålning
    Alfred Hedlund (1884-1930), Sverige. Landskap. Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:18
  • 6107 Oljemålning
    Anders Nilsson, Landskap. Signerad. Olja på duk, 3..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:50
  • 3044 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:08
  • 6037 Oljemålning
    Bertil Weström (f. 1928), Sverige. Buskage. Signer..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:03
  • 1020 Oljemålning
    Edouard Adam (1847-1929), Frankrike. "Skeppet från..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:24
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:26
  • 6129 Oljemålning
    Fabian Lundqvist (1913-1989), Signerad. Olja på du..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:08
  • 2010 Oljemålning
    Folmer Bonnén (1885-1960), Danmark. Signerad, Stoc..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 20:21
  • 6053 Oljemålning
    Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Hamnmotiv med ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:28
  • 6197 Oljemålning
    Göran karlsson, monogramsignerad. Olja på pannå, 8..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:46
  • 5374 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:39

    1009 Oljemålning

    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ballerina. Olja på duk, 60x50, oramad

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:23


  • 2004 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:56
  • 5076 Oljemålning
    Harry Harryan (1895-1948), Sverige. Signerad, Stoc..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:10
  • 6176 Oljemålning
    Hjalmar Lundström (1879-1963), Sverige. By. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:48
  • 6049 Oljemålning
    Ivan Constantin, "Svartlöga". Signerad. Olja på du..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:48
  • 6040 Oljemålning
    John Carlson, "Solvaer". Signerad, daterad 1956. B..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:37
  • 6038 Oljemålning
    John Carlson, Fjällandskap med hästar. Signerad, d..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:37
  • 6039 Oljemålning
    Kay Enk, fabriksområde. Signerad. Olja på duk, 34x..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:15
  • 6048 Oljemålning
    Kjell Guldar, Räv i vinterlandskap. Signerad. Olja..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:35
  • 6215 Oljemålning
    kopia efter Johan Gustaf von Holst. Hundar. Signer..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:42
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:23
  • 6230 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:28
  • 1001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandrings..//
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:57

    1001 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandringsman, Monogramsignerad TCR. Olja på duk. 91x68 cm. Yttermått inklusive ram: 112x87 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:57


  • 5230 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Hjortar. Signerad AV -37. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:06
  • 6086 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Morgontoilette. Signerad. ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:46
  • 6057 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Pärvenranta, Långholmskana..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:57
  • 6041 Oljemålning
    Olle Carlström (1920-2006), Sverige. Komposition. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:22
  • 1004 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:18
  • 5059 Oljemålning
    signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 50x60, ytt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:04
  • 5296 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956). Efter Bruno Liljefors..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:57
  • 2003 Oljemålning
    Stockholmsmotiv, monogramsignerad, IM, -42. Olja p..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:23
  • 6128 Oljemålning
    Sven Åke Svenson (f. 1942), Sverige. Landskap med ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:29
  • 6198 Oljemålning
    Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Hamnmotiv. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:34
  • 1017 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Sydlän..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:22
  • 6073 Oljemålningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade BH..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:06

    1004 Oljemålning

    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:18


  • 6099 Oljemålningar
    3 st, Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Fågelmot..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:18
  • 6072 Oljemålningar
    Oidentifierad konstnär. 2 st, Monogramsignerade, B..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:10
  • Metropol Tipsar
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:26
  • 1001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandrings..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:57
  • 3044 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:08
  • 1004 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:18
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:23
  • 1017 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Sydlän..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:22
  • 1020 Oljemålning
    Edouard Adam (1847-1929), Frankrike. "Skeppet från..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:24




Ladda ner broschyr