Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Bo Åke Adamsson  Georges Ebrin Adingra  Jan Andersson  Gustav Arne  Birger Birger-Ericson  Roland Book  Gustaf Börtner  Göran Brunius  Valerij Chirkov  Walter du Halde  Lars Florén  Börje Frykenstam  Carl Gunne  Dag Björn Hellsing  Olle Hjortzberg  Hadar Jönzén  Kurt Jungstedt  Karin Karlsson  Ejnar Kohlmann  Gösta Larsson  Kaare Lem  Monica Lorentzon  Oscar Lycke  Olle Nordberg  Maj Norén  Lars Norrman  Edvin Ollers  Johan Ossian-Andersson  Primus Mortimer Pettersson  Lennart Pilotti  Charles Roka  Hilding Rösiö  Gustav Rudberg  Carl Ryd  Thorvald Rygaard  Eigil Schwab  Haruo Sézaki  Kjartan Slettemark  Per Sonne  Iván Tovar  Bertil Wahlberg  Thure Wallner  Jesper Welin  Torsten Wirfelt
  • 1016 Akryl
    Kjartan Slettemark (1932-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:19
  • 7229 Oljemålning
    "Gula Havet", monogramsignerad, mixed media, olja ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:50
  • 7374 Oljemålning
    Acke Kumlin, skogslandskap. Signerad med dedikatio..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:02

    1015 Oljemålning

    Iván Tovar (1942-2020), Dominikanska republiken. "Poor Arreter Le Jour". Signerad a tergo daterad 1978. Inköpt på Galerie Bel'Art 1982. Olja på duk: 65x54 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm

    Utrop: 100.000 kr
    Aktuellt bud: 41.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 mars kl 20:23


  • 7256 Oljemålning
    Axel Mozart. Signerad, daterad 1880. Olja på duk, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:31
  • 7258 Oljemålning
    Axel Mozart. Signerad, daterad 1900. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:32
  • 6211 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Barn, Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:42
  • 5227 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Gosse med hä..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:54
  • 7327 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Kustlandskap..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:54
  • 7201 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Kvinnor. Sig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:01
  • 7241 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Pojkar. Sign..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:48
  • 7075 Oljemålning
    Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Den ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:58
  • 1007 Oljemålning
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. "Episod Barcel..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:28
  • 6267 Oljemålning
    Börje Frykenstam (f. 1936), Sverige. "Yttersta tvä..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:11
  • 7497 Oljemålning
    C Landström. Signerad, daterad 1930. Stilleben. Ol..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:26
  • 7220 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. "Västkusten". Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:11

    1016 Akryl

    Kjartan Slettemark (1932-2008), Sverige. Signerad, Komposition, "-68 demonstration" 61x60 cm, yttermått inklusive ram: 64x64 cm

    Utrop: 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 mars kl 18:19


  • 7389 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Blomsterstilleben..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:29
  • 7398 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Kustmotiv, Signer..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:17
  • 7386 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Kustmotiv. Signer..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:58
  • 1030 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Pont Neuf, Paris...//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:09
  • 7242 Oljemålning
    Carl Ryd (1883-1958), Sverige. Signerad, daterad 1..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:37
  • 7218 Oljemålning
    Charles Roka (1912-1999), Ungern. Gråtande barn. S..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:06
  • 7205 Oljemålning
    Dag Björn Hellsing (f. 1923), Signerad. Olja på pa..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:13
  • 7400 Oljemålning
    Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Blomsterstilleb..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:35
  • 7271 Oljemålning
    Eigil Schwab (1882-1952), Sverige. Dagens skörd. S..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:31
  • 6462 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:21
  • 6455 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad, dat..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:10
  • 6477 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Vintermotiv. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:33

    1007 Oljemålning

    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. "Episod Barcelona". Signerad, 1963. Olja på duk, 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm

    Utrop: 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 mars kl 20:28


  • 7459 Oljemålning
    Eva Mellergårdh. Signerad, daterad 95, "blå kopp"...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:44
  • 7305 Oljemålning
    F Berggren. Signerad, daterad 1921, träd. Olja på ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:46
  • 7245 Oljemålning
    Göran Brunius (1911-2005), Sverige. "Lapplandshöst..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:22
  • 7267 Oljemålning
    Gösta Larsson (1912-1978), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:18
  • 7269 Oljemålning
    Greta Humble. Signerad, daterad 62, landskap. Olja..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:57
  • 6103 Oljemålning
    Gustaf Börtner (1905-1985), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:50
  • 7081 Oljemålning
    Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:31
  • 5341 Oljemålning
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. "Vid kanalen"..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:09
  • 7395 Oljemålning
    Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. Blomsterstilleb..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:32
  • 7018 Oljemålning
    Haruo Sézaki (1907-1977), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:31
  • 7044 Oljemålning
    Henk Van Beurden, Signerad, kustmotiv. Olja på duk..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:34
  • 7249 Oljemålning
    Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Medelhavet. Si..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:39

    1033 Oljemålning

    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinnor från alla länder. Signerad. Olja på pannå, 72x100 cm, yttermått inklusive ram: 82x112 cm

    Utrop: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 mars kl 19:08


  • 6356 Oljemålning
    Interiör, kopia 1800-tal. Olja på duk, 38x45, ytte..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:19
  • 7121 Oljemålning
    Istvan Arato, Signerad, Landskap med hus. Olja på ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:09
  • 1015 Oljemålning
    Iván Tovar (1942-2020), Dominikanska republiken. "..//
    Utrop: 100.000 kr
    Aktuellt bud: 41.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:23
  • 7225 Oljemålning
    Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Dansande kvinna...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:32
  • 7543 Oljemålning
    Jerzy Dmitruk. Signerad, daterad 88, "Biale plamy"..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:57
  • 6375 Oljemålning
    Jesper Welin (f. 1973), Sverige. Signerad a tergo...//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:24
  • 7021 Oljemålning
    Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Signe..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:07
  • 7203 Oljemålning
    Kaare Lem (f. 1944), Danmark. Gård. Signerad. Olja..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:39
  • 7251 Oljemålning
    Karin Karlsson (1897-1979), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:16
  • 7390 Oljemålning
    Kurt Jungstedt (1894-1963), Sverige. Vulkanutbrott..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:01
  • 7259 Oljemålning
    Lars Florén (1899-1979), Sverige. Landskap. Signer..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:50
  • 1033 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinnor från al..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:08

    1002 Oljemålning

    William Kidd (c. 1790-1863), "Chelsea Pensioneres Celebrating the Battle of Trafalgar". Signerad. Olja på duk, 36x47 cm, yttermått inklusive ram: 55x65 cm

    Utrop: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 mars kl 19:03


  • 6018 Oljemålning
    Maj Norén (1926-2006), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:09
  • 7264 Oljemålning
    Martina Olsson, Stuga. Signerad, daterad 1895. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:17
  • 6184 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Balettdansör,..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:05
  • 7403 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. "Tännån", Signerad. Olja p..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:51
  • 7463 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Äng. Ej signerad. Olja på ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:42
  • 7161 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben, ej sign..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:19
  • 7387 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Dazza, Paris. Signerad. Ol..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:50
  • 7304 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben, du..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:12
  • 7405 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fågel i träd Signerad M Lu..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:27
  • 7380 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad COJ-..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:26
  • 7266 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, får. Olj..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:32
  • 7163 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Pojke med jaktbyte. Signer..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:54

    7401 Oljemålning

    Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Kustmotiv med nunnor i blåst, Signerad. Olja på pannå, 65x54 cm, yttermått inklusive ram: 86x77 cm

    Utrop: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 mars kl 20:59


  • 7306 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad L Engblom, 4-mast..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:32
  • 7492 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Ricci, piprökande..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:21
  • 7495 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Rönnberg, 1896. O..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:26
  • 7248 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, "hartippen". Olj..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:38
  • 7122 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal, Bergsb..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:32
  • 7376 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad T. N 55,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:54
  • 7244 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Flicka som tvätt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:48
  • 7206 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, kustby. Olja på ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:53
  • 7239 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja p..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:52
  • 7413 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Laxbäcken. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:37
  • 7246 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Maria & barnet. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:47
  • 7307 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, marin. Olja på d..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:42

    7394 Oljemålning

    Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. "Sommarstämning", Signerad. Olja på pannå, 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 56x65 cm

    Utrop: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    27 mars kl 18:22


  • 6229 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Marin. Olja på d..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:09
  • 7020 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Slottsinteriör. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:07
  • 7397 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Väg i vårlandskap. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:59
  • 7401 Oljemålning
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Kustmotiv me..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:59
  • 7263 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. "Ridtur". Sign..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:40
  • 7393 Oljemålning
    Oscar Brentzell (1896-1966), Sverige. Fiskeläge, S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:21
  • 6046 Oljemålning
    Oscar Lycke (1877-1927), Sverige. Dalgång med älv...//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:34
  • 6342 Oljemålning
    Paul Riessen. Signerad, daterad 82. Olja på duk, k..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:56
  • 7202 Oljemålning
    Per Sonne (1906-1996), Danmark. Kanalmotiv. Monogr..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:04
  • 6353 Oljemålning
    porträtt, 1851,20x16, yttermått inklusive ram. 28x..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:15
  • 7394 Oljemålning
    Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. "..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:22
  • 7268 Oljemålning
    Roland Book (1911-1980), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:59

    7081 Oljemålning

    Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad 1962, "Viken". Olja på duk, 80x90 cm, yttermått inklusive ram: 83x93 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 mars kl 20:31


  • 7502 Oljemålning
    Sune Paulsen. Signerad, daterad 1960. Marin. Olja ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:50
  • 7499 Oljemålning
    Sune Paulsen. Signerad, daterad 60, marin. Olja på..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:40
  • 7501 Oljemålning
    Sune Paulsen. Signerad, daterad 63, marin. Olja på..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:39
  • 7496 Oljemålning
    Sven Sjöstrand. Signerad, daterad 1984, Torgmotiv...//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:45
  • 7091 Oljemålning
    Thorvald Rygaard (1872-1939), Danmark. Vinterlands..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:51
  • 7408 Oljemålning
    Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, Orre..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:28
  • 7059 Oljemålning
    Toon Güth, Signerad, Holland. Olja på duk, 39x79 c..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:30
  • 7255 Oljemålning
    Torsten Wirfelt (1923-1985), Sverige. Kvinnoporträ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:42
  • 7441 Oljemålning
    Valerij Chirkov (f. 1943), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:07
  • 7214 Oljemålning
    Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:28
  • 1002 Oljemålning
    William Kidd (c. 1790-1863), "Chelsea Pensioneres ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:03
  • 7303 Oljemålningar
    2 st, (vikskärm). Olja på duk, yttermått inklusive..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:05

    7242 Oljemålning

    Carl Ryd (1883-1958), Sverige. Signerad, daterad 1939-1941, "Metande pojkar, Småland" pannå, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm

    Utrop: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 mars kl 20:37


  • 7261 Oljemålningar
    2 st, 1 st signerad ALF -85, fåglar. Olja på duk, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:09
  • 7404 Oljemålningar
    2 st, Robert Brunke. Signerade. Olja på duk, ytter..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:47
  • 7240 Oljemålningar
    3 st. Lennart Pilotti (1912-1981), Sverige. Kompos..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:18
  • 6159 Sandmålning
    Georges Ebrin Adingra (1933-2005), Frankrike. Sign..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:03
  • Metropol Tipsar
  • 1015 Oljemålning
    Iván Tovar (1942-2020), Dominikanska republiken. "..//
    Utrop: 100.000 kr
    Aktuellt bud: 41.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:23
  • 1016 Akryl
    Kjartan Slettemark (1932-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:19
  • 1007 Oljemålning
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. "Episod Barcel..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:28
  • 1033 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinnor från al..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:08
  • 1002 Oljemålning
    William Kidd (c. 1790-1863), "Chelsea Pensioneres ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:03
  • 7401 Oljemålning
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Kustmotiv me..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:59
  • 7394 Oljemålning
    Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. "..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:22
  • 7081 Oljemålning
    Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:31
  • 7242 Oljemålning
    Carl Ryd (1883-1958), Sverige. Signerad, daterad 1..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:37




Ladda ner broschyr