KONST / Skulptur & konsthantverk
Aktuella artister: Christian Eriksson • Lisa Larson
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42 -
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
1001 Skulptur
Christian Eriksson (1858-1935), Sverige. Sittande Same, brons. Signerad, Kiirunavaara, daterad 1900, Gjutarstämplar H Bergman cire perdue. Höjd: 20 cm
Utrop: 18.000 kr
Auktionen avslutas
26 januari kl 20:23
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8220 Jardiniere
mässing och kristall. Längd: 40 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:13
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48 -
8245 Skål
på fot, mässing, 1800-tal. Diameter: 28 cm. Höjd: ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:24 -
1002 Skulptur
Älg, brons, stensockel. Längd: 28 cm. Djup: 18 cm...//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:46
-
8298 Skulptur
biskquiporslin, gosse. Höjd: 20 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:21 -
1001 Skulptur
Christian Eriksson (1858-1935), Sverige. Sittande ..//
Utrop: 18.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23 -
8128 Skulptur
fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56 -
8266 Skulptur
gips, bemålad, kvinna. Höjd: 59 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
1013 Skulptur
Pierre Alexandre Schoenewerk, kvinna, förgylld brons. Höjd: 44 cm
Utrop: 10.000 kr
Auktionen avslutas
26 januari kl 18:57
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
8216 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Räv ur Lilla Zoo..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:14 -
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:10
-
1013 Skulptur
Pierre Alexandre Schoenewerk, kvinna, förgylld bro..//
Utrop: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:57 -
8297 Skulptur
sten, Apor. Höjd: 18 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48 -
8127 Skulptur
sten. Höjd: 20 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:41
-
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:56 -
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:13
-
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8318 Skulpturer
2 st, Byster, bemålad gips. Höjd: 24-32
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:23 -
8087 Skulpturer
2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:46
-
1002 Skulptur
Älg, brons, stensockel. Längd: 28 cm. Djup: 18 cm. Höjd: 53 cm
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
26 januari kl 19:46
-
7052 Skulpturer
3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:09
- Metropol Tipsar
-
1013 Skulptur
Pierre Alexandre Schoenewerk, kvinna, förgylld bro..//
Utrop: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:57 -
1002 Skulptur
Älg, brons, stensockel. Längd: 28 cm. Djup: 18 cm...//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:46 -
1001 Skulptur
Christian Eriksson (1858-1935), Sverige. Sittande ..//
Utrop: 18.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42

