Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

KONST / Skulptur & konsthantverk



Aktuella artister: Lisa Larson â€¢ Carl Milles
  • 5154 Dalahästar
    2 st, 1900-tal, polykrom bemålning på röd botten. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 19:44
  • 6267 Dalahästar
    8 st. Höjd: 7-17,5
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 20:39
  • 1004 Skulptur
    Carl Milles (1875-1955), Sverige, efter. Flöjtspel..//
    Utrop: 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 18:33

    1004 Skulptur

    Carl Milles (1875-1955), Sverige, efter. Flöjtspelande ängel. Patinerad metall. Gjutarstämpel FFA fondeur, inköpt på Millesgården. Höjd: 37 cm

    Utrop: 20.000 kr

    Auktionen avslutas
    25 mars kl 18:33


  • 7058 Skulptur
    Gjutjärn, flodhäst. Höjd: 10cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 18:03
  • 7059 Skulptur
    Kvinnobyst, ej signerad, med stensockel. Höjd: 13cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 18:01
  • 7131 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien A..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 19:30
  • 2033 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Igelkott, JIE. S..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 19:30
  • 7072 Skulptur
    mässing, tupp. Höjd: 44cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 18:33
  • 7144 Skulptur
    Patinerad metall, ej signerad, Orienterare. Höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 20:12
  • 6195 Skulpturer
    ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 20:52
  • 6174 Vas
    brons, Kina. Höjd: 20 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 18:32
  • Metropol Tipsar
  • 1004 Skulptur
    Carl Milles (1875-1955), Sverige, efter. Flöjtspel..//
    Utrop: 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 18:33
  • 7131 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien A..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 19:30
  • 2033 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Igelkott, JIE. S..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 mars kl 19:30




Ladda ner broschyr