KONST / Skulptur & konsthantverk
Aktuella artister: Lisa Larson • Carl Milles
-
5154 Dalahästar
2 st, 1900-tal, polykrom bemålning på röd botten. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:44 -
6267 Dalahästar
8 st. Höjd: 7-17,5
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 20:39 -
1004 Skulptur
Carl Milles (1875-1955), Sverige, efter. Flöjtspel..//
Utrop: 20.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 18:33
-
1004 Skulptur
Carl Milles (1875-1955), Sverige, efter. Flöjtspelande ängel. Patinerad metall. Gjutarstämpel FFA fondeur, inköpt på Millesgården. Höjd: 37 cm
Utrop: 20.000 kr
Auktionen avslutas
25 mars kl 18:33
-
7058 Skulptur
Gjutjärn, flodhäst. Höjd: 10cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 18:03 -
7059 Skulptur
Kvinnobyst, ej signerad, med stensockel. Höjd: 13cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 18:01 -
7131 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien A..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:30
-
2033 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Igelkott, JIE. S..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:30 -
7072 Skulptur
mässing, tupp. Höjd: 44cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 18:33 -
7144 Skulptur
Patinerad metall, ej signerad, Orienterare. Höjd: ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 20:12
-
6195 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 20:52 -
6174 Vas
brons, Kina. Höjd: 20 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 18:32
- Metropol Tipsar
-
1004 Skulptur
Carl Milles (1875-1955), Sverige, efter. Flöjtspel..//
Utrop: 20.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 18:33 -
7131 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien A..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:30 -
2033 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Igelkott, JIE. S..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:30