bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Agnes Ahlberg  Amanda Bergstedt  Anna Billing  Kenneth Derlow  Anette Englund  Agneta Granstad  Elsa Hammar-Moeschlin  Filiph Jakobsson  Lennart Jirlow  Leif Korsman  Frans Lindström  Einar Nerman  Eduard Ole  Carl Palme  Siegfried Reich an der Stolpe  Sven Olof Rosén  Dominyka Usvaiskaya  Tore Wideryd
  • 9024 Akvarell
    2 st, Oidentifierad konstnär. Sverige. Signerade, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:15
  • 9049 Akvarell
    Agneta Granstad (f. 1949), Sverige. Monogramsigner..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:44
  • 2173 Akvarell
    Amanda Bergstedt (1841-1918), Sverige. Gärdsgård m..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:44

    9423 Akvarell

    Eduard Ole (1898-1995), Sverige. Fiskebåtar. Signerad -69. Akvarell på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 51x42 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 augusti kl 20:37


  • 2180 Akvarell
    Anna Billing (1849-1927), Sverige. "Tegnérlunden"...//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:58
  • 9050 Akvarell
    Carl Palme (1879-1960), Bergslandskap, monogramsig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:31
  • 9423 Akvarell
    Eduard Ole (1898-1995), Sverige. Fiskebåtar. Signe..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:37
  • 9246 Akvarell
    Elsa Hammar-Moeschlin (1879-1950), Sverige. Vid vä..//
    Utrop: 700 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:14
  • 9310 Akvarell
    Kenneth Derlow (f. 1944), Sverige. Interiör med bo..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:41
  • 8543 Akvarell
    Leif Korsman (f. 45), Sverige. Signerad, daterad 2..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:21
  • 7175 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ryssland. Signerad, datera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:56
  • 8558 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, 1997, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:54
  • 9099 Akvarell
    Sven Olof Rosén (1908-1982), Sverige. Signerad, ak..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:56
  • 9069 Akvarell
    Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Klippor. Signer..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:42
  • 8537 Akvareller
    3 st, lodjur. Signerade Essie. Akvarell, yttermått..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:03
  • 9200 Akvareller
    3 st. Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:14
  • 3620 Blandteknik
    Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Transdans". Si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:44
  • 8005 Blandteknik
    Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Earth Spi..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:17
  • 8327 Blandteknik
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Komposition. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:58
  • 8548 Blandteknik
    Frederic Wakim, Signerad, 64x49cm, yttermått inklu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:34
  • 8568 Blandteknik
    Frederic Wakim, Signerad, figur, yttermått inklusi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:06
  • 8006 Blandteknik
    KC-Json, "Ballerina". Signerad. Mixed media, 28x19..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:24
  • 7104 Blandteknik
    KC-Json, "Freddy M". Signerad, 28x19 cm, oramad
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:17
  • 9040 Blandteknik
    Kina, fågel, yttermått inklusive ram: 34x45 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:07
  • 9297 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Fors. Signerad Borgström, ..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:15
  • 8574 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, -94. Mot..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:19
  • 9366 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Mixed media, 26x..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:26
  • 9105 Blandteknik
    Siegfried Reich an der Stolpe (1912-2001), Tysklan..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:51
  • 9163 Blandteknik
    Wei Chen, Kina. Signerad, tiger, 66x67 cm, yttermå..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:57
  • 2060 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Fjällmotiv, mo..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 augusti kl 19:45
  • 2028 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i landskap..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 augusti kl 18:35
  • 2011 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus. Signerad...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 augusti kl 19:54
  • 2043 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Kust, Monogram..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 augusti kl 20:16
  • 2038 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap med h..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 augusti kl 18:05
  • 2019 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Sjöbodar. Ej s..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 augusti kl 20:35
  • 2046 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Stad. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 augusti kl 18:46
  • 2004 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Sydländsk by. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 augusti kl 19:21
  • 2041 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Trädgård. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 augusti kl 18:35
  • 9072 Tusch
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "The Show´s the..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:51
  • 9245 Tusch
    Elsa Hammar-Moeschlin (1879-1950), Sverige. Getter..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:21
  • 9252 Tusch
    Elsa Hammar-Moeschlin (1879-1950), Sverige. Hus. S..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:51
  • Metropol Tipsar
  • 9423 Akvarell
    Eduard Ole (1898-1995), Sverige. Fiskebåtar. Signe..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:37




Ladda ner broschyr