KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar
Aktuella artister: Åke Wilhelm Andersson • Hugo Carlberg • Maria Hagelby • Elli Hemberg • Robert Högfeldt • Olof Walfrid Nilsson • Lars Norrman • Lambert Werner
8022 Akvarell
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
8097 Akvarell
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
26 jan kl 19:36
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. "Polykrom komposition". Ej signerad, stämpel på baksidan "Att detta verk är utfört av Elli Hemberg (1896-1994) intygas av Konstnär Elli Hembergs Stiftelse", på kartong. Bildmått: 22x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Utrop: 4.000 kr
26 januari kl 18:30
8188 Akvarell
Utrop: 600 kr
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
Utrop: 500 kr
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Utrop: 500 kr
8008 Akvarell
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 400 kr
26 jan kl 18:34 -
6381 Akvarell
Utrop: 500 kr
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
26 jan kl 18:29
8070 Blandteknik
Utrop: 800 kr
26 jan kl 20:33 -
8187 Blandteknik
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 200 kr
26 jan kl 20:58 -
1005 Blandteknik
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 20:49
1003 Blandteknik
Utrop: 3.000 kr
26 jan kl 19:25 -
8063 Collage
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
26 jan kl 20:20 -
8106 Gouache
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 18:30
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -54. "Rö No1" Blandteknik, bildmått: 68x102 cm, yttermått inklusive ram: 87x120 cm
Utrop: 4.000 kr
26 januari kl 20:49
8084 Gouache
Utrop: 600 kr
26 jan kl 18:04 -
8177 Grafiska blad
Utrop: 600 kr
26 jan kl 20:17 -
8360 Pastell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
26 jan kl 18:11
8204 Pastell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
26 jan kl 20:18 -
8044 Tuschtavlor
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 700 kr
26 jan kl 20:35
- Metropol Tipsar
1003 Blandteknik
Utrop: 3.000 kr
26 jan kl 19:25 -
1005 Blandteknik
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 20:49 -
8106 Gouache
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 18:30