bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Brita af Klercker  Agnes Ahlberg  Hans Arnold  Neil Cox  Bertil Damm  Albert Eldh  Kristina Grahn  Ulf Granlund  Stefan Hedström  Johan Kahl  Irma Lindqvist  Jody Mussoff  Tore Nobling  Lars Norrman  Jenny Nyström  Bengt Olson  Johannes Olsson  Dominyka Usvaiskaya  Gunnar Widholm  Sven X-et Erixson
  • 5566 Akvarell
    Carl Andersson, "Studie", ej signerad. Akvarell, b..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 20:15
  • 1005 Akvarell
    Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Kalmar kyrka. ..//
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    25 oktober kl 20:35
  • 7132 Akvarell
    Johan Kahl (1831-1905), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:15

    1005 Akvarell

    Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Kalmar kyrka. Signerad, akvarell, 21x14, yttermått inklusive ram: 39x32 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 oktober kl 20:35


  • 6089 Akvarell
    Kina. Signerad, akvarell, bambu, 75x30, yttermått ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 18:21
  • 7060 Akvarell
    Neil Cox (f. 1955), Storbritannien. Småfåglar, ca ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:31
  • 6025 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, Bud..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 20:47
  • 7573 Akvarell
    Ulf Granlund (1947-1987), Sverige. Fjällmotiv, mon..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:59
  • 7351 Akvareller
    2 st, Signerade A Millar, Landskap, 18x34, yttermå..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 18:10
  • 7097 Blandteknik
    15 st, Bertil Damm (1887-1942), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:33
  • 2955 Blandteknik
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Man med pumpa,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 20:46
  • 5564 Blandteknik
    Brita af Klercker (1906-2001), Sverige. Gatuscen. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 20:12
  • 7011 Blandteknik
    Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Milk and ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 20:06
  • 7214 Blandteknik
    Gunnar Widholm (1882-1953), Sverige. Signerad, kvi..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 18:40
  • 7584 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Fågelskrämman"...//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 18:11
  • 7583 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Grisryttare". S..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 18:55

    7584 Blandteknik

    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Fågelskrämman". Signerad. Blandteknik, bildmått: 45x30,5 cm, yttermått inklusive ram: 58x43 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 18:11


  • 7067 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Pysslingen rese..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 20:49
  • 7275 Blandteknik
    Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Komposition me..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:56
  • 6450 Blandteknik
    Kristina Grahn (f. 1967), Sverige. Signerad. Bland..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:44
  • 7072 Blandteknik
    Stefan Hedström (f. 1959), Sverige. "Den sköra ind..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 20:59
  • 6113 Färgkrita
    Jody Mussoff (f. 1952), USA. Sjävporträtt. Signera..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 18:19
  • 2932 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus vid fjäll,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:37
  • 2926 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Klippor. Signe..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:18
  • 7331 Pastell
    Carl Brandt. Signerad, daterad 1902. Pastell, 51x3..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 18:25
  • 7513 Pastell
    Irma Lindqvist (f. 1963), Sverige. "Blekinge-stuga..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:09
  • 4535 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Signerad 1903, Prins Carl ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 20:26
  • 7131 Teckning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad OB, dater..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 19:46
  • Metropol Tipsar
  • 1005 Akvarell
    Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Kalmar kyrka. ..//
    Utrop: 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    25 oktober kl 20:35
  • 7584 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Fågelskrämman"...//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 oktober kl 18:11




Ladda ner broschyr