bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Eva Bagge  Wibeke Beck-Friis  Kristina Bjuhr  Gustaf Herbert Carlsson  Ann-Marie Enlund  Maj Fagerberg  Karl Feiertag  Hans Fritzdorf  Ulla-Britt Hede  Björn Krestesen  Regina Kylberg  Ann-Mari Larsén  Viola Larsson-Allvar  Louise Lidströmer  Jerzy Luczak-Szewczyk  Catrine Näsmark  Nils Nilsson Skum  Hilde Nyblom  Lennart Olausson  Hertha Olivet  Ebba Orstadius  Hans Osswald  Allan Österlind  Mai-Britt Palmroth  Madeleine Pyk  Madeleine Quist Odgren  Beda Seth  Elisabet Siewert-Miller  Ingalill Sjöblom  Kerstin Thorvall  Wilhelm von Gegerfelt  Anna von Gersdorff-Obolensky  Willie Weberg
  • 7286 Akvarell
    Allan Österlind (1855-1938), Sverige. Flamencodans..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 20:40
  • 6350 Akvarell
    Willie Weberg (1910-1995), Sverige. Signerad, akva..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 20:38
  • 7293 Akvareller
    5 st, Holmström, yttermått inklusive ram: 23x30, a..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:32

    1001 Blandteknik

    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Fjällmotiv med renar och same i akja. Signerad 1940. Motivet: 29x40 cm, yttermått inklusive ram: 33x45 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 maj kl 18:30


  • 8196 Blandteknik
    9 st, Asien, Tidigt 1900-tal. Signerade. Motivet: ..//
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 20:56
  • 7154 Blandteknik
    Asien, Ämbetsman, 25x17, yttermått inklusive ram: ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:42
  • 8155 Blandteknik
    Asien, figurer & drake, 1900-tal. Signerad. Motive..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:29
  • 8052 Blandteknik
    Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Skål. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:49
  • 7307 Blandteknik
    Hans Fritzdorf (1927-1990), Sverige. Signerad. Mot..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:54
  • 8202 Blandteknik
    Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Hus. Monogramsign..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:49
  • 7647 Blandteknik
    Jan Speth, (tillskriven) , Historiskt motiv, duk,..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:21
  • 7650 Blandteknik
    Jan Speth, (tillskriven), "Berlin Disaster", Hook ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:30
  • 7651 Blandteknik
    Jan Speth, (tillskriven), historiskt motiv, Asien,..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:33
  • 7652 Blandteknik
    Jan Speth, (tillskriven), Historiskt motiv, Batalj..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 19:37
  • 7027 Blandteknik
    Jerzy Luczak-Szewczyk (1923-1975), Sverige. Gård. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:21
  • 1001 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Fjällmotiv..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    31 maj kl 18:30
  • 8217 Gouache
    Gustaf Herbert Carlsson (1912-1991), Sverige. Blom..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 20:17
  • 7444 Kolteckning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Signer..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:39
  • 8036 Teckning
    Italien, 1800-tal. Motivet: 15x29, yttermått inklu..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 maj kl 18:55
  • Metropol Tipsar
  • 1001 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Fjällmotiv..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    31 maj kl 18:30




Ladda ner broschyr