KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar
Aktuella artister: Carin Adler • Oskar Bergman • Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma • Bengt Lindström • Dan Nygårds • Lennart Rodhe • Gösta Werner
4237 Akvarell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 april kl 20:26 -
1005 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
29 april kl 20:06
1026 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Vinterlandskap med björkar. Signerad, daterad 1932, med dedikation. Akvarell / gouache, bildmått: 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
Utrop: 8.000 kr
Aktuellt bud: 5.000 kr
29 april kl 19:24
1008 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
29 april kl 18:49 -
5088 Akvarell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 april kl 20:07 -
1026 Akvarell
Utrop: 8.000 kr
Aktuellt bud: 5.000 kr
29 april kl 19:24
5086 Akvareller
Utrop: 600 kr
29 april kl 19:56 -
4101 Blandteknik
Utrop: 700 kr
29 april kl 18:49 -
4098 Blandteknik
Utrop: 500 kr
29 april kl 18:31
4097 Blandteknik
Utrop: 500 kr
29 april kl 18:30 -
4096 Blandteknik
Utrop: 500 kr
29 april kl 18:24 -
5074 Blandteknik
Utrop: 300 kr
29 april kl 19:13
5090 Blandteknik
Utrop: 300 kr
29 april kl 20:25 -
5157 Blandteknik
Utrop: 600 kr
29 april kl 18:33 -
4105 Blandteknik / ..
Utrop: 700 kr
29 april kl 19:13
1001 Collage
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Monogramsignerad, "spegelbild 1". Bladets mått: 26x37 cm, yttermått inklusive ram: 43x53
Utrop: 6.000 kr
29 april kl 18:53
1001 Collage
Utrop: 6.000 kr
29 april kl 18:53 -
4070 Grafiskt blad
Utrop: 500 kr
29 april kl 19:30 -
3213 Teckning
Utrop: 700 kr
29 april kl 20:17
- Metropol Tipsar
1005 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
29 april kl 20:06 -
1026 Akvarell
Utrop: 8.000 kr
Aktuellt bud: 5.000 kr
29 april kl 19:24 -
1008 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
29 april kl 18:49
1001 Collage
Utrop: 6.000 kr
29 april kl 18:53