KONST / Litografier
Aktuella artister: Henrik Allert • Acke Åslund • John Bauer • Mihail Chemiakin • Bengt Fransson • Bert Håge Häverö • Mona Huss Walin • Einar Jolin • Igge Karlsson • Gösta Linderholm • Ron Lior • Einar Nerman • Suzanne Nessim • Thage Nordholm • Mikael Persbrandt • Margareta Petré • Hiroshi Sugimoto • Antoni Tà pies • Margareta Ternström • Roberto Torregiani • Sven X-et Erixson
8239 Digital print
Utrop: 600 kr
29 juli kl 20:50 -
8219 Färglitografi
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 juli kl 20:18 -
1012 Färglitografi
Utrop: 5.000 kr
29 juli kl 18:03
1012 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". Signerad, numrerad 52/125. Färglitografi. Bladets mått: 75x55,5, yttermått inklusive ram: 83x64 cm
Utrop: 5.000 kr
29 juli kl 18:03
7020 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 juli kl 18:14 -
8115 Färglitografi
Utrop: 300 kr
29 juli kl 20:00 -
8350 Färglitografi
Utrop: 600 kr
29 juli kl 20:10
6411 Färglitografi
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
29 juli kl 18:40 -
8353 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
29 juli kl 18:09 -
8445 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
29 juli kl 19:43
8058 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
29 juli kl 18:33 -
8179 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 juli kl 20:24 -
8318 Färglitografi
Utrop: 600 kr
29 juli kl 18:47
8021 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 juli kl 20:55 -
8389 Färglitografi
Utrop: 300 kr
29 juli kl 19:49 -
8095 Färglitografi
Utrop: 400 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 juli kl 18:06
8001 Litografiskt blad
John Bauer (1882-1918), Sverige. "Den lilla prinsessan och trollen", Litografi no 6 ur sviten Troll, 1915, ej signerad, bladets mått: 12,3x8,7, yttermått inklusive ram: 42x33 cm
Utrop: 6.000 kr
29 juli kl 19:14
8351 Färglitografi
Utrop: 600 kr
29 juli kl 20:10 -
7147 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 juli kl 19:32 -
7168 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 juli kl 19:31
7138 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 juli kl 18:03 -
8473 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 juli kl 18:04 -
8249 Färglitografier
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
29 juli kl 19:23
7071 Färglitografier
Utrop: 500 kr
29 juli kl 18:45 -
7163 Färglitografier
Utrop: 500 kr
29 juli kl 20:12 -
8299 Grafiskt blad
Utrop: 1.000 kr
29 juli kl 20:09
6455 Grafiskt blad
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
29 juli kl 18:02 -
6456 Grafiskt blad
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
29 juli kl 18:04 -
8408 Litografi
Utrop: 300 kr
29 juli kl 20:18
8278 Offset
Hiroshi Sugimoto (f. 1948), Japan. "Ionian Sea Santa Cesarea 1990, no 345". Ej signerad, titeln stämplad i passepartouten. Bildmått: 24x30,5 cm, yttermått inklusive ram: 38x49 cm
Utrop: 5.000 kr
29 juli kl 20:46
8174 Litografi
Utrop: 800 kr
29 juli kl 20:07 -
8223 Litografi
Utrop: 300 kr
29 juli kl 20:04 -
8001 Litografiskt b..
Utrop: 6.000 kr
29 juli kl 19:14
8278 Offset
Utrop: 5.000 kr
29 juli kl 20:46 -
7216 Serigrafier
Utrop: 700 kr
29 juli kl 18:41 -
7217 Serigrafier
Utrop: 700 kr
29 juli kl 18:43
7214 Serigrafier
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
29 juli kl 18:29
- Metropol Tipsar
8001 Litografiskt b..
Utrop: 6.000 kr
29 juli kl 19:14 -
8278 Offset
Utrop: 5.000 kr
29 juli kl 20:46 -
1012 Färglitografi
Utrop: 5.000 kr
29 juli kl 18:03