KONST / Litografier

Aktuella artister: Bengt Åberg  Marianne Ågren  Paul Aizpiri  Barbro Andersson  Björn Aurebekk  Kaj Bernstone  Ola Billgren  Jonas Bohlin  Taimi Borg  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Rikke Darling  Yrjö Edelmann  Maj Fagerberg  Laura Fiume  Jonny Forsström  Wolfgang Gäfgen  Ulf Greder  Gösta Gustavson  Margit Hågebrand  Berta Hansson  Heli Heino  Emanuel Javelid  Berndt-Rune Jäverbrant  Einar Jolin  Bruno Karlsson  Christina Knall  Bengt Landin  Marika Lang  Lars Eje Larsson  Sven Lidberg  Lena A Linderholm  Håkan Lindskog  Margit Ljung  Jan Lundquist  Bo Erik Lundqvist  Helmut Mantel  Malcolm Morley  Jan Naliwajko  Lowell Nesbitt  Bert-Johnny Nilsson  Kjell Nilsson  Lars Norrman  Olle Nyman  Helmtrud Nyström  Olle Olsson Hagalund  Anders Palmér  Anita Paulsson  Karin Persson  Madeleine Pyk  Anneli Qveflander  Oscar Reutersvärd  Lennart Rodhe  Jan Rufelt  Elisabet Siewert-Miller  Esaias Thorén  Hans Viksten  Gunnar von Gegerfelt  Tony Warren  Åke Westin
  • 8080 Färglitogografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    17 maj kl 18:39
  • 7269 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 19:48
  • 8174 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 20:19

    7272 Färglitografier

    6 st, Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerade, "Reflexion sur L evolution Temps", lösa blad i mapp, bladets mått: 67x53 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    17 maj kl 19:53

  • 8172 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 20:08
  • 8180 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    17 maj kl 20:58
  • 8109 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    17 maj kl 18:45
  • 8141 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 19:43
  • 8142 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 19:53
  • 8192 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 19:35
  • 8164 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 20:06
  • 8165 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 19:17
  • 8166 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 19:30
  • 8163 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 20:52
  • 8173 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 18:26
  • 8182 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 20:25

    8145 Färglitografi

    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Dansande par. Signerad, numrerad 165/375, bladets mått: 40x57, yttermått inklusive ram: 60x76 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    17 maj kl 18:57

  • 8171 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 19:31
  • 8168 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    17 maj kl 19:33
  • 8167 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    17 maj kl 18:24
  • 7375 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    17 maj kl 19:43
  • 7089 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 20:12
  • 8143 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 19:45
  • 8169 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 18:40
  • 8177 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 20:36
  • 7678 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 20:07
  • 7204 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 19:20
  • 7203 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 19:19
  • 8135 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 18:37
  • 8170 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 18:09
  • 6244 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    17 maj kl 19:54
  • 8138 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 20:27
  • 8096 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    17 maj kl 19:09
  • 8009 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 18:20
  • 7398 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    17 maj kl 20:21
  • 8094 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    17 maj kl 18:26
  • 8137 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    17 maj kl 19:21
  • 8176 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 20:37
  • 8175 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 20:23
  • 8024 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    17 maj kl 19:36
  • 8189 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 20:14
  • 8025 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    17 maj kl 19:43
  • 8081 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    17 maj kl 19:11
  • 8091 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    17 maj kl 19:09
  • 7090 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 20:15
  • 8145 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    17 maj kl 18:57
  • 8108 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    17 maj kl 18:35
  • 8136 Färglitografi
    Utrop: 500 - 700 kr

    17 maj kl 18:30
  • 8184 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 20:01
  • 7207 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    17 maj kl 19:26
  • 7272 Färglitografier
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr

    17 maj kl 19:53
  • 6018 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 20:35
  • 6010 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 20:35
  • 6012 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    17 maj kl 20:35
  • 8010 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 18:17
  • 8012 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 18:11
  • 8011 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 maj kl 18:14
  • 6013 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 20:35
  • 8013 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 18:08
  • 8014 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 18:05
  • 8015 Gicléetryck
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    17 maj kl 18:02
  • 6014 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 20:35
  • 8006 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 18:29
  • 8008 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 500 kr

    17 maj kl 18:23
  • 8007 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 18:26
  • 6015 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 20:35
  • 7501 Litografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    17 maj kl 18:04
  • 7117 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 maj kl 19:35
  • 8047 Litografisk af..
    Utrop: 300 - 800 kr

    17 maj kl 18:51
  • 8152 Serigrafi
    Utrop: 100 - 400 kr

    17 maj kl 20:16
  • Metropol Tipsar
  • 7272 Färglitografier
    Utrop: 6.000 kr

    17 maj kl 19:53
  • 8145 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr

    17 maj kl 18:57