KONST / Litografier

Aktuella artister: Henrik Allert â€¢ Acke Ã…slund â€¢ John Bauer â€¢ Mihail Chemiakin â€¢ Bengt Fransson â€¢ Bert Håge Häverö â€¢ Mona Huss Walin â€¢ Einar Jolin â€¢ Igge Karlsson â€¢ Gösta Linderholm â€¢ Ron Lior â€¢ Einar Nerman â€¢ Suzanne Nessim â€¢ Thage Nordholm â€¢ Mikael Persbrandt â€¢ Margareta Petré â€¢ Hiroshi Sugimoto â€¢ Antoni Tàpies â€¢ Margareta Ternström â€¢ Roberto Torregiani â€¢ Sven X-et Erixson
  • 8239 Digital print
    Utrop: 600 kr

    29 juli kl 20:50
  • 8219 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    29 juli kl 20:18
  • 1012 Färglitografi
    Utrop: 5.000 kr

    29 juli kl 18:03

    1012 Färglitografi

    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". Signerad, numrerad 52/125. Färglitografi. Bladets mått: 75x55,5, yttermått inklusive ram: 83x64 cm

    Utrop: 5.000 kr

    29 juli kl 18:03

  • 7020 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    29 juli kl 18:14
  • 8115 Färglitografi
    Utrop: 300 kr

    29 juli kl 20:00
  • 8350 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    29 juli kl 20:10
  • 6411 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    29 juli kl 18:40
  • 8353 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    29 juli kl 18:09
  • 8445 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    29 juli kl 19:43
  • 8058 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    29 juli kl 18:33
  • 8179 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    29 juli kl 20:24
  • 8318 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    29 juli kl 18:47
  • 8021 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    29 juli kl 20:55
  • 8389 Färglitografi
    Utrop: 300 kr

    29 juli kl 19:49
  • 8095 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    29 juli kl 18:06

    8001 Litografiskt blad

    John Bauer (1882-1918), Sverige. "Den lilla prinsessan och trollen", Litografi no 6 ur sviten Troll, 1915, ej signerad, bladets mått: 12,3x8,7, yttermått inklusive ram: 42x33 cm

    Utrop: 6.000 kr

    29 juli kl 19:14

  • 8351 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    29 juli kl 20:10
  • 7147 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    29 juli kl 19:32
  • 7168 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    29 juli kl 19:31
  • 7138 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    29 juli kl 18:03
  • 8473 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    29 juli kl 18:04
  • 8249 Färglitografier
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    29 juli kl 19:23
  • 7071 Färglitografier
    Utrop: 500 kr

    29 juli kl 18:45
  • 7163 Färglitografier
    Utrop: 500 kr

    29 juli kl 20:12
  • 8299 Grafiskt blad
    Utrop: 1.000 kr

    29 juli kl 20:09
  • 6455 Grafiskt blad
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    29 juli kl 18:02
  • 6456 Grafiskt blad
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    29 juli kl 18:04
  • 8408 Litografi
    Utrop: 300 kr

    29 juli kl 20:18

    8278 Offset

    Hiroshi Sugimoto (f. 1948), Japan. "Ionian Sea Santa Cesarea 1990, no 345". Ej signerad, titeln stämplad i passepartouten. Bildmått: 24x30,5 cm, yttermått inklusive ram: 38x49 cm

    Utrop: 5.000 kr

    29 juli kl 20:46

  • 8174 Litografi
    Utrop: 800 kr

    29 juli kl 20:07
  • 8223 Litografi
    Utrop: 300 kr

    29 juli kl 20:04
  • 8001 Litografiskt b..
    Utrop: 6.000 kr

    29 juli kl 19:14
  • 8278 Offset
    Utrop: 5.000 kr

    29 juli kl 20:46
  • 7216 Serigrafier
    Utrop: 700 kr

    29 juli kl 18:41
  • 7217 Serigrafier
    Utrop: 700 kr

    29 juli kl 18:43
  • 7214 Serigrafier
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    29 juli kl 18:29
  • Metropol Tipsar
  • 8001 Litografiskt b..
    Utrop: 6.000 kr

    29 juli kl 19:14
  • 8278 Offset
    Utrop: 5.000 kr

    29 juli kl 20:46
  • 1012 Färglitografi
    Utrop: 5.000 kr

    29 juli kl 18:03