KONST / Litografier
Aktuella artister: Fernandez Arman • Enrico Baj • Helene Billgren • Ola Billgren • Olle Bonniér • Max Book • Birgit Broms • Gunnar Brusewitz • Pontus Carle • Marc Chagall • Erland Cullberg • Peter Dahl • Carl Johan De Geer • Anders Fogelin • Peter Freudenthal • Ulf Göthman • Lennart Gram • Karl Granquist • Mona Huss Walin • Lennart Jirlow • Lars Jonsson • Avo Keerend • Mikael Kihlman • Nils Kölare • Roy Lichtenstein • Marianne Lindberg De Geer • Lena A Linderholm • Reinhold Ljunggren • Jan Lundquist • Jørgen Nash • Leif Nielsen • Karl Gustaf KG Nilson • Gunnar Norrman • Pierre Olofsson • Anders Österlin • Pablo Picasso • Kai Pihl • Madeleine Pyk • Lennart Rodhe • Ian Rusth • Elis Ryberg • Lennart Sand • Hans Scherfig • Jan Stenmark • Roland Svensson • Antoni Tà pies • Pär Gunnar Thelander • Peter Tillberg • Théo Tobiasse • Uno Vallman • Annika Elisabeth von Hausswolff • Philip von Schantz • Helga Wachholz • Ulf Wahlberg • Nalle Werner • Sven X-et Erixson
2102 Akvatint
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 18:06 -
2101 Akvatint
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 20:35 -
4113 Blandteknik
Utrop: 600 kr
22 april kl 19:17
2029 Färglitografi
Hans Scherfig (1905-1979), Danmark. Tapir i djungel. Signerad, numrerad 217/260, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 40x57,5 cm, yttermått inklusive ram: 52x69 cm
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 8.000 kr
22 april kl 18:21
2020 Blyerts
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
22 april kl 18:10 -
4270 Färglitografi
Utrop: 600 kr
22 april kl 18:17 -
2026 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
22 april kl 20:28
3105 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
22 april kl 20:28 -
4182 Färglitografi
Utrop: 800 kr
22 april kl 19:56 -
2038 Färglitografi
Utrop: 10.000 kr
22 april kl 19:26
2079 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
22 april kl 20:46 -
2019 Färglitografi
Utrop: 4.000 kr
22 april kl 20:29 -
2050 Färglitografi
Utrop: 800 kr
22 april kl 18:32
4299 Färglitografi
Utrop: 600 kr
22 april kl 18:24 -
4061 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
22 april kl 18:44 -
2002 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 20:44
2084 Serigrafi
Utrop: 12.000 kr
22 april kl 19:07
2078 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 20:41 -
2077 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 19:53 -
2061 Färglitografi
Utrop: 3.600 kr
22 april kl 18:06
2073 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 18:24 -
2085 Färglitografi
Utrop: 500 kr
22 april kl 19:15 -
2029 Färglitografi
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 8.000 kr
22 april kl 18:21
4040 Färglitografi
Utrop: 500 kr
22 april kl 18:25 -
2016 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
22 april kl 19:47 -
2054 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
22 april kl 19:12
2062 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 19:48 -
4180 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 19:29 -
2082 Färglitografi
Utrop: 600 kr
22 april kl 20:08
2047 Grafiskt blad
Annika Elisabeth von Hausswolff (f. 1967), Sverige. Utan titel, 2021. Signerad, numrerad 11/50, daterad 2021. Digitalt collage. Fine art print på matt bomullspapper. Ur "Edition no 7" för Moderna Museets vänner 2021. Bildmått: ca 42x30 cm. Bladets mått: 48x33cm, oramat löst blad i en specialdesignad förpackning
Utrop: 8.000 kr
22 april kl 20:33
4236 Färglitografi
Utrop: 600 kr
22 april kl 18:45 -
2024 Färglitografi
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
22 april kl 19:49 -
2025 Färglitografi
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
22 april kl 19:17
3085 Färglitografi
Utrop: 500 kr
22 april kl 19:38 -
2046 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
22 april kl 18:47 -
2083 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 18:53
2081 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 18:26 -
8216 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
22 april kl 19:44 -
2032 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
22 april kl 19:48
2044 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
22 april kl 18:49 -
3087 Färglitografi
Utrop: 500 kr
22 april kl 19:42 -
2070 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 20:08
2038 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "A effacé", komposition, 1974. Signerad i blyerts, numrerad 13/90. Tryckt och utgiven av av Erker-Presse Färglitografi, bildmått: 54x75 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm
Utrop: 10.000 kr
22 april kl 19:26
2053 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 19:52 -
7050 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
22 april kl 18:08 -
2069 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 18:44
2030 Färglitografi
Utrop: 600 kr
22 april kl 20:52 -
4093 Färglitografi
Utrop: 800 kr
22 april kl 18:49 -
2034 Färglitografi
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
22 april kl 19:48
2086 Färglitografi
Utrop: 500 kr
22 april kl 18:38 -
3189 Färglitografi
Utrop: 500 kr
22 april kl 20:48 -
2045 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 18:16
2097 Färglitografi
Utrop: 1.200 kr
22 april kl 20:09 -
2013 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
22 april kl 19:19 -
2042 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 18:37
2003 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Röda vinbär. Signerad, numrerad 223/265, daterad -78. Färglitografi, bildmått: 50x76,5, yttermått inklusive ram: 67x92
Utrop: 8.000 kr
Aktuellt bud: 6.000 kr
22 april kl 20:30
2072 Färglitografi
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
22 april kl 19:38 -
2071 Färglitografi
Utrop: 600 kr
22 april kl 18:08 -
2009 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
22 april kl 18:40
2051 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 19:53 -
2067 Färglitografi
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 900 kr
22 april kl 20:21 -
2066 Färglitografi
Utrop: 1.200 kr
22 april kl 19:20
3096 Färglitografi
Utrop: 500 kr
22 april kl 18:50 -
2036 Färglitografi
Utrop: 4.000 kr
22 april kl 20:51 -
2094 Färglitografi
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
22 april kl 18:04
2003 Färglitografi
Utrop: 8.000 kr
Aktuellt bud: 6.000 kr
22 april kl 20:30 -
2043 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 19:26 -
2001 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.800 kr
22 april kl 18:20
2001 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 197/200. Färglitografi, bildmått: 17x92 cm, yttermått inklusive ram: 33x107 cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.800 kr
22 april kl 18:20
2022 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
22 april kl 20:23 -
2021 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
22 april kl 20:40 -
4234 Färglitografi
Utrop: 800 kr
22 april kl 18:23
2017 Färglitografi
Utrop: 800 kr
22 april kl 20:05 -
3409 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
22 april kl 19:17 -
2005 Färglitografi
Utrop: 800 kr
22 april kl 20:47
2014 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
22 april kl 19:04 -
2018 Färglitografi
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
22 april kl 18:27 -
2006 Färglitografi
Utrop: 800 kr
22 april kl 18:34
2031 Färglitografi
Utrop: 1.200 kr
22 april kl 19:04 -
3272 Färglitografi
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
22 april kl 20:16 -
2060 Färglitografi
Utrop: 3.600 kr
22 april kl 18:49
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Utrop: 6.000 kr
22 april kl 18:12
2055 Färglitografi
Utrop: 500 kr
22 april kl 18:24 -
2080 Färglitografi
Utrop: 500 kr
22 april kl 18:57 -
2087 Färglitografier
Utrop: 800 kr
22 april kl 20:40
3095 Färglitografier
Utrop: 500 kr
22 april kl 18:30 -
3094 Färglitografier
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
22 april kl 18:25 -
2004 Färglitografier
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 20:03
2028 Grafiska blad ..
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
22 april kl 20:27 -
2047 Grafiskt blad
Utrop: 8.000 kr
22 april kl 20:33 -
2076 Grafiskt blad
Utrop: 1.500 kr
22 april kl 18:05
2075 Grafiskt blad
Utrop: 1.500 kr
22 april kl 19:08 -
2074 Grafiskt blad
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 19:38 -
4361 Litografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
22 april kl 20:26
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numrerad 34/300, med applikation, skridskoåkare, Färglitografi. Bladets mått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Utrop: 4.000 kr
22 april kl 20:29
2049 Litografi
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
22 april kl 19:16 -
2095 Litografi
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 18:23 -
2023 Litografi
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 18:36
4033 Litografi
Utrop: 600 kr
22 april kl 18:07 -
3447 Litografier
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
22 april kl 20:11 -
2068 Litografisk af..
Utrop: 1.500 kr
22 april kl 20:22
2058 Mapp
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 19:40 -
3126 Parti grafiska..
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
22 april kl 20:46 -
2084 Serigrafi
Utrop: 12.000 kr
22 april kl 19:07
9185 Serigrafi
Utrop: 500 kr
22 april kl 19:14 -
2035 Serigrafi
Utrop: 6.000 kr
22 april kl 18:12
- Metropol Tipsar
2094 Färglitografi
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
22 april kl 18:04 -
2102 Akvatint
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 18:06 -
2061 Färglitografi
Utrop: 3.600 kr
22 april kl 18:06
2035 Serigrafi
Utrop: 6.000 kr
22 april kl 18:12 -
2045 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 18:16 -
2001 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.800 kr
22 april kl 18:20
2029 Färglitografi
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 8.000 kr
22 april kl 18:21 -
2095 Litografi
Utrop: 2.000 kr
22 april kl 18:23 -
2046 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
22 april kl 18:47