Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

MÖBLER / Skåp & hyllor



Aktuella artister: Carl Malmsten
  • 8373 ArkivskÃ¥p
    Jalusidörrar. Bredd: 114 cm, djup: 40 cm, höjd: 14..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:06
  • 7233 Bokhylla
    med skjutdörrar i glas, betsad. Bredd: 140 cm, dju..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:04
  • 8160 Boksnurra
    England, Intarsia, Idegran. Längd: 46 cm, djup: 46..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:13

    8148 VitrinskÃ¥p

    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Undantaget", mahogny, Stämplad Åfors Möbelfabrik AB, glashyllor, belysning. Bredd: 96 cm, djup: 36 cm, höjd: 176 cm

    Utrop: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:11


  • 8176 Bord med hylla
    Jugend, Laserat. Bredd: 70 cm, djup: 43 cm, höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:55
  • 8195 EkiperingsskÃ¥p
    infällbara luckor, lösa sektioner, ställbar, Bredd..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:51
  • 8199 EkiperingsskÃ¥p
    lådor & infällbara luckor, lösa sektioner, ställba..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:40
  • 7298 Etagehylla
    hörnmodell, sent 1800-tal. Bredd: 73 cm. Höjd: 139 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 8184 GarderobsskÃ¥p
    1920-tal, bemålad. Bredd: 90 cm, djup: 54 cm, höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:35
  • 8110 HängskÃ¥p
    "1768", senare bemålning. Bredd: 54 cm, djup: 34 c..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:21
  • 8111 HängskÃ¥p
    1800-tal, kompletterad. Bredd: 37 cm, djup: 24 cm,..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:17
  • 8157 HängskÃ¥p
    Lisselotte & Peter Malmsten, 1981, "Oktoberdröm". ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:01
  • 8187 HörnskÃ¥p
    1940-tal, Dekor med fiskar & intarsia, kulfötter. ..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:14
  • 8190 HörnskÃ¥p
    nutida. Höjd: 174 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:06
  • 8361 Hurtsar
    2 st, tidigt 1900-tal, mahogny, intarsia. Längd: 3..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:39
  • 7335 MatsalsskÃ¥p
    Gustaviansk stil. Bredd: 117 cm, djup: 49 cm, höjd..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:18

    8157 HängskÃ¥p

    Lisselotte & Peter Malmsten, 1981, "Oktoberdröm". Signerad. Bemålat. Bredd: 65 cm. Djup: 25 cm, höjd: 81 cm

    Utrop: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:01


  • 7172 Sideboard
    Rokokostil, Bredd: 100 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 77 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:38
  • 8450 SkÃ¥p
    1800-tal, furu, två dörrar med bakomliggande hyllp..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50
  • 8200 SkÃ¥p
    Ett par, barockstil, ek, omkring 1900. Bredd: 46 c..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:58
  • 8464 Vägghylla
    Fyra hyllplan, mahogny. Höjd: 76 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:44
  • 8161 Vägghylla
    med lådor, nutida, Danmark. Bredd: 85 cm, djup: 23..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:18
  • 8148 VitrinskÃ¥p
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Undantaget", ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:11
  • 8448 VitrinskÃ¥p
    Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 120 cm, djup: 45..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:55
  • 8188 VitrinskÃ¥p
    rokokostil, glashyllor. Bredd: 66 cm. Djup: 30 cm,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:02
  • Metropol Tipsar
  • 8184 GarderobsskÃ¥p
    1920-tal, bemålad. Bredd: 90 cm, djup: 54 cm, höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:35
  • 8199 EkiperingsskÃ¥p
    lådor & infällbara luckor, lösa sektioner, ställba..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:40
  • 8195 EkiperingsskÃ¥p
    infällbara luckor, lösa sektioner, ställbar, Bredd..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:51
  • 8160 Boksnurra
    England, Intarsia, Idegran. Längd: 46 cm, djup: 46..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:13
  • 8157 HängskÃ¥p
    Lisselotte & Peter Malmsten, 1981, "Oktoberdröm". ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:01
  • 8148 VitrinskÃ¥p
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Undantaget", ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:11




Ladda ner broschyr