![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MÖBLER / Skåp & hyllor
Aktuella artister: Carl Malmsten
-
8373 Arkivskåp
Jalusidörrar. Bredd: 114 cm, djup: 40 cm, höjd: 14..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:06 -
7233 Bokhylla
med skjutdörrar i glas, betsad. Bredd: 140 cm, dju..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:04 -
8160 Boksnurra
England, Intarsia, Idegran. Längd: 46 cm, djup: 46..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:13
-
8148 Vitrinskåp
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Undantaget", mahogny, Stämplad Åfors Möbelfabrik AB, glashyllor, belysning. Bredd: 96 cm, djup: 36 cm, höjd: 176 cm
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 20:11
-
8176 Bord med hylla
Jugend, Laserat. Bredd: 70 cm, djup: 43 cm, höjd: ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55 -
8195 Ekiperingsskåp
infällbara luckor, lösa sektioner, ställbar, Bredd..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:51 -
8199 Ekiperingsskåp
lådor & infällbara luckor, lösa sektioner, ställba..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:40
-
7298 Etagehylla
hörnmodell, sent 1800-tal. Bredd: 73 cm. Höjd: 139 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18 -
8184 Garderobsskåp
1920-tal, bemålad. Bredd: 90 cm, djup: 54 cm, höjd..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:35 -
8110 Hängskåp
"1768", senare bemålning. Bredd: 54 cm, djup: 34 c..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:21
-
8111 Hängskåp
1800-tal, kompletterad. Bredd: 37 cm, djup: 24 cm,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:17 -
8157 Hängskåp
Lisselotte & Peter Malmsten, 1981, "Oktoberdröm". ..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:01 -
8187 Hörnskåp
1940-tal, Dekor med fiskar & intarsia, kulfötter. ..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:14
-
8190 Hörnskåp
nutida. Höjd: 174 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:06 -
8361 Hurtsar
2 st, tidigt 1900-tal, mahogny, intarsia. Längd: 3..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:39 -
7335 Matsalsskåp
Gustaviansk stil. Bredd: 117 cm, djup: 49 cm, höjd..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:18
-
8157 Hängskåp
Lisselotte & Peter Malmsten, 1981, "Oktoberdröm". Signerad. Bemålat. Bredd: 65 cm. Djup: 25 cm, höjd: 81 cm
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 20:01
-
7172 Sideboard
Rokokostil, Bredd: 100 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 77 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:38 -
8450 Skåp
1800-tal, furu, två dörrar med bakomliggande hyllp..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:50 -
8200 Skåp
Ett par, barockstil, ek, omkring 1900. Bredd: 46 c..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:58
-
8464 Vägghylla
Fyra hyllplan, mahogny. Höjd: 76 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:44 -
8161 Vägghylla
med lådor, nutida, Danmark. Bredd: 85 cm, djup: 23..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:18 -
8148 Vitrinskåp
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Undantaget", ..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:11
-
8448 Vitrinskåp
Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 120 cm, djup: 45..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:55 -
8188 Vitrinskåp
rokokostil, glashyllor. Bredd: 66 cm. Djup: 30 cm,..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:02
- Metropol Tipsar
-
8184 Garderobsskåp
1920-tal, bemålad. Bredd: 90 cm, djup: 54 cm, höjd..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:35 -
8199 Ekiperingsskåp
lådor & infällbara luckor, lösa sektioner, ställba..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:40 -
8195 Ekiperingsskåp
infällbara luckor, lösa sektioner, ställbar, Bredd..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:51
-
8160 Boksnurra
England, Intarsia, Idegran. Längd: 46 cm, djup: 46..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:13 -
8157 Hängskåp
Lisselotte & Peter Malmsten, 1981, "Oktoberdröm". ..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:01 -
8148 Vitrinskåp
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Undantaget", ..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:11