Konstnärer & Designers
Tage Törning
1925Tage Törning, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925.
Läs om andra konstnärer och designers på Metropol
Sålda föremål av Tage Törning
Hitta fler föremål av Tage Törning i www.auktionsprisbanken.se
4537 Oljemålning
Tage Törning (f. 1925), Sverige. Man, signerad, 75x66
Såld: 700 kr
Såldes den 9 april 2018 -
4535 Oljemålning
Såld: 450 kr
Såldes den 16 april 2018 -
7143 Teckning
Såld: 300 kr
Såldes den 24 oktober 2016
8125 Oljemålning
Tage Törning (f. 1925), landskap, signerad, 54x64
Såld: 300 kr
Såldes den 15 februari 2016 -
8156 Etsningar
2 st, Tage Törning (f. 1925), motivet: 26x33
Såld: 100 kr
Såldes den 16 januari 2017