KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815476

nr 1281 5476

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Oljemålning, Styvmorsvioler 1952. Signerad. Olja på pannå, 26x21 cm

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 14 oktober 2019
kl 20:47:52

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg