KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815518

nr 1281 5518

Ove Olson

(1903-1975), Sverige

Oljemålning, Landskap med figurer och hus. Signerad, daterad -72. Olja på duk, 54x45 cm

Ove Olson, svensk målare född 1903, död 1975.

Utrop:

500 kr

måndag 14 oktober 2019
kl 19:12:21

Ove Olson

Läs mer om Ove Olson