KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 4162085
*
nr 416 2085
Skulpturer
1-par, keramik, sent 1800-tal, höjd: 36 (mannen lagad "
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk sekelskifte sent 1800-tal skulptur skulpturer
-
8025 Glasskulpturer
14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
-
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:13
-
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8318 Skulpturer
2 st, Byster, bemålad gips. Höjd: 24-32
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:23
-
8087 Skulpturer
2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:46
-
7052 Skulpturer
3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:09
*
Skulpturer
nr 416 2085
Skulpturer
1-par, keramik, sent 1800-tal, höjd: 36 (mannen lagad "
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2006 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk sekelskifte sent 1800-tal skulptur skulpturer
-
8025 Glasskulpturer
14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56 -
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:13 -
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8318 Skulpturer
2 st, Byster, bemålad gips. Höjd: 24-32
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:23 -
8087 Skulpturer
2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:46 -
7052 Skulpturer
3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:09



