KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13803343

nr 1380 3343

Lars Boethius

(1903-1968), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 48x70cm, yttermått inklusive ram: 64x87cm

Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

900 kr

måndag 22 februari 2021
kl 20:35:15

Lars Boethius

Läs mer om Lars Boethius