LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabra 14943038
nr 1494 3038
CANDELABRA
early 20th century, nickel silver. Height: 51,
Tidigt 1900-tal, nysilver. Höjd: 51 cm
800
SEK 500
Monday October 3 2022
at 18:45:07
3/10 18:40:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.